Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Pil Sorunu

iPhone Pil Sorunu

Iphone Pil Sorunu

iPhone Pil Sorunu, kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunların en üstünde. Bugün iPhone şarj problemlerini ve çözümlerini inceleyeceğiz. Her şeyden önce, cihazınızı tüm kurallara uygun olarak kullansanız bile, aletinizin pili belirli bir süre sonrasında ilk gün performansını sağlamaz. Yukarıda tarif ettiğimiz durumun çeşitli sebepleri vardır: planlı yaşlanma, teknoloji eksikliği ve zaman içinde mekanik parçaların aşınması.

[toc]

Makalemiz iPhone cihazlarıyla ilgili olsa da, bu diğer akıllı telefonların pilleri için aynıdır, çünkü tüm akıllı telefon üreticileri lityum iyon pilleri, pildeki son olarak teknolojiyi kullanır ve yazılım yardımıyla optimize edilmiş olsalar da, pillerin zaman içinde performanslarını kaybedeceği kaçınılmazdır.

Apple resmi verilerine bakılırsa, iPhone cihazlarının pili 500 kez şarj edilmek üzere üretiliyor. Ancak, bu bilgiler biroldukça kullanıcı tarafından yanlış anlaşılmaktadır. 500 kata kadar şarj performansı koruması, cihazınızı 500 kere şarj etmemek, sadece tam şarjlı pili tüketmek ve şarj etmek anlamına gelir. Daha derin bir izahat yapmamız gerekiyorsa, aletinizi %50 şarjla şarj ederseniz ve şarj ederseniz, ikinci kez %50’lik ikinci bir şarj şarj edene kadar bu şarj sayılmaz.

Bu bilgiler ışığında, 500 saatlik şarj Kapasitesi, ortalama kullanıcının ortalama kullanıcıyı bir yıldan fazla bir süre aşağı çekmeyeceği anlamına gelir, ancak pil ortalama 1,5 yıl içinde performansı kaybedecektir. iPhone‘unuzun performansı zayıfsa, iPhone Cep Hastanesine sorabilirsiniz.

Tabii ki, bazı durumlarda kullanıcının bildirimlerine baktığımızda, pilin 2 yıldan fazla kullanımdan sonra bile performansı kaybetmediği gözlenmiştir.

Bazı kullanıcıların 500 kez güvence edildiğinde daha uzun bir pil ömrüne sahip olmaları iyi mi mümkün olabilir?

Apple tarafınca verilen bilgiler, pilin 500. Kere kullanımdan hemen sonrasında bozulacağı anlamına gelmez. Ve vakiti aşsalar bile zarar görecekleri anlamına gelmez. IP68 sertifikasının ne anlama geldiğini ve öteki sertifikaların özelliklerini görmek için makalemizi derhal yukarıda okuyabilirsiniz. Şimdiye kadar, pilin performans kayıplarının doğal nedenlerini inceledik, tabii ki, kullanıcı kaynaklı hatalar nedeniyle, piller performans kaybı yaşayabilir.

Telefonunuzu Sıcak Ortamlardan Uzak Tutun

iPhone Pil Sorunu Aletiniz, ideal ısı aralığı olan 16 ° ila 22 ° C benzer biçimde geniş bir ortam sıcaklığı aralığında iyi performans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Cihazınızı 35 ° C’nin üzerindeki ortam sıcaklıklarına maruz bırakmamak özellikle önemlidir, çünkü bu konum pil kapasitesine kalıcı olarak zarar verebilir. Aksi takdirde, pil sürece düzgüsel olarak cihazınıza güç sağlamak mümkün olmayacaktır. Aygıtı aşırı sıcak ortamlarda şarj etmek bataryaya daha fazla zarar verebilir.

Iphone Pil Sorunu
Iphone Pil Sorunu

Önerilen pil sıcaklıkları aşıldığında, şarj kapasitesi yazılım tarafınca %80 ile sınırlı olabilir.
Bir bataryayı sıcak bir ortamda saklamak bile geri döndürülemez hasara neden olabilir. Cihazınızı çok soğuk bir ortamda kullanırken pil ömründe bir azalma bulunduğunu fark edebilirsiniz, sadece bu geçicidir. Pilin sıcaklığı normal çalışma aralığına döndüğünde, performansı da normale dönecektir.

Aygıtınızı Kısa Bir Zaman İçin Saklayınız

Cihazınızı uzun süre kullanılmayan tutmak istiyorsanız, pilinizin genel sağlığı iki ana faktörden etkilenecektir: ortam sıcaklığı ve cihaz depolama için kapatıldığında şarj yüzdesi. Bu durumda, size tavsiye:

 • Cihazınızın pilini tamamen şarj etmeyin veya deşarj etmeyin. Şarj seviyesinin yaklaşık %50 olduğundan emin olun. Cihazınızı tamamen boş bir şarjla saklarsanız, pil derin bir deşarj durumuna geçebilir ve tekrar şarj olmayabilir. Ancak, cihazınızı uzun bir süre tam şarjla depoladığınızda, pil kapasitesi azalabilir ve bu durum pil ömrünü kısaltabilir.
 • Gereksiz pil kullanımını önlemek için cihazı kapatın.
 • Cihazınızı 32 °C’nin altında serin ve nemsiz bir ortama yerleştirin.
 • Cihazınızı altı aydan fazla saklamayı planlıyorsanız, her altı ayda bir %50’ye kadar şarj edin.

Cihazınızı depoladığınız süreye bağlı olarak, uzun bir depolama süresinden sonra tekrar kullanmaya başladığınızda şarj seviyesi düşük olabilir. Depolama süresinin sonunda, kullanmadan önce cihazınızı orijinal adaptörüyle 20 dakika şarj etmeniz gerekebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone batarya sorunu , iphone batarya sorunu nasıl anlaşılır , iphone batarya sorunu çözümü , iphone batarya sorunu belirtileri , iphone batarya sorunu güncelleme , iphone pil sorunları , iphone pil ömrü arttırma , iphone pil ömrü azalırsa ne olur , iphone pil ömrü azaldı , iphone şarj sorunu aksesuar desteklenmiyor

Pil Kullanımını Kontrol Ediniz

iPhone Pil Sorunu ile aletinizin pil ömrünü kolayca yönetebilirsiniz. Örneğin, aletiniz şu anda şarj edilmiyorsa, her uygulamanın pili ne kadar kullandığını görebilirsiniz. Kullanım durumunu görüntülemek için ayarlar> pil menüsüne gidin.

Kullandığınız uygulamalar altında görebileceğiniz iletiler alttadır:

 • Arka Plan Etkinliği. Bu ileti, uygulamanın arka planda iken pil kullandığını gösterir. Kısaca başka bir uygulama kullanırken bu uygulama şarj harcamaya devam ediyor.
 • Pil ömrünü artırmak için, uygulamaların arka planda yenilenmesini sağlayan özelliği kapatabilirsiniz. Ayarlar> Genel> arka plan uygulamasını Yenile seçeneğine gidin, Wi-Fi yada Wi-Fi ve hücresel verileri seçin. Veya, arka plan uygulama özelliğini Yenile özelliğini tamamen devre dışı bırakmak için Kapalı seçeneğini belirleyin.
 • Posta uygulaması için arka plan etkinliği durumunda, verileri el ile içe aktarmayı yada verileri almak için geçerli zaman aralığını artırmayı seçebilirsiniz. Ayarlar> Parolalar> git ve Hesap Alma> Yeni Veri.
 • Konum ve arka plan konumu. Bu bildiri, uygulamanın konum hizmetleri kullandığını gösterir.
 • Bu uygulama için konum hizmetlerini kapatarak pil ömrünü optimize edebilirsiniz. Bu özelliği Ayarlar > Gizlilik> konum Hizmetleri’nde kapatın.
 • Konum Hizmetleri’nde, her uygulamayı kendi izin ayarıyla görebilirsiniz. Kısa sürede konum hizmetlerini kullanan uygulamalar, açma / kapama düğmesinin yanında bir göstergeye sahiptir.
 • Ana Ekran ve Kilit ekranı. Bu ileti cihazınızın ana ekranı yada kilit ekranını gösterip göstermediğini gösterir. Örneğin, ekranı etkinleştirmek için giriş düğmesine basılabilir veya ekran bir bildirim ile etkinleştirilebilir.
 • Bir uygulama gönderdiğiniz bildirimlerle ekranınızı sık sık etkinleştirirse, bu uygulama için bildirimleri Ayarlar > bildirimlerden kapatabilirsiniz. Uygun uygulamaya dokunun ve bildirimlerin kapalı olmasına izin verin.
 • Hücresel kapsama ve zayıf sinyal yok. Bu ileti, menzil dışında bir alanda olduğunuzu ve iOS aletinizin daha güçlü bir sinyal aramış olduğunu yada aletinızı sinyalin zayıf olduğu koşullarda kullandığınızı gösterir. Bu, pil ömrünü etkileyen bir durumdur.

Pil ömrünü optimize etmek için tayyare modunu açın. Denetim merkezini açın ve tayyare modu simgesine dokunun. Uçak modundayken arama yapamayacağınızı veya alamayacağınızı lütfen ihmal etmeyin.