/ Yazan:Teknisyen / iPhone / 0 Yorum / 62 Görüntülenme

iPhone Resetleme

iPhone cihazlarınızda kasma gibi sorunlar yaşıyorsanız yeniden iPhone Resetleme gerekmektedir. Çünkü cihaz içerisinde ki belliğin dolmasından kaynaklı olarak donma gibi bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. En çok sevilerek kullanılan cihazlardan biri olarak karşımıza iPhone geliyor. Fakat iPhone da diğer cihazlarda olduğu gibi bazen sorunlar ortaya çıkartabiliyor. Donma ya da kilitlenme gibi nedenini bilmediğiniz sorunlar olduğunda ise tek yapmanız gereken çözüm yolları arasında resetleme olacaktır. iPhone Resetleme işlemiyle de iPhone cihazlarınızın daha korunaklı bir hale gelmesini sağlayacaksınız. Yeniden başlatmış olduğunuz iPhone cihazlarınızın daha verimli şekilde çalışmasını görebilirsiniz. Donma ve kilitlenme sorunlarına karşı resetleme yoluna başvurabilirsiniz. Resetleme işini gözünüzde çok fazla büyütmeyin. Çünkü bu işlemi çok kısa süre içerisinde bitirebileceğinizi söylemek isteriz. Yapacağınız basit adımlar eşliğinde iPhone markalı cihazlarınızın resetlenmesini sağlamış olacaksınız. Bazı zamanlarda iPhone cihazlarınız da yüklü olan yahut sizin yüklemiş olduğunuz birtakım uygulamalarında çalışmadığını görebilirsiniz. Böyle anlarda da cihazınız kendisini resetlemesini bekliyor.


iPhone Resetleme Nasıl Yapılır?

iPhone yeniden başlamak en iyi çözüm yollarından birisi olacaktır. Eğer ki iPhone cihazınızı aç kapa yoluyla kapatamadığınız durumlarda ise hemen anasayfa butonu home yoluyla kapama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Yaklaşık on saniye kadar basılı şekilde tutmanız gerekiyor. Ekrana Apple logosu geldiği an ise hemen basılı tutmuş olduğunuz yerden parmağınızı çekebilirsiniz. Bu sayede iPhone çok kolay bir şekilde reset atmış olursunuz. iPhone cihazınıza yapmış olduğunuz aç kapa işlemi sonrasında kilitlenme ya da donma gibi sorunlar ortaya çıkmayacaktır. Fakat belirtmiş olduğumuz bu işlemi yaptıktan sonra bile hala aynı donma sorunu devam ediyorsa o zaman ilk iş olarak firmamıza getirebilirsiniz. Deneyimli teknik servisimiz iPhone cihazlarınızı resetleyerek yeniden aktif olarak çalışmasına yardımcı olacaktır. iPhone cihazınızın tüm modellerine reset atabilirsiniz. iPhone Reset atmayı kendiniz de son derece kolay bir şekilde deneyebilirsiniz.

 

iPhone X Ekran Değişimi Fiyatı1800,00 ₺
iPhone 8 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı349,00 ₺
iPhone 8 Ekran Cam Değişimi Fiyatı299,00 ₺
iPhone 7 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı249,00 ₺
iPhone 7 Ekran Cam Değişimi Fiyatı230,00 ₺
iPhone 6s Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı199,00 ₺
iPhone 6s Ekran Cam Değişimi Fiyatı180,00 ₺
iPhone 6 Plus Ekran Cam Değişimi Fiyatı150,00 ₺
iPhone 5s Ekran Cam Değişimi Fiyatı120,00 ₺
iPhone 5 Ekran Cam Değişimi Fiyatı120,00 ₺
iPhone 4 Ekran Cam Değişimi Fiyatı120,00 ₺
iPhone 6 Ekran Cam Değişimi Fiyatı150,00 ₺


Reset Atmadan Önce Yedekleme

iPhone cihazlarınıza reset atmak istediğiniz zaman kullanıcıların bilmesi gereken bazı önemli hususlar var. Bunlardan birisi de yedeğin alınması gerektiğini söyleyebiliriz. Yedek alma işlemi için icloud yoluna başvurabilirsiniz. Bu sayede sizin için önemli olan resim ve video gibi önemli dosyalarınızın saklanmasını sağlamış olursunuz. Ardından bilgisayara kablo yoluyla bağlanmalısınız. iPhone icloud üzerinden giriş yaparak cihazınızda var olan resimlerinizi atabilirsiniz. Şimdi yedekle kısmına tıkladığınız zaman bu tür önemli resimlerinizi yedeklemiş olursunuz. Bu işlemden sonra reset atmaya başlayabilirsiniz. iPhone cihazınızı açarak sırasıyla Ayarlar – genel – sıfırla bölümüne hızlı şekilde giriş yapmanız gerekiyor. Karşınıza çıkan ekranda da tüm içerikleri sil kısmına tıklayın. Bu tıklamayı gerçekleştirmekten sonra ise cihazınız resetlenmeye başlamış olacaktır.

iPhone Resetleme
iPhone Resetleme

Resetleme işlemini sırasıyla bu şekilde yapmanızın ardından ise iPhone cihazınızın birden kapandığını fark edeceksiniz. Cihazınızın yeniden başlaması için yaklaşık bir iki dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bu sürenin ardından yeniden açılan iPhone markalı cihazınız yenilenmiş olacak. Bundan böyle cihazınızla uğraşırken rahatsız olduğunuz donma ve kasılma gibi istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalmamış olacaksınız. Üstelik daha önceden yüklemek istediğiniz uygulamalarınız yahut yükledikleriniz belleği fazlasıyla doldurarak yavaşlatmaya neden olmuş olabilir.

iPhone cihazınızın resetlenmesinden sonra ise yenilenmiş olan cihazınızın belleği sayesinde istediğiniz uygulamaları yüklemeye başlamış olacaksınız. Unutulmaması gereken şudur ki iPhone cihazlarınızın yavaş şekilde çalıştığını fark ettiğiniz andan itibaren hemen resetleme yoluna gitmeniz gerekir. İlk söylediğimiz iPhone resetleme şeklinden sonra cihazınız hala aynı şekilde donmayı yapıyorsa o zaman ikinci aşamaya geçiş yapmanız gerekir. Belirtmiş olduğumuz ikinci türden resetleme de ise cihazınızın yenilenmesi kesin olarak sağlanmış olacaktır.


Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.


Teknik Servisimize Adres ve Ulaşım Bilgileri 

TEL : 0216 596 0532 TEL-2 : 0850 840 0532 Whatsapp: 0532 245 0532

ADRES: Çamçeşme Mah. Selamet Cad. No:24 Kaynarca/Pendik/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da yaşamıyor ya da teknik servisimize gelemeyecek durumda iseniz tek taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Yurtiçi Kargo ile Cep Hastanesi arasında kurumsal kargo anlaşması bulunmaktadır. Bu sayede herhangi bir Yurtiçi Kargo şubesine giderek 311748961 numaralı kargo gönderim kodumuzu vermeniz yeterlidir. Kargo gönderiminde 3 (üç) iş günü içerisinde cihazınız sizlere teslim edilmiş olur.

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi


Ana sayfa » Haberler » iPhone » iPhone Resetleme
iPhone Resetleme
5 (100%) 1 oy mevcut

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir