Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil

iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil

Iphone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil

iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil ; iPhone rahatsız etmeyin madunun çalışmaması gibi sorunlarda atılması gereken birçok faydalı adım var. Rahatsız etme madunun bir nedenden dolayı işlevsiz kalması olabilir. Bu sorun 2013 yılından itibaren iPhone akıllı telefonlarda görülmeye başlayan sorunlardan biridir. iPhone’un rahatsız etmeyin modunda çalışmaması sorununa da faydalı olacak bazı önerileri bu makalemizde bulabilirsiniz.

iPhone Rahatsız Etme Modu Nedir

iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil ; Apple, iPhone cihazları için iOS 12 güncellemesi ile insanların işini kolaylaştırabilecek bir özelliği kullanıma sundu. Bu özellik, arama anında rahatsız etmeyin modun seçtiğinizde veya tüm kişiler tarafından gelen aramalar yapıldığında telefonunuzun hiç çalmaması veya ekranda görünmemesidir. Sadece aramalar sırasında değil, aynı zamanda tüm uygulamaların sesini kapatan rahatsız edici bir mod 1 şeklinde de olabilir. Bu mod, toplantılar sırasında, sinemadayken veya yemek yiyemediğinizde oldukça iyi çalışır. İnsanlar rahatsız edilmemek için bu modu kullanabilir. Bu sayede işinizi yapmanız ya da kafanızı dinlemeniz daha uygun olabilir.

Rahatsiz Etme Konum Bazli 1

iPhone Rahatsız Etme Modu Çalışmıyor Sorunu

iPhone rahatsız etmeyin modunda çalışmaması sorunu birçok akıllı telefon modelinde meydana gelen sorunlardan biridir. Bir süre iPhone akıllı telefonlarda da bu tür sorunlarla karşılaşmak mümkün. Rahatsız etme madunun çeşitli donanım veya yazılım nedenleriyle işlevsiz kalması mümkündür.

iPhone rahatsız etmeyin modunda çalışmaması sorunu telefonun önemli bir özelliğinin kullanılmasına engel oluyor. Rahatsız etme madunun günümüzde toplantılarda veya derslerde sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Apple, akıllı telefon kullanıcılarının bu sorunu çözmesi için bazı öneriler de sunuyor.

iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil ; Bu sorun genellikle telefonun rahatsız etmeyin modunda çalıştığı durumlarda görülmektedir. Rahatsız etmeyin modu, telefona erişimin arama veya SMS yoluyla sağlanmasını engelleyen bir mod olarak bilinir. Tuzak modu, telefona erişimin arama veya SMS yoluyla sağlanmasını engelleyen bir moddur. Rahatsız etmeyin modunda gelen aramalar için şirket ayrıca bazı yazılım sorunları gösteriyor.

Rahatsız Etme Modu Açma Ve Kapama

iPhone Rahatsız Etme Modu Aktif Değil ; Rahatsız etmeyin modu, gelen bildirimleri, uyarıları ve telefona yapılan aramaları sessize alan bir özelliktir. Rahatsız etmeyin modu istenildiği gibi ayarlanabilir ve istediğiniz kişilerden istediğiniz gibi aramalara izin vermenizi sağlar. Bu adımları takip ederek rahatsız etmeyin moduna aktif hale getirebiliriz. Bu adamlar şu şekilde;

  1. İlk olarak iPhone telefonunda Ayarlara giriliyor.
  2. İkinci olarak karşınıza çıkan rahatsız etme bölümüne girip rahatsız etme modunu aktif hale getiriyorsunuz.
  1. Bir başka şekilde ise şöyle gerçekleşir; denetim masasına açıyoruz.
  2. Daha sonra karşımıza çıkan Hilal simgesine tıklayıp rahatsız etme modunu açıp veya kapıda biliyoruz.

Bu yollar kullanılarak bu modun açılıp kapanma durumu oluşur. Bu şekilde aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

iPhone Rahatsız Etme Modu Nasıl Kapatılır

Rahatsız etmeyin özelliği açıldığında, durum çubuğunda bir hilal simgesi göreceksiniz. Rahatsız edici özelliğin açılıp kapatılmasının iki farklı yolu vardır. Bunlardan biri, ayarlar bölümündeki rahatsız etmeyin özelliğine basılarak yapılır. Kontrol Merkezi’ni açarak, hilal şekline dokunma ve Rahatsız Etme özelliğini açmak veya kapatmak kolaydır. Rahatsız etmeyin özelliği de belirli bir aralık için ayarlanabilir.