Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur?

iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur?

Iphone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur?

iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur? pek çok kullanıcının merak ettiği bu durumlar genelde ölü piksellerden dolayı ekranda belirir. Çeşitli sebeplerden dolayı ekranı görüntüleyen transistörlerin hasar görmesi durumunda, telefon ekranlarında beyaz nokta ve sarı leke meydana gelecektir.

Bazı kullanıcıların iPhone’un sol üst köşesindeki beyaz nokta gibi şikayetler yaparak bu soruna bir çözüm aradıklarını söylemek ve çeşitli forumlarda ve sosyal ağlarda yaşamak olduğunu söylemek yanlış olmaz. Tabii ki, bu sorun zaman zaman telefonun düşmesi veya çarpması, ara sıra de aşırı ısınmanın bir sonucu olarak ortaya çıkar.

iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Neden Olur? Soruya cevap verebileceğimiz diğer bir neden ise telefonun düşmesi veya çarpması sonucu ekranın zarar görmesidir. Ek olarak, ekranın değiştirilmesi daha önce yapıldı ve bu değişiklik sırasında bir yan sanayi ekranının kullanılması, ekranda sarı lekelere ve beyaz lekelere neden olur.

Genel olarak, yukarıda listelenen sebeplerden dolayı iPhone ekranındaki iki beyaz nokta gibi sorunlar öne çıkmaktadır. Sarı nokta veya beyaz nokta ekranın küçük bir kısmındaysa, kullanıcıları çok fazla rahatsız etmeyebilir, ancak sarı nokta ve beyaz nokta ekranda yayılmaya başladığında, ekranın kullanımı zorlaşır ve bu da kullanıcılar için istenmeyen sorunlar. Yapılması gerekli olan, ekranda meydana gelen bu problemlerin mümkün olan en kısa zamanda giderilmesidir.

iPhone Ekranda Sarı Leke

Sarı lekeler yaşamakta olan iPhone kullanıcıları genelde aynı şikayetlerden muzdariptir: ekran kenarları sarı veya beyaz lekeler yerlerde görülür. Peki bu neden oldu? Ekranın altındaki yapıştırıcı, ekrana çarptığında sızıntı yapabilir. Yapıştırıcı, LCD / sayısallaştırıcı ve cam arasına girerek sarı bir lekeye neden olur.

Ancak telefonun ekran kenarlarında sararma görülmesi de zaman zaman pil kabarmasının bir işaretidir. Pil ekranı şişerse ve iterse, bu yapışkan tabaka bir kez daha görünecektir. Cihazınızın arka tarafını veya taraflarını kontrol edin ve herhangi bir şişme olup olmadığını kontrol edin. Muhtemelen hayır, ama emin olmaya değer. Çünkü sorun daha fazla etkiden kaynaklanıyor.

Beyaz Nokta Sorunu Çözümü

Ekrandaki beyaz nokta sorununa tek çözüm, ekranı değiştirmek. Ekranı değiştirirken, ortamın gerekli şartları sağlaması, kullanılan ürünün orijinal olması ve profesyonel teknisyenlerin kullanılması son derece önemlidir. Cep Hastanesi, teşhir ve parça değişimi için Türkiye rekorunu tutan özel bir teknik servistir. Servisimizdeki ekranın nasıl değiştirileceği aşağıda detaylı olarak açıklanmaktadır.

Beyaz Nokta Sorunu Çözümü
Beyaz Nokta Sorunu Çözümü

iPhone Sarı Leke Beyaz Nokta Sorununa Kesin Çözüm

iPhone telefonlarınızdaki sarı lekeler ve beyaz noktalar gibi problemlere çözüm arıyorsanız, yapmanız gerekli olan ilk şey ekran değiştirme hizmeti almaktır. Çünkü sarı nokta ve beyaz nokta sorunu, ekranın değişmesiyle kalıcı bir çözüm yoluna ulaşmaktadır. iPhone ekranındaki Beyaz Nokta Çözümü durumunda, ekran değiştirme hizmetleri orijinal ve orijinal ekran seçimleri ile yapılır ve bu şekilde kesin çözüm elde edilir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Cam Değişimi Fiyat Listesi

Değişiklikten sonra, ekran tamamen sarı lekelerden ve beyaz lekelerden arınmış durumda. Aynı zamanda, sarı nokta ve beyaz nokta ekranda geniş bir alanı kaplarsa, ulaşılan çözümle ekran kullanımı kolaylaşır. Peki, ekran değişimi hizmetlerinde nasıl bir süreç izleniyor ve ekran değişimi nasıl yapılır? Şuna bak.

  • Ekran değişimleri genelde iPhone modelleri için 45 dakika gibi kısa bir zaman alır ve telefonunu hemen açarsınız.
  • Ayrıca ekran değişimleri yapılırken telefon içinde yer alan bilgilerin silinmemesi için tüm önlemler en başından alınır ve ayrıca telefonlar hiçbir şekilde sıfırlanmaz.
  • Ekran değişimi için iPhone orijinal ya da orijinale yakın ekranlar tercih edilmektedir.
  • Servisler parça ve işçilik güvenliği ile alakalı ekran bağlantısı yapma olanağı teminat alıyor ve benzer sorunlar yaşamaları halende tekrar ücretsiz teknik destek sağlıyor.
  • iPhone telefonlarda ekran değişimi yapılmakta olup birtakım kontroller ve testler yapılmıştır. Eğer telefonunuzda bir sorun çıkarmadan çalışıyor.
  • Bunların beraberinde kargo gönderim servisi de yine ekran değişimi yapılmasını sağlıyor. Öncelikle tasarımı telefonlarını servise gönderir ve bunun için ekran görüntüsü değişimi yapılan telefon tekrar kargo yolu ile onları geri gönderilir. Bu işlem ortalama 3 iş günü kadar.

iPhone Sarı Leke ve Beyaz Nokta Sorunu Garantiye Girer Mi

iPhone telefonlarının ekranlarındaki sarı noktaların ve beyaz noktaların sorunu ne yazık ki kullanıcı hatası olarak değerlendirilir ve bu sebeple telefonların veya ekran değişikliklerinin onarımı ve onarımı yapılır. Bu şekilde yapılan ekran değişiklikleri garanti kapsamında olmadığından, kullanıcılar iPhone modeline göre ücretlendirilir.

Ölü Piksel Nedir, Çeşitleri

Ölü pikseller, transistörün tamamen bozulmuş olduğu LCD ekranlarda görülen durumlardır. Bu tamir edilemez. Sorunu çözmek için ekranın değiştirilmesi gerekmektedir. Bununla beraber, Pixel hataları ölü piksel kadar 3’e de bölünür. Ölü pikseller, sıcak pikseller ve eklenen pikseller sırayla verilebilir. Sıcak piksel ve eklenen Piksel hataları bazı uygulamalar veya müdahalelerle önlenebilir, ancak yine de sorunun çözümü uzun vadeli olmayacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone ekranda beyaz nokta , iPhone sarı leke çözümü , Telefon ekranda beyaz leke çözümü , iPhone ekranda beyaz yuvarlak , Bilgisayar ekranda beyaz leke , Laptop ekranda beyaz leke çözümü , Ekranda sarı leke çözümü , Huawei ekranda beyaz nokta.