Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarj Almıyor Sorunu

iPhone Şarj Almıyor Sorunu

Iphone Şarj Almıyor Sorunu

iPhone Şarj Almıyor Sorunu , Hangi marka telefon kullanıcısı kullanırsa kullansın ortak sorunlardan biri pil ömrüdür. Özellikle tatil sıcağında, tam pil kullanım süresi azaltılabilir. Bazen, telefon aniden şarj olmuyor veya açılmıyorsa oldukça can sıkıcı olabilir. Akıllı telefonların pil kullanım süreleri, sabit “doldur ve boş” ile belirli bir süre geçtikten sonra geçmez. Bu durumda, bazı kontroller yapıldıktan sonra karar vermek yararlı olsa da, pil değişimi bir çözüm gibi görünmektedir.

iPhone şarj sorunlarının nasıl kontrol edileceği ve pil değiştirme maliyetlerinin nasıl önleneceği hakkında konuşacağım. iPhone kalitesinde bir akıllı telefonun şarjla ilgili bir sorunu olması nadir olmakla birlikte, aşağıdaki konular not edildiğinde şarj olmama sorununun çözülmesi muhtemeldir.

iPhone şarj olmuyor sorunu çözüm yolları, aşağıdaki iPhone modelleri için geçerlidir:

  • iPhone X
  • iPhone 8 veya 8 Plus
  • iPhone 7 veya 7 Plus
  • iPhone 6, 6s veya 6 Plus, 6s Plus
  • iPhone SE
  • iPhone 5s

iPhone Telefonu Yeniden Başlatmak

iPhone Şarj Almıyor Sorunu, iPhone’u yeniden başlattığınızda, karşılaştığınız sorunların bazılarının ilginç bir şekilde çözüldüğünü göreceksiniz. Ciddi problemleri çözmek mümkün olmasa da, şarjla ilgili bir sorun varsa, yeniden başlatmak soruna bir çözüm sağlayabilir.

iPhone Şarj Almıyor Sorunu Pilden Kaynaklanır Mı ?

Kullanıcıların düştüğü en büyük yanlış anlama, şarj sorununun bataryadan kaynaklandığını ve ihtiyaç duymadıkları zaman bataryalarını değiştirerek paralarını boşa harcadıklarıdır. Apple ürünlerinin internet üzerinden şarj edilmesiyle ilgili birçok özensiz makale olmasına rağmen, iPod, iPad veya iPhone’u şarj etmeme sorununun bataryadan kaynaklanması olası değildir. Nedenini açıklayalım.

Cihazınızı şarj portu üzerinden güç kablosuna bağlarsınız. Şarj portu, cihazın içindeki bataryaya bağlanan dahili mantık kartına bağlıdır. Başka bir deyişle, güç kablosu ile pil arasında şarj işlemi sırasında çalışan birçok bileşen vardır. Pili değiştirdiğinizde, zincirdeki diğer tüm bileşenleri yoksayar ve sorunu çözemezsiniz.

iPhone, iPod ve iPad’in, şarj sırasında birbiriyle uyumlu çalışması gereken donanım ve yazılıma sahip karmaşık cihazlar olduğunu unutmayın. Örneğin, şarj sorununa bir yazılım hatası neden olabilir ve pilin değiştirilmesi bir yazılım hatasını çözmez. Bu nedenle, bu makalede bulduğumuz tüm çözümleri denemeden pilinizi değiştirmeyin.

İlginizi Çekebilir: Android Mi iOS Mu

Iphone Şarj Almıyor Sorunu

iPhone Şarj Kablosu Değiştirme

iPhone’un bilgisayara aynı anda bağlanmasını istediğiniz USB kablosu zaman içinde işlevini kaybedebilir. Cihaz şarj olmuyorsa, kablonun arızalı olup olmadığını belirlemenin yolu farklı bir kabloyla deneme yapmaktır. Farklı bir kabloyla şarj oluyorsa, kabloyu değiştirme zamanı gelmiştir. Kullanılan kablonun iPhone’un orijinal kablosu olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Orijinalin dışında, muhtemelen daha ucuz olan şarj kablosunun kullanılması da cihazın bataryasına zarar verebilir.

iPhone Şarj Adaptörü Değiştirme

iPhone’un güç adaptörü sık kullanımdan zarar görebilir. Adaptörü ayrıca, güç adaptörü yerine bir USB kablosuyla doğrudan bilgisayara bağlayıp şarj etmeye çalışarak da kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde, arkadaşınızın güç adaptörünü kullanarak da kontrol edebilirsiniz.

Batarya Bozulmuş Olabilir

Cihaz kapanmış ve açılmazsa, sorunun nedeni şarjla ilgili olmayabilir. Şarj bittikten sonra, cihaz kapatılır ve yukarıda listelenen yöntemleri denemenize rağmen, cihaz hala şarj olmaz ve bu nedenle açılmaz ise, cihazın pil ömrü tamamlanmış olabilir. Bu durumda pilin değiştirilmesi gerekir. iPhone batarya değişimi için Cep Hastanesi Teknik Servisimizde bataryanızı makul fiyatlar ile değiştirebilirsiniz.

iPhone Batarya Değişimi Fiyat Listesi

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone sarj olmuyor sorunu , iphone şarj entegresi sorunu , iphone şarj entegresi sorunu nasıl anlaşılır , iphone 7 şarj entegresi sorunu , iphone şarj olmuyor sorunu , iphone 6 şarj entegresi sorunu , iphone 7 plus şarj entegresi sorunu.