Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarj Aleti Bozuldu

iPhone Şarj Aleti Bozuldu

Iphone Şarj Aleti Bozuldu

Taşıma esnasında kablonun eğilip bükülmesi, darbe alma, prize sert şekilde takıp çıkarma gibi nedenlere bağlı olarak ipad ya da iPhone şarj aleti bozuldu problemi pek çok kişinin başına gelen bir problemdir.

Eğer siz de iPhone şarj aleti bozuldu ne yapabilirim? Problemini yaşayanlardansanız yazımızın devamında konuya yönelik çözüm önerileri bulabilirsiniz.

Bozulan iPhone Şarj Aleti İçin Ne Yapılabilir?

Elbette bunun için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem yeni bir şarj adaptörü satın almak olacaktır. Ancak yeni bir sarj adaptörü satın almak maliyetli olacağından haklı olarak bu seçeneğe yanaşmak istemeyebilirsiniz.

Iphone Şar Kablosu Koptu
Iphone Şarj Kablosu Koptu

Sizler için derlemiş olduğumuz bu yazıda, bozulan iphone şarj aletinizi, yerine yenisini alıp para ödemek zorunda kalmadan onarıp onaramayacağınızdan emin olmanıza yardımcı olacağız.

Şarj Aletinin Çalışıp Çalışmadığı Nasıl Kontrol Edilir?

Bir iPhone şarj cihazı güç adaptörü ve Lightning USB kablosu olmak üzere iki parçaya sahiptir. Şarj adaptörünü prize, Lightning kablosunun bir ucu da telefonunuzun girişine dikkatli bir şekilde takın.

Her şeyi doğru olarak bağladığınıza emin olduktan sonra buna rağmen telefonunuz şarj almıyor ise birkaç şeyi kontrol etmeniz gerekmektedir. İlk etapta problemli olanın hangisi olduğunu kestirebilmek için sistemin tüm parçalarını teker teker değiştirmeniz gerekmektedir. Bu anlamda söz konusu olabilecek 4 farklı olasılık söz konusudur. Bunlar;

1) Prizde bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle cihazınızı farklı bir prize takarak şarj etmeyi deneyin.

2) Cihazınızın şarj girişinde bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bunu test etmek için şarj aletinizi, uyumlu olan farklı bir iphone ya da ipad cihazına takmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir: iPhone Fotoğraf Atma

3) iPhone şarj aleti bozuldu kâblosunda bir bozukluk meydana gelmiş olabilir. Bunu test etmek için de aynı sarj adaptörüne farklı bir kablo takarak telefonunuzu şarj etmeyi deneyin. Bunun yanı sıra kablonuzun bozuk olup olmadığını kablonuzu bir Mac’a bağlamak suretiyle de test edebilirsiniz. Şayet kullandığınız Mac cihazınızı görüyor ise kablonuzda herhangi bir sorun yoktur.

4) Yapmış olduğunuz denemeler sonucunda priz, iphone şarj girişi ve kabloda bir bozukluk söz konusu değilse büyük bir ihtimalle şarj aletiniz bozuktur. Böyle bir durumda da, eğer mümkünse bir arkadaşınızdan iphone şarj aleti temin ederek yine aynı priz, kablo ve IOS cihazı kullanarak bunu test edebilirsiniz. Bu şekilde telefonunuzu şarj edebiliyorsanız bu durum, şarj aletinizin arızalı olduğunu gösterir.

Tüm bu adımları dikkatli bir şekilde deneyip test ettiğinizde, hangi parçada bir hata söz konusu olduğunu ve doğal olarak da hangisinin tamir edilmesi ya da onarım görmesi gerektiğini kestirebilirsiniz. Peki iPhone şarj aleti bozulursa ne yapılmalı? Yeni bir şarj aleti almak zorunda kalmadan onarımını sağlamak mümkün mü?

iPhone Şarj Aleti Bozuldu Aletinizi de Onarıyor

Evet iPhone şarj aleti bozuldu nedeniyle cihazınızı şarj edemiyorsanız biz telefon hastanesi olarak bu konuda da devreye girerek yardımınıza koşmaya hazırız. Herhangi bir nedenle şarj aletinizin bozulması durumunda bize teslim ettiğiniz şarj aletinizin hemen onarımını sağlıyor ve ilk günkü sağlamlığı ile en kısa sürede tarafınıza teslim ediyoruz. Marka ve modeli her ne olursa olsun herhangi bir hasar ya da bozulma durumunda size en üstün hizmeti sunmayı hedef edinmiş olan firmamız, onarılması gereken şarj aletlerinizin de tamirini sağlıyor.

Iphone Şarj Girişi Bozulmuş

Gün içerisinde yanımızdan hiç ayıramadığımız telefonlarımız günümüzde, gelişmiş üstün özellikleri sayesinde hemen hemen her işimizi görmemize yardımcı oluyor ve bu da sık sık bozulmalarına ve hasar görmelerine yol açabiliyor. Bu durumda başvurabileceğiniz ve size en iyi hizmeti sunacak olan firmamız, her türlü arıza ve onarım ihtiyaçlarınızda sizlerin emrinde olacaktır.