Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme

Iphone Rehber Yedekleme

iPhone Rehber Yedekleme Cep telefonlarımızın kalbi telefon rehberidir. Telefonların asıl amacı iletişim kurmak ve kişilerin numaralarını saklamaktır. Telefon çökmesi, bozulması gibi durumlara önlem olarak rehberi belirli zaman aralıklarla yedeklemek gerekir.

Ekibimizin vereceği bilgilerle kısa sürede rehberinizin yedeğini alabilirsiniz.  Rehberiniz silindiği zaman yedeği yükleyip, tekrar rehberinize kavuşmanız mümkün.

Bahsettiğimiz işlemleri doğru adımlarla yaptığınız takdirde , doğru sonuçlar alacağınızdan eminiz. Yanlış ilerlemenin hatalara yol açabileceğini de unutmamak gerekir.Bizim size sunacağımız 4 farklı yöntem bulunmaktadır. 3’ünden birisini yaparak yedekleme işlemi gerçekleştirilebilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fotoğraf Resim Boyutu Küçültme

iCloud ile iPhone Rehber Yedekleme

İcloud sistemi, Apple firmasının internet üzerindeki depolama sistemidir. Bu bölümde, fotoğraflarınız, müzikleriniz, belgeleriniz , rehberiniz gibi bilgileri yedekleyebilirsiniz. Hatta yedeklemek istediğiniz kısımları aktif hale getirip yedeklemek istemediğiniz uygulamalarımda pasif hale getirebilirsiniz.

Yedekleme işlemi yapılırken yedekleniyor yazısı göreceksiniz. Hemen alt kısmında yedeklemenin bitiş süresi yazıyor olacaktır. Süre bitene kadar, beklemeniz gerekmektedir. Yedekleme işlemini başlatmadan önce telefonunuzun şarjına, ve  internet bağlantınızın kopmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesilme olursa, yedekleme işlemi yarım kalabilir ve tamamlayamazsınız.

Yedekleme işlemini başlatmak için Ayarlar>İcloud>Kişiler kısmından pasif durumda olan simgeyi aktif konuma getirerek yedekleme işlemi başlatılır. Sonrasında rehbere ulaşmak için www.icloud .com sitesinden giriş bilgileriniz ile sisteme ulaşabilirsiniz.

 1. Adım:
  Iphone Rehber Yedekleme
 2. Adım:
  Iphone Rehber Yedekleme
 3. Adım:Iphone Rehber Yedekleme
 4. Adım:
  Veri Kontrol
 5. Adım:
  Veri Kontrol

Operatör ile iPhone Rehber  Yedekleme

Operatörünüze göre app store üzerinden yedekle işlemi yapmanızı sağlayacak bir uygulama ile rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Uygulama nasıl kullanılır? Diyorsanız . İndirim işlemi tamamlandığında uygulamayı açmak ve yedekle seçeneğine basarak yedekleme işlemini Başlatmaktır. Yedekleme işlemi yaparken, pil gücüne dikkat etmek gerekir.

Iphone Rehber Yedekleme
Iphone Rehber Yedekleme

Apowesoft ile iPhone Rehber  Yedekleme

Bu işlem bilgisayar üzerinden yapılmaktadır. Uygulama bir telefon yöneticisi programıdır.

 • Uygulamayı indirin ve yükleyin
 • Programı çalıştırarak telefonunuza bilgisayara bağlayın, Bağladığınız anda monil cihazda çıkan bir ekran gelecektir “Bana güven” seçeneğine evet tıklayarak bağlantıyı onaylayın
 • Programın ana sayfasında Kişiler seçeneğine tıkladığınız zaman rehberinizde ki kişileri göreceksiniz.
 • Yine aynı ekranda bulunan isim butonuna tıklayarak “dışa aktar” kısmına tıklayın ve rehberin dışa aktarılmasını sağlayın .
 • Rehber dosyası .xml dosya türünde kaydedilir. Bu şekilde yedek almış olursunuz
 • Aynı şekilde mobil aygıtınızda bulunan .xml rehber doyasını da bilgisayara aktararak güncelleme ve ekleme sağlayabilirsiniz. Bunu yaparken ki tek fark “içe aktar” seçeneğini seçmek olacaktır.

Yedeklenen Rehberdeki Kişileri Geri Yükleme

İcloud ile yedeklediğiniz rehberinizi dilerseniz bilgisayar üzerinden isim düzenlemeleri yapabilirsiniz. Yedeklenen rehberi bilgisayar üzerinden telefona aktarmak için ,  İcloud üzerinde , sol alt köşede bulunan çark şeklindeki simgeye tıklanır, ve select all ( hepsini seç) kısmı seçilir. Bu kısımdan da export-vcard (karta aktar) tıklanır.

Bahsetmiş olduğumuz bu işlemleri yaparak yedekleme işlemiz gerçekleşir.  Eğer bu adımları izleyerek , yedekleme yapamadıysanız firmamızdan destek ve bilgi alarak kolaylıkla yapabilirsiniz.