Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Resim Kurtarma

iPhone Resim Kurtarma

Iphone Resim Kurtarma Kapak

iPhone Resim Kurtarma, fotoğraf çekilmek, yaşantımızda en çok sevdiğimiz şeylerden birisidir. Çünkü çekildiğimiz resimlerin de bizler için önemi oldukça büyüktür. Hatıraların yeniden canlanarak yaşanması adına çokça resim çekiliyoruz.

iPhone telefonlarda da çok güzel resimler çekilmek mümkündür. Fakat bazı zamanlarda sildiğimiz resimlerimiz oluyor. Bazen silip yeniden yüklemek için pişmanlık duyabiliyoruz bazen de farkında olmadan resimleri silebiliyoruz. Böyle bir durumda ne yapılabilir? iPhone cihazlarınında kullanıcılarına yönelik geliştirildiği bir takım ayrıcalıklar söz konusu olabiliyor.  Bu ayrıcalıklar içerisinde resim kurtarma özelliğinin olduğunu söylememiz mümkün. Belki de bir çoğunuzun kulağına bu durum imkansız gibi görülebilir.

Fakat iPhone kullanıcıları, isterlerse resim kurtarma yollarına başvurarak resimlerini cihazlarına yeniden geri yükleme şansına sahip olabilir. Tüm bu belirtmiş olduğumuz durumların gerçeğe dönüşmesi içinde iPhone resim kurtarma işlerinin nasıl yapılacağının bilinmesi gerekir. iPhone Resim Kurtarma, gözünüzü çok fazla korkutmasın. Basit bilmeniz gereken birkaç adımla birlikte resimlerinizi kurtarmanın sevincini yaşamaya başlayabilirsiniz.

iPhone kullanıcılarının bu gibi durumlara karşı yapması gereken en güzel yollarından birisi de yedekleme işlemine başvurması olacaktır. Her ihtimale karşı yedekleme yapmak en mantıklısıdır. Hiçbir yerde yedekleme yapmayan kişiler, resimlerine bir daha ulaşamyacağı şekilde düşünür ve çok fazla üzülür. Fakat dünyanın sonunun olmadığının farkına yazımızla birlikte varmaya başlayacaksınız.

iPhone Resim Kurtarma , Silinen Fotoğrafları Kurtarma

iPhone resim kurtarma işlemini, iPhone cihazlarınızda bulunan özelliklerle birlikte sağlamanız çok kolay oluyor. Onlardan birisinin de iPhone ‘nun Recently Deleted özelliğini kullanmak olduğunu söylememiz gerekiyor. Eğer ios son üst sürüm özelliğini kullanan biriyseniz o zaman yapmanız gereken ise hemen Son Silinenler (Recently Deleted) bölümüne giriş yapmanız olacaktır.

Buradan 30 gün içerisinde en son silinen resimlerinizi çok kolay şekilde bulabilmeniz mümkün oluyor. Eğer sildiğiniz bazı resimleriniz için sonradan pişmanlık duyma gibi bir durumunuz varsa da böyle anlar için kalıcı olması için farklı yollar mevcuttur. En iyi çözüm yöntemleri arasında film rulosu yoluna başvurarak kaydetmeniz olacağını söylememiz gerekir. Bu sayede sildiğiniz resimleri yeniden bularak kullanmaya başlamış olursunuz.

İlginizi Çekebilir: Reeder Ekran Arızası ve Telefon Tamiri

Iphone Resim Kurtarma
Iphone Resim Kurtarma

Böyle anlarda sırasıyla yapmanız gereken adımları şu şekilde söyleyebiliriz.

  • iPhone cihazınızda sizin için özel tasarlanmış olan Recently Deleted özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Camera Roll bölümünden silmiş olduğunuz resimleriniz Recently Deleted kısmına düşecektir. Bu sayede bu kısımdan 30 gün öncesine kadar çekilmiş olan eski resimlerinizi bulabilirsiniz. Böylelikle sildiğim resimleri geri yükleyemem endişesinden kurtulmuş olursunuz.
  • Fakat söylememiz gereken önemli bir konu var. Böyle bir durumda yalnızca 30 gün öncesine kadar silinen resimlerin geçerli olacağının altını çizmemiz gerekiyor. 30 günden daha fazla olan zamanlarda ki resimleriniz kalıcı olarak silinecektir. Onlar kalıcı olarak silindiğinden dolayı doğal olarak cihazınıza yükleyebilmeniz mümkün değildir.
  • Bir başka altını çizmemiz gereken önemli konulardan birisi de ios güncellemesinin mutlaka yapılmış olması gerekir. Ios güncellemesi yapılmazsa o zaman 30 gün önceki resimleri de yüklemeniz mümkün olmayacaktır. iPhone kullanan kişilerindee belirtmiş olduğumuz bu hususlara mümkün mertebe dikkat etmeleri gerekecektir.[table “1” not found /]

Silinen Resimlerinizi Yedekleme İle Kurtarın

Silinen resimlerinizi bir başka kurtarma yetkilerinden birisi de yedeklemedir. Bu yüzden iPhone resim kurtarma yapılabilmesi için resimlerinizi yedeklemeniz gerekecektir. Daha sonrasında resimlerinizi yükleyerek yeniden kullanmak istiyorsanız bu yolu tercih edebilirsiniz. iPhone resim kurtarma için kullanabileceğimiz bazı programlar var.

Bunlar ise son dönemde hemen herkes tarafından aktif şekilde kullanılmaya başlanan iCloud ve iTunes programlarının olduğunu söyleyebiliriz. iCloud ve iTunes üzerinden de sizin için son derece önemli olan resimlerinizin saklanmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede resimleriniz kalıcı olarak silinmez ve kontrol altında saklanmış olur.