Iphone Safari Arama Geçmişi Silme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Safari Arama Geçmişi Silme

iPhone Safari Arama Geçmişi Silme iPhone ve iPad cihazlarınızda tarayıcınızın Safari tarayıcısının geçmişini göstermemesini istiyorsanız, lütfen ayrıntıları okuyun. Bilgisayarlarımızda, tabletlerimizde veya telefonlarımızda kullanılan tarayıcılar talebe göre değişir. Bazı kullanıcılar Google chrome tarayıcısını tercih ederken, Diğerleri Mozilla tarayıcısını tercih eder. Bunların sayısını artırabiliriz.

Bilindiği gibi, iphone ve ipad cihazlarının kendi tarayıcıları vardır. Eğer Safari yoluyla gelmesi gibi biz aramaları sağlamak edebiliyoruz. Buna ek olarak, indirmek istediğiniz bir tarayıcı varsa, mevcut tarayıcıyı Apple store üzerinden telefonunuza indirmek mümkündür. Ancak iPhone ve iPad’i kullanan çoğu kişi safari tarayıcısını tercih ediyor. Safari’yi kullanmak istemeyenler, arama geçmişini silmedikleri için ekstra tarayıcıyı indirebilirler. Biz iyice nerede safari alanında arama geçmişini silmek için inceledik nedeni budur.

Bütün arama geçmişi nasıl  temizlenir

Yukarıda belirtilen uygulama, arama geçmişindeki belirli girdileri temizlemek veya son saat gibi belirli bir süreyi temizlemek için kullanışlıdır. Ancak, tüm arama geçmişinizi temizlemek istiyorsanız, bunu ayarlar menüsünden yapabilirsiniz

iPhone Tarayıcı Geçmişi Silme

Safari’deki tarayıcı geçmişiniz yer imleri simgesinin içindeki sekmede bulunur. Buna erişmek için:

İphone’unuzdaki Safari simgesine basarak uygulamayı açın.

Safari ekranının altındaki Yer imleri simgesine basın. Bu bölüm açık bir kitap olarak görünür.

Yer imleri ekranının üst kısmındaki saat sekmesine basın ve tarayıcı geçmişinizi açın. Burada ziyaret ettiğiniz tüm siteler kronolojik sırada listelenmiştir.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp Profil Fotoğrafını Göremiyorum

iPhone Safari Geçmişi Görme

iPhone safari geçmişini silmek için, nerede iPhone safari geçmişini silmek için, safari arama geçmişini silmek için, Safari arama geçmişini silmek için nasıl bulamıyorum, ipad safari geçmişini silmek için nasıl, benim iphone safari geçmişini silme görünmüyor. Yeni satın aldığınız telefonun arama geçmişini silmek isterseniz, bu işlemleri tarayıcının içinde sağlayamazsınız. Veya ilgili ayar Safari kendisinde değil, telefonun bölmesinde.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone safari geçmişini silme , safari arama geçmişi silme , iphone safari arama geçmişi
apple safari arama geçmişi silme , iphone safari arama geçmişi görme , iphone safari arama , safari arama geçmişi , iphone safari geçmişi silme , iphone safari geçmişi otomatik silme , iphone 5 safari geçmişi silme , iphone 6 safari geçmişi silme , iphone 7 safari geçmiş silme

iPhone Safari Geçmişi Silme

Safari verilerini silmek için, telefonunuzun ana ekranındaki Ayarlar alanına geliyoruz. Safari tarayıcısının adını bulup bu alana giriş yapıyoruz.

  • Gelen ekranda safari ile ilgili yapacağınız tüm ayarları görebilmeniz mümkündür.
  • İşlemlerin devreye koyulabilmesi için ise sayfayı az aşağıya doğru kaydırıyoruz.
  • Tarihçeyi ve Web Site Verilerini Sil demenizle birlikte safari tarayıcınızdaki arama geçmişinin de silindiğini görebilirsiniz.

Verileri belirtilen şekilde silebilirken, yalnızca arka planda açık olan sayfaların kapatılmasını isteyebilirsiniz. İçinde safari tarayıcısının altında bir dizüstü bilgisayar simgesi var. Üzerine tıklarsanız, X’i tıklatarak arka planda açık olan sayfaları kapatabilirsiniz.

Iphone Safari Geçmişi Silme
Iphone Safari Geçmişi Silme

Safari tarayıcısındaki farklı sorunları merak ediyorsanız, bunları yorumlar alanında belirtmek yeterli olacaktır. Biz size yorum bölümünden cevap verecektir bilmek istiyorum.

iPhone Safari Arama Geçmişi Silme makalemizin sonu….