iPhone Puk Kodu Öğrenme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum / 1424 Görüntülenme

iPhone Puk Kodu Öğrenme

iPhone Puk Kodu Öğrenme, PIN 1 kodu, sim karta verilen 4 basamaklı koddur. Telefonunuzu her açmış olduğunuzda, hattı kullanmak için PIN 1’i girmeniz gerekir. Telefonunuz sizin bilginiz olmadan başkaları tarafınca kullanılmasını önler. Hattınız ile sağlanan PIN 1 kodunu telefon ayarlarından değiştirebilirsiniz.

PIN 1‘inizi art arda 3 kere yanlış girerseniz, Sim kartınız engellenir. Engellemeyi kaldırmak için PUK 1 kodunu kullanmanız gerekir. Puk1 kodu, engellenen sim kartınızı yeniden kullanılabilir ve engellenmemiş hale getiren özel bir koddur. 8 basamaktan oluşur. PUK 1 kodu değiştirilemez. Yanlış 10 ‘dan fazla girerseniz, sim kartınız kalıcı olarak engellenir ve telefon ekranında bir “kart engellendi” metni görünür. Bu durumda sim kartı değiştirmeniz gerekir.

iPhone Puk Kodu Öğrenme Ve kullanma

iPhone Puk Kodu Öğrenme, PIN 2 kodu, telefonunuzun menülerindeki bazı güvenlik ve bellek seçeneklerini etkinleştirmek yada dönem dışı bırakmak için kullanılan 4 haneli özel bir şifredir. PIN 2 kodu üç defadan fazla yanlış girilirse, kart geçici olarak engellenir. PUK 2 kodunu kullanarak engellemeyi kaldırabilirsiniz.

PUK2, engellenen PIN 2 kodunu yeniden kullanıma sunan özel bir 8 basamaklı paroladır. Bu parola değiştirilemez. PUK2 kodu kalıcı olarak engellenirse, sim kartınızın ilgili kısmı kullanılamaz, ancak sim kartın öteki özellikleri etkin kalır. Bu durumda isterseniz sim kartı değiştirebilirsiniz.

Telefon görüşmeleri yaparken yada hücresel veri kullanırken bir kimlik kodu istemek için Sim kartınızı bir Pin (kişisel kimlik numarası) ile kilitleyin. 

Telefon Ekranında Beyaz Nokta Var
iPhone Puk Kodu Öğrenme
iPhone Puk Kodu Öğrenme

iPhone Sim Kart Kodu Kaldırma, Sim kartınızın telefon görüşmeleri yada hücresel veriler için başkaları tarafından kullanılmasını önlemek için bir Sim Pin kullanabilirsiniz. Bu, cihazınızı her yine başlatmış olduğunuzda veya Sim kartınızı kaldırdığınızda Sim kartınızı otomatikman kilitleyecek ve vaziyet çubuğunda” Kilitli Sim ” belirecektir.

iPhone Sim Pin’inizi Açma ve Kapatma

 1. İphone’unuz varsa Ayarlar > hücresel > Sim Pin ‘e gidin. Bir iPad’iniz var ise, Ayarlar> Mobil veri> Sim Pin ‘e gidin.
 2. Sim Pin ‘i açın yada kapatın.
 3. İstenirse, Sim Pin ‘i girin. Daha önce bir Sim Pin kullanmadıysanız, iletişim operatörünüzün Sim Pin kodunu girin. Varsayılan Sim Pin ‘i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. İletişim operatörünüzün müşteri Hizmetleri sayfasına veya kablosuz planınızla birlikte gelen belgelere bakın. Alternatif olarak, Cep Hastanesi ‘ne başvurabilirsiniz.

iPhone Sim Pin ‘inizi Unuttuysanız Veya Bilmiyorsanız

Sim Pin yada PUK kodunu tahmin etmeye çalışmayın. Yanlış tahminim Sim kartınızın kalıcı olarak kilitlenmesine neden olabilir ve yeni bir Sim kart satın almanız gerekebilir. Telefonunuzda bilinmeyen bir Pin veya kod istenirse:

 • Sim kartı almış olduğunuz operatöre başvurun. Hangi operatörü arayacağınızı bilmiyorsanız, Sim kartı çıkarın ve karttaki operatörü adını veya logosunu kontrol edin.

iPhone Puk Kodu Öğrenme

 • İletişim operatörünüzden belirlenen Sim Pin yada PUK kodunu kullanarak Sim kartınızın kilidini açmasını isteyin.
 • Sim Pin veya PUK kodunu kullanarak Sim kartınızın kilidini açamıyorsanız yada uyarı PUK görüntülenirken dışarıda bırakılırsa, yeni bir Sim kart isteyin.

2 Yorum

 • Cep Hastanesi

  MERHABALAR; YAZILIM ATILMASI GEREKİYOR EFENDİM CİHAZINIZIN İÇİNDEKİ BİLGİLER SİNİNİR BİLGİNİZ OLSUN APPLE KİMLİK ŞİFRENİZİ BİLMENİZ GEREKİYOR KURULUM YAPABİLMEK İÇİN

 • Selvinaz

  İpone 8plus ekranı kendini kişitlefi ve 1 saat sonra tekrar deneyiniz uyarısı veriyor telefon şifresini denedik ama açılmadı ne yapabiliriz

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir