iphone-sarj-cok-cabuk-bitiyor-ne-yapmaliyim
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 1 Yorum / 137 Görüntülenme

iPhone Şarj Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

iPhone Şarj Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım,Kullanıcıların en çok şikayet ettiği sorunların başında iPhone şarj sorunları geliyor. Bugün iPhone şarj sorunlarını ve çözümlerini inceleyeceğiz. Öncelikle belirtmeliyiz ki cihazınızı tüm kurallara uygun kullansanız bile, belli bir süre sonra cihazınızın bataryası ilk günkü performansı sağlamayacaktır.

iPhone Şarj Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım,Yukarıda açıklanan durumun birkaç nedeni vardır: planlı eskime, teknoloji eksikliği ve mekanik parçaların zamanla yıpranması. iPhone cihazlarında yaz, diğer tüm akıllı telefon üreticileri için aynıdır çünkü batarya akımı, en gelişmiş lityum iyon bataryalar yazılım kullanır ve batarya aşırı performans desteği ile optimize edilmiştir. kaybetmeleri kaçınılmazsa zaman.

iPhone Şarj Ve Arkasındaki Mantık

Resmi Apple verilerine göre iPhone cihazlarının pilleri 500 defa şarj edilecek şekilde yapılıyor. Ancak bu bilgiler birçok kullanıcı tarafından yanlış anlaşılmaktadır. 500 defaya kadar olan Parformance Koruma Bilgileri, cihazınızı 500 kez şarj etmek anlamına gelmez, tam dolu pili tüketip şarj etmek anlamına gelir. Derinlemesine açıklamamız gerekirse, cihazınızın şarjı% 50 iken cihazınızı şarj edip doldurursanız, bu % 50’yi ikinci kez doldurana kadar 1 şarj olarak sayılmaz, ardından 1 şarj dolmuş olur.

adaptörü

Bu bilgiler ışığında 500 seferlik şarj kapasitesi ortalama kullanıcıyı 1 yıldan fazla yarı yolda bırakmayacak, ancak ortalama 1,5 yıl içerisinde batarya performans kaybı yaşayacaktır. iPhone cihazınızın performansı düşükse iPhone hızlandırma yöntemleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz. Elbette bazı durumlarda kullanıcıların bildirimlerine baktığımızda, pilin 2 yıldan fazla kullanımda bile performans kaybı yaşamadığı gözlemlendi. Öyleyse, 500 kez şarj etme garantisi verildiğinde bazı kullanıcıların pilleri nasıl daha uzun süre dayanır?

Apple tarafından sağlanan bilgiler pilin 500 olduğunu gösteriyor. Kesinlikle kullanımdan hemen sonra bozulacağı anlamına gelmez, bu bilgiler tıpkı şu makalemizde de belirttiğimiz gibi Test 500 kez IP68 şarj sertifikasının tamamlanması kadar doğrudur. cihaz belli bir süre su altında belli derinliklerde herhangi bir hasar almamış olsalar bile bunu gösteriyor ama bu onların derinliklerinin dışında oldukları anlamına gelmiyor ve zamanla onlar bile hasar alacaklarını kaydettik. IP68 sertifikasının ne anlama geldiğini ve diğer sertifikaların özelliklerini incelemek için hemen yukarıdan yazımızı okuyabilirsiniz.Şimdiye kadar pil performans kayıplarının doğal nedenlerini inceledik, elbette kullanıcı kaynaklı hatalar nedeniyle piller performans kaybı yaşayabilir.

Kullanıcı Kaynaklı iPhone Şarj Sorunları

Herhangi bir etki, şarj entegrasyonundaki başarısızlık ve sıvı temas Durumları da pil performansını etkileyerek kullanıcıyı zor durumda bırakabilir. Günümüz akıllı telefonlarının büyük çoğunluğu günlük kullanım için üretiliyor ve uzun süreli çalışmalarda cihazın ısınması gibi durumların ortaya çıktığını gözlemliyoruz. Sıcaklık herhangi bir elektronik devre için zararlıdır, bazı cihazların özellikle oyun oynarken kullanıcılar tarafından aşırı ısındığı bildirilmiştir. Aşırı ısınma, pilin iç dengesini bozacak ve kararsızlığa neden olmanın yanı sıra, cihazınızın çalışma performansını da azaltacaktır.

iPhone'da Çağrı Kaydetme

Peki Daha Uzun Kullanım Ömrü İçin Neler Yapmak Gerek?

Oyun oynayıp film izlerseniz, arkadaşlarınızla birlikte telefonda film izlemek ve sağlıklı bir sosyal hayata sahip olmak, bağımlılığı çok daha fazla azaltabilir ve akıllı telefonunuzun pili çok daha uzun süre dayanır.

Şarjım Bozuldu Bu Noktada Ne Yapmalıyım?

Pil ile ilgili sorunlar genel anlamda elektronik yapılardan kaynaklanmaktadır, ne yazık ki herhangi bir güncelleme veya benzeri bir durumla bu sorunu ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır. Merdiven altından da diyebileceğimiz bazı tamircilerin bataryanızı Batarya şoku denen bir teknikle tamir ettikleri iddiasına inanmayın, çünkü bu durumlar bataryanın sağlığını geri getirmez ve bundan sonraki süreçlerde bataryanın bile patlar ve çok ciddi kazalara neden olur.

Aynı işletmeler, pilinizi ilk bakışta yardımcı pillerle daha ucuz görünen bir şekilde değiştirmeyi de önerebilir, ancak uzun vadede kesinlikle büyük bir kayıp yaşayacaksınız, çünkü bu tür piller kesinlikle orijinalin sağladığı verimliliği sağlamayacaktır pil. Yapmanız gereken ilk şey, pil performansının sizden veya üreticinin ömründen kaynaklanmadığını düşünüyorsanız, garanti kapsamında ücretsiz onarım ve değişim talep etmektir. Garanti süreniz sona erdiyse, pilinizin yasal olarak belirtilen ömrü çoktan sona ermiştir ve bu sefer pil değişimi için yalnızca güvendiğiniz yerde ödeme yapacaksınız.

CEP HASTANESİ Farkı

Biz Cep Hastanesi bu noktada Apple Store ile aynı ürünleri kullanarak tamir ve değişim işlemini sağlayan nadir firmalardan biri ve 5000’in üzerinde tamir işlemi yaptığı halde tek bir şikayet dahi almamış olmanın haklı gururunu yaşayan bir firmayız. Üstelik uygun olan durumlarda yerinizden dahi kalkmanıza gerek kalmadan olduğunuz yere gelerek tamamen gözlerinizin önünde tamir işlemini gerçekleştiriyoruz ve yasal olarak belirtilen 3 ay garantiyi de sizlere sağlıyoruz.

Cihazınızın orijinal batarya değişiminden sonra ilk günkü performansını gösterecek ve uzun yıllar yeni bir cihaz almaya ihtiyaç duymayacaksınız. Değişim işleminden sonra 3 ay içinde meydana gelen her türlü kullanıcı harici kaynaklı batarya sorununda tamamen ücretsiz bir şekilde destek ve gerektiği durumlarda değişim işlemi de sağlıyoruz. İstanbulun her yerinden aynı gün değişim işlemi yapabildiğimiz gibi Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo ile ortalama 2 gün içinde cihazınızı tamir edilmiş bir şekilde teslim almış olacaksınız.

iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi

iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir