iPhone Restore Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / / 1 Yorum / 961 Görüntülenme

iPhone Restore Nasıl Yapılır

iPhone Restore Nasıl Yapılır  iPhone modellerinde bazen yazılım güncellemeleri sırasında oluşan hatalar veya uygulamaları yüklediğinizde oluşan hatalar nedeniyle yavaşlık veya donma sorunları vardır. iPhone donma sorunları ve yavaşlık sorunları için bir çözüm olarak, geri yüklemeniz gerekebilir.

Cihazınızdaki tüm veriler geri yükleme işlemi sırasında, başka bir deyişle fabrika ayarlarına sıfırlama sırasında silinecektir. Bu nedenle, lütfen restorasyon işlemine başlamadan önce cihazınızın yedeğini alın.

Restore (Kurtarma Modu) Ne İşe Yarar ?

Bugün size Apple markalı cihazlar için hangi kurtarma modunun çalıştığını ve nasıl yapılacağını anlatacağız. İlk olarak, Kurtarma modunun ne olduğunu kısaca açıklayalım;

Kurtarma modu, hatasız PC’den eksik veya hatalı Wi-Fi ağından yeni güncellemeleri yeniden yüklemek ve cihazınızı sıfırdan başlatmak için kullanılan addır. Bunun için gerekli gereksinimleri listelemek için;

Önce itunes’un en son sürümü ile yüklü bir bilgisayarınız olmalıdır. Apple cihazınızın veri kablosunun orijinal olması gerekir. Ve en önemlisi, bir Apple cihazına ihtiyacınız var. İşlemi başlatmadan önce cihazda önemli belgeleriniz varsa, işiniz bitene kadar bilgisayarınızın virüs uygulamasını yedeklediğinizden ve kapattığınızdan emin olun.

iPhone Restore Nasıl Yapılır?

öncelikle, İTUNES’UN en son sürümünü buradan bilgisayarınıza indirin ve yükleyin. Itunes’u çalıştırın ve iPhone’u PC’ye bağlayın. ıtunes, iPhone’u otomatik olarak tanımlayacaktır. hemen peşinden itunes’un sol üst köşesindeki iPhone simgesini tıklayın. P güncellemeleri kontrol et” ve iPhone’a geri Yükle ” seçenekleri, görüntülenen pencerede görünecektir.      iPhone’ a Geri Yükle seçeneği ilgilendiriyor. Tabii ki, bu seçeneği tıklamadan önce, iPhone’un ayarlarını girerek iphone’umu bul erek seçeneğini devre dışı bırakmanız gerekir. Ayarlar> iCould> İphone’umu Bul’a giderek oraya gidebilirsiniz.

Telefonun WiFi'si Az Çekiyor

hemen peşinden iTunes üzerinden iPhone’a geri Yükle’yi tıklayın ve iPhone’unuzu yedeklemeniz istenir. İPhone’a eklemek istediğiniz medya içeriğiniz varsa, iPhone’u yedekleme seçeneğiyle yedekleyebilirsiniz.

iPhone Restore İşlemi Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)

 1. Bilgisayarınıza iTunes kurun. Buradan indirebilirsiniz.
 2. Bilgisayardan iTunes’i açın ve iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın. Bu işlemden sonra iTunes otomatik olarak iPhone’u tanıyacaktır.
 3. iTunes’da sol üst köşede iPhone simgesi göreceksiniz, iPhone simgesine tıklayın.
 4. Geri yükleme işlemini başlatmadan önce iPhone’umu Bul uygulamasını kapatmanız gerekiyor.Bunun için Ayarlar -> iCloud -> iPhone’umu Bul seçeneğinden kapatabilirsiniz
  iphone restore nasıl yapılır
 5. iTunes Programını açtıktan sonra iPhone simgesine tıklayın ve karşınıza çıkan pencereden “iPhone’a Geri Yükle” butonuna tıklayınız.
 6. iTunes size yedekleme konusunda bilgilendirme yapacak. Eğer yedekleme yapmak isterseniz “Yedekle” düğmesine basın.
  iphone geri yükleme işlemi
 7. Yedekleme işlemini tamamladıktan sonra karşınıza çıkan uyarıda “Geri Yükle” düğmesine tıklayınız
  iphone geri yükle
 8. iPhone geri yükleme işlemi başlayacak. Bu biraz zaman alabilir. Lütfen bu işlem devam ederken cihazın bağlantısını kesmeyin.
  Geri yükleme işlemi biter bitmez cihaz yeniden başlatılacaktır.
 9. iPhone’u ilk satın aldığınızda kurulum ekranını göreceksiniz. Burada kurulumdan sonra daha sağlıklı bir şekilde iPhone kullanabilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir