Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Pil Yüzdesi Gösterme

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme

Iphone Pil Yüzdesi Gösterme

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme; şarj kapasiteniz, cihazınızın ekranındaki pil göstergesinde iPhone veya iPad’inizde % olarak görünmüyor mu? Birkaç basit adımda, iPhone ve iPad’inizde kalan pillerin %sini cihazınızın ekranının üst kısmındaki durum çubuğunda görebilirsiniz.

iPhone Pil Yüzdesi Gösterme; iPhone X, önceki iPhone modellerine kıyasla bütünüyle yeniden tasarlandı ve pek çok değişiklik geçirdi. Bu değişikliklerden biri, iPhone ekranındaki pillerin yüzdesinin artık ekranda görünmemesidir. Ancak endişelenmeyin, telefonunuzun pilinin yüzdesini çok basit bir hareketle bulmak mümkündür.

İşte iPhone ve iPad Cihazlarında Ekranın En Üstüne Yüzdeli Pil Durum Göstergesi Nasıl Konulur

  • İlk olarak, cihazınızın “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.
  • sonra seçeneklerde “pil” i tıklayın.
  • açılır sayfanın altındaki resimde görebileceğiniz gibi, etkinleştirmek için “Pil Yüzdesi” yazan bölüme tıklayın.

Bu işlemden sonra, ekranınızın üst kısmındaki pil durum çubuğuna baktığınızda pil durumunun yüzdesini göreceksiniz. Süreç bu kadar basit.

iPhone X, XR, XS, XS MAX Pil Yüzdesi Nasıl Gösterilir

iPhone X, XS, XS Max veya XR’de Pil Yüzdesi Göstergesini görüntülemek için açabileceğiniz bir ayar yoktur. Bu özellik Kontrol Merkezi panelinde zaten gizli. Böylece, hangi menüde olursanız olun, cihaz kapanmadan önce ne kadar pil gücü kaldığını görmek için pilin basitçe kaydırılması yeterlidir.

Iphone Pil Yüzdesi Gösterme

Diğer iPhone Modellerinde Pil Yüzdesi Etkinleştirme

iPhone X öncesi modellerden birini kullanıyorsanız ve pil yüzdesini etkinleştirmek istiyorsanız, yukarıdaki yöntemden değişik bir adım atabilirsiniz. Ayrıca, bu işlemden sonra, pil yüzdesi sürekli görünür olacak ve ek bir menü açmanız gerekmeyecektir.

İlginizi Çekebilir: Kargoyla Ekran Değişimi

Ayarlar/Genel/Kullanım

Menüye girerek sağa kaydırarak “Pil Kullanımı” altındaki Pil Yüzdesi seçeneğini açabilirsiniz.
Resimde gördüğünüz bu basit ayarı yaptıktan sonra, pil kullanım yüzdesini yukarıdaki gibi sayısal olarak görebilirsiniz.

Çok nadir olmasına karşın, bazı modellerde Pil Yüzdesi açık olarak görünmemektedir. Sorun devam ederse, ayarları sıfırlayarak tekrar deneyebilirsiniz. Hala çözülmezse, itunes yardımı ile cihazınızı yeniden yüklemeniz gerekir.

Iphone Pil Yüzdesi Gösterme

iPhone 6s pil Yüzdesi Sorunu Nedir

Apple’ın en güncel akıllı telefonları olan iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde bir sorun var. Apple sorunu kabul etti ve çözüm için çalışmaya başladıklarını ifade etti. Ancak henüz bir yama veya güncelleme yayınlanmadı. iPhone 6s Pil Yüzdesi sorunu ve muhtemel nedenleri haberimizde. Sorun son derece basit.

Cihazınızı kullanıyorsunuz, ancak kullanımınıza bağlı şekilde düşmesi gerekli olan pillerin yüzdesi düşmüyor. Bu sebeple, piliniz zayıf olsa bile, gösterge henüz şarj olmamış gibi görünür. Bu sorun sadece iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinde oluşur. Önceki iPhone modellerinde herhangi bir sorun bildirilmedi.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone batarya yüzdesi gösterme , iphone x pil yüzdesi gösterme , iphone xs pil yüzdesi gösterme , iphone 6s pil yüzdesi gösterme , iphone 4s pil yüzdesi gösterme , yeni iphone pil yüzdesi gösterme , iphone 10 pil yüzdesi gösterme ,
iphone pil yüzdesi gösterme 11 , iphone 11 ana ekranda pil yüzdesi gösterme , apple iphone 11 pil yüzdesi gösterme.