Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Saklama Alanı Kendi Kendine Doluyor

iPhone Saklama Alanı Kendi Kendine Doluyor

Iphone-Saklama-Alani-Kendi-Kendine-Doluyor

iPhone Saklama Alanı Kendi Kendine Doluyor 16 GB bir iPhone kullanıyorsanız, kesinlikle “depolama alanı dolmak üzere” hatasıyla karşılaşmışsınızdır. Bu durumdan kurtulmanın en basit yolu, çok yer kaplayan oyun ve uygulamaları tespit edip silmektir ancak daha az zaman harcayarak bu hata uyarısından kurtulabilirsiniz. Bu yazıda saniyeler içinde boş alan açmanın yolunu anlatıyoruz.

Yani iPhone MicroSD hafıza kartı desteği sunmadığından ülkemizde genellikle 64GB modeli tercih ediliyor ancak yüksek fiyat açısından 16GB giriş seviyesi modeli tercih edenlerin sayısı oldukça fazla. 16GB iPhone modelini de seçtiyseniz, telefonunuzda en son oyunları oynamayı seven ve çok sayıda fotoğraf ve video çeken biri olarak en az bir kez bir depolama hatası uyarısıyla karşılaşmışsınızdır. Bu durumda Lef gibi İOS cihazlar için özel hafıza kartı üreten firmaların ürünlerini satın almadıysanız yapacağınız şey artık bitirdiğiniz oyunları telefonunuzda tutup medyanızı bilgisayarınıza aktarmamaktır veya iTunes üzerinden iCloud hesabı. Ancak daha az zaman harcayarak bu hatadan kurtulma seçeneğiniz de var.

Mesajları Tut Seçeneğine Göz Atalım

iPhone Saklama Alanı Kendi Kendine Doluyor eski kısa mesajlarınızı silerek 16 GB iPhone yer açmaya başlayabilirsiniz. Çeşitli firmalardan gelen reklam mesajları, sosyal ağ uygulamalarınızdan gelen bildirim mesajları, çevrimiçi hesaplarınız için onay mesajları, alışveriş mesajları ve arkadaşlarınız gibi onlarca noktadan gelen SMS mesajları iPhone sandığınızdan daha fazla yer kaplar . Silinen mesajları tek tek silmek yerine belirli bir gün sonra otomatik olarak silebilirsiniz. Bunu yapmak için, mesajlarınızın ne kadar süreyle saklanacağını Ayarlar – Mesajlar – Mesajları Sakla ekranında seçebilirsiniz. 30 gün ideal seçimdir.

İlginizi Çekebilir: Samsung J7 Pro Ekranda Morluk

 

Tut

Fotoğraf Yayınım Özelliği Kapatalım

Bildiğiniz gibi Fotoğraf Beslemem özelliği, iPhone çektiğiniz tüm fotoğraflara Windows veya Mac bilgisayarınızdan erişmenizi sağlar. Bu güzel bir özellik gibi görünse de depolama alanınızı olumsuz etkiler. Ayarlar kapatırsanız – iCloud-Fotoğraflar-fotoğraf beslememe yükle, iPhone fotoğrafları ve videoları diğer aygıtlarınıza iCloud aracılığıyla göndermeyi durdurur ve bunları 30 gün boyunca telefonunuzda saklayacaktır. Telefonunuzla çok fazla fotoğraf ve video çeken biriyseniz, bu özelliği kullanım dışı bırakmak telefonunuzu oldukça ferahlatacaktır.

2021_02_12_11_20_Img_5038

Dinlediğiniz PODCAST Siliniz

Podcast şu anda bir görüntüleme durumunuz olmadığında kaçırmak istemediğiniz içerikleri izleme fırsatı sunsa da, dinlediğiniz ve silmeyi unuttuğunuz podcast de depolama alanınızın çoğunu harcar (yaklaşık 25 Yayın başına MB). Ayarlar – Podcast – oynatılan (dinlenen) bölümleri silmeyi etkinleştirirseniz, bölümler oynatma bittikten 24 saat sonra silinir.

Sadece HDR Fotoğrafları Saklayınız

Fotoğraf çekerken “HDR” seçeneğini etkinleştirdiğinizde, iPhone hem HDR hem de HDR görebilmeniz için çektiğiniz fotoğrafın iki formunu saklar. HDR ile fotoğrafların kalitesinden memnunsanız, yerden kazanmak için Ayarlar – Fotoğraflar ve kamera – normal fotoğrafları kaydetmeniz gerekir.

Sesli Mesajlarınızı Siliniz

Silmeyi atladığınız sesli mesajlarınız da iPhone gereksiz yer kaplayacaktır. Telefon-sesli mesaj – Telefonunuzun silinmiş sesli mesajları saklamadığından emin olmak için, Düzenle menüsünden eski sesli mesajları bulmayı ve silmeyi seçin ve ardından silinmiş mesajlar – Tümünü temizle seçeneğine dokunun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone saklama alanı kendiliğinden doluyor , iphone saklama alanı sürekli doluyor , iphone hafıza kendi kendine doluyor , iphone saklama alanı sürekli değişiyor , saklama alanı boşaltma , iphone iphone saklama alanı kullanma.