Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor

Iphone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor; iPhone “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmaması gibi sorunlarda atılması gereken birçok faydalı adım var. “Rahatsız Etmeyin Modu” herhangi bir nedenle işlevsiz kalması olabilir. Bu sorun uzun zamandır iPhone akıllı telefonlarda görülmeye başlayan sorunlardan biridir. “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmaması sorununa da faydalı olacak bazı önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Nedir?

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor; Apple iPhone modellerinde bulunan “Rahatsız Etmeyin Modu”, telefonunu kurcalayan her kullanıcı tarafından kesinlikle görülmüştür. iOS güncellemesi ile gelen ve pek çok kişi tarafından kullanılmayan veya daha doğrusu ne yaptığı bilinmediği için araştırılmayan “Rahatsız Etmeyin Modu” nedir, nasıl kullanılır ve ayarları nasıl yapılır?

iPhone telefonunuzda Rahatsız Etmeyin Modu etkinleştirirseniz, açtığınız bu özellik ile birlikte tüm bildirim sesleri kapatılacaktır. Siz uyurken veya dinlenirken bu mod açılırsa telefonunuz ses çıkarmaz ve ışığı hiçbir şekilde yanmaz. Ancak çalışma sadece bununla sınırlı değil. Sizin kadar akıllı olan iPhone, acil ve çok önemli durumlara karşı önlem almış ve size kişiselleştirme imkanı sunmuştur.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fotoğraf Aktarma Sorunu Çözümü

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Ne İşe Yarar ?

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor; “Rahatsız Etmeyin Modu” ayarlarken istediğiniz kişileri seçerek, yalnızca aradıklarında telefonunuzda bir bildirim veya zil sesi görünmesini sağlayabilirsiniz. Sırayla, Ayarlar > Rahatsız Etmeyin ‘e dokunun. Buradan ayarlarınızı özelleştirebilir ve tercihinize göre istediğiniz değişikliği yapabilirsiniz. Ekranda da görüldüğü gibi, sadece sevdiğiniz kişiler sizi aradığında veya mesaj gönderdiğinde telefonunuzdan ses çıkartabilirsiniz. Ayrıca 3 dakika içerisinde bir kişi sizi ikinci kez ararsa, yapacağınız ayarlara göre bildirim seslerini açabilirsiniz. Son olarak, “Rahatsız Etmeyin” ayarlarını etkinleştirmek için iki farklı seçeneğiniz vardır: “Her zaman” veya “Yalnızca iPhone kilitliyken”.

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmıyor

iPhone “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmaması sorunu birçok akıllı telefon modelinde meydana gelen sorunlardan biridir. Bir süre iPhone akıllı telefonlarda da bu tür sorunlarla karşılaşmak mümkün. Rahatsız Etmeyin Modunun çeşitli donanım veya yazılım nedenleriyle işlevsiz kalması mümkündür.

iPhone “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmaması sorunu telefonun önemli bir özelliğinin kullanılmasına engel oluyor. “Rahatsız Etmeyin Modu” günümüzde toplantılarda veya derslerde sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Apple, bu sorunu çözmek için akıllı telefon kullanıcılarına da bazı önerilerde bulunuyor.

Bu sorun genellikle telefonun “Rahatsız Etmeyin Modu” çalıştığı durumlarda görülür. Rahatsız etmeyin modu, telefona erişimin arama veya SMS yoluyla sağlanmasını engelleyen mod olarak bilinir. Tuzak modu, telefona erişimin arama veya SMS yoluyla sağlanmasını engelleyen bir özelliktir. “Rahatsız Etmeyin Modu” gelen aramalar için şirket ayrıca bazı yazılım sorunları gösteriyor.

iPhone Rahatsız Etmeyin Modu Çalışmama Sorunu Çözümleri

iPhone “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmaması sorununun birkaç basit çözümü var. Bunların başında telefonun yeniden başlatılması geliyor. “Rahatsız Etmeyin Modu” çalışabilmesi için telefonu sıfırlamak doğru adım olacaktır. Bu tür yazılım sorunlarının, yeniden başlatılan akıllı telefonda iyileşme gösterdiği biliniyor.

“Rahatsız Etmeyin Modu” çalışmıyorsa, uzman desteğe de başvurabilirsiniz. Sorun donanım nedenleriyle ortaya çıkmışsa uzman desteği almak önemlidir. Aksi takdirde basit bir problemin altında yatan muhtemel problemlere ulaşmak da mümkün olmayacaktır. Bu da akıllı telefonun ömrünün sona ermesine yol açabilir.

Bu gibi durumlarda Cep Hastanesine her zaman güvenilebilir. Firmamız, başta iPhone olmak üzere birçok akıllı telefon markasına kaliteli ve güvenilir hizmetler sunuyor.