Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Iphone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor; iPhone’un şarj etme ancak doldurmama sorunu, pek çok kullanıcının belirli bir süre sonra yaşadığı sorunlar arasında. Çünkü zaman içerisinde, iPhone’ların pilleri tükenmeye başlar ve ardından şarjla ilgili çeşitli sorunlar ortaya çıkar.

Aslında, gün boyunca şarjın aniden sona ermesi veya şarj düzeyinde hızlı hareketlerin olduğu gerçeği, yine iPhone telefonlarında önde gelen şarj problemleri olarak görülüyor. iPhone’un bazı modellerinde sıkça görülen şarj problemleri, özellikle iPhone 7’ler kendisini gösterir. iPhone 7, forum sitelerinde ve sosyal platformlarda başlık arayan çözümleri arayan kullanıcıları bu sayede problemlerina çözüm aramaya çalışıyor.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor; iPhone şarj oluyor ancak şarj olmuyorsa, yapılacak ilk şey telefonun kullanımında önemli bir yere sahip olan şarj cihazına dikkat etmektir. Çünkü orijinal şarj cihazı iPhone modellerini şarj etmek için kullanılmalıdır. Yan sanayi Şarj cihazları ise, bazı olumsuz durumlara neden olabilir.

Bu sebeple, telefon şarj oluyor gibi gözüküyor, ancak sorunu engellemek için öncelikli olarak göz önüne alınması gerekli olan bir durum değil, daima iPhone için orijinal şarj cihazını kullanmaktır. Bu çok önemli bir husustur, çünkü şarj problemlerinin ana sebeplerinden birisidir. Şimdi, iPhone telefonlarında şarj problemleri için ne tür çözümler üretilebilir? Hadi daha yakından bakalım.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Çözüm Yolları

iPhone telefonlarındaki pek çok kullanıcı çeşitli şarj problemleriyle karşı karşıyadır. Buna ilave olarak, günlük kullanımda iPhone modellerini şarj etme sorunu genelde zor bir işlem ortaya çıkarmaktadır. Böyle bir sorun karşısında, sorun en kısa zamanda çözülmeli ve telefon normal durumuna getirilmelidir.

iPhone’daki olağanüstü sorunlar arasında şarj problemleri açılıp kapanmıyor ve iPhone, açık şeklindeki problemleri şarj etmiyor. Telefon kapalı veya açık konumda şarj oluyor gibi görünüyor, ancak şarj hiçbir zaman şarj olmuyor. Bu sebeple, hem yazılım hem de donanım problemleri hakkında konuşmak mümkündür. Peki, iPhone telefonlarının şarj problemlerinde neler yapmalı? Şunlara bakalım.

  • Şarj problemi yaşanan iPhone telefonlarda öncelikle yapılması gerekli olan telefonu kapatıp daha sonra açmaktır.
  • Bunun ardından iPhone telefonlar daima şarj edilirken orijinal şarj aleti kullanılması gerekir. Çünkü yan sanayi şarj aletleri iPhone modellerinin kısa süre içinde sorunlar yaşamasına neden olur.
  • iPhone telefonlarda yapılmayan güncellemeler şarj sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden en son güncellemelerin mutlaka yapılması gerekir.
  • Diğer yandan şarj sorununu çözmek için reset atılabilir. Bu işlem ile şarj sorununa çözüm bulunması muhtemeldir.
  • Ayrıca donanım kaynaklı sorunlar da şarj konusunda birtakım sorunların ortaya çıkmasına enden olabilir. Batarya ömrünün bitmesi ya da şarj soketinin arızalanması donanım kaynaklı sorunlar arasında yer alır. Bu parçaların değiştirilmesi ve değişim için de profesyonel uzmanlardan destek alınması önemli bir husustur.

iPhone telefonunuzda şarj problemleri yaşamaktaysanız ve bu sorun donanımdan kaynaklanıyorsa, önce uzman teknisyenlerden yardım istemeniz gerektiğini bilmek önemlidir. Donanım problemlerinın çözümü kendi olanakları ile çözüm üretemediğinden ve bu sebeple, telefonlarda farklı problemlerin ortaya çıkmasını engellemek için profesyonel destek çok önemli bir konumdur.

Aygıtınızın Şarjı Yüzde 80’e Ulaştığında Şarj İşlemi Durduysa

iPhone’unuz şarj olurken biraz ısınabilir. Bataryanızın ömrünü uzatmak için yazılım, batarya çok ısınırsa cihazın% 80’den fazla şarj olmasını önleyebilir. iPhone’unuz soğuduğunda şarj olmaya devam eder. iPhone’unuzu ve şarj cihazınızı daha serin bir yere götürmeyi deneyin.

IOS 13’te kullanılan gelişmiş pil şarj etme özelliği, iPhone’unuzun tam şarjda geçirdiği süreyi azaltarak pilin yaşlanmasını azaltır. Cihaza yerleştirilmiş makine öğrenme teknolojisinden yararlanan iPhone’unuz, günlük şarj etme rutininizi öğrenir ve % 80’lik şarj oranına ulaştıktan sonra şarj işlemini tamamlamak için iPhone’u kullanmanız gerekene kadar bekler.2 bu şarj yöntemi pilin yıpranmasını azaltır ve Batarya ömrü. Gelişmiş pil şarjı, sadece iPhone’unuzun şarj cihazına uzun süre bağlanacağını öngördüğü durumlarda etkilidir.

İlginizi Çekebilir: İç Ekran Kırılması Ne Kadara Yapılır

Şarj Kablosunu Kontrol Edin
Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Telefonları yeniden başlatmaya başlamadan ve USB soketlerini muhafaza etmeye çalışmadan önce kontrol etmeniz gerekli olan iki bileşen vardır; Duvar adaptörü ve şarj kablosu. Şarj kablosu bugüne kadarki en yaygın şarj problemidir ve bu mantıklıdır. Çok dayanıklıdır, pek çok açılma ve geri sarma, esneme ve insanların bunları garip açılardan kapatmaya çalışmasıyla son derece dayanıklıdır. Bunların hepsi kabloya zarar verebilir.

Muhtemelen etrafta birkaç şarj kablosu olduğundan, bunun işe yarayıp yaramadığını görmek için kabloyu başka bir kabloyla değiştirmeyi deneyin. Test için başka bir kablonuz yoksa, daha sert bir adım atmadan önce bir tane ödünç almak isteyebilirsiniz.

iPhone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor Sorunu Garantiye Girer Mi

iPhone modellerinde şarj sorununu garanti kapsamında çözmek için, her şeyden önce sonuçta ortaya çıkan sorun kullanıcı hatası olmamalıdır. Çünkü kullanıcı kaynaklı hatalar garanti kapsamında değildir ve tamirat ve onarımlar ücretli olarak yapılır. Ücretsiz destek alabilmek için şarj sorunu kullanıcı hatası olmamalıdır.

Satıcı şirketleri, genelde kullanıcı kaynaklı olmaları durumunda, garanti kapsamında ücretlendirme sorunlarını dikkate almazlar. Ayrıca tamirat ve tamiratlar tahsil edilir. Garantili hizmet almanın ön saflarında yer almak daima kullanıcı hatadır.

Iphone Şarj Oluyor Ama Dolmuyor

Telefonunuzu Kapatıp Tekrar Deneyin

Telefonunuzu şarj etmeye çalışmakta olan yoğun bir grafik oyunu oynuyorsanız, telefonunuz güç almaktan daha hızlı kullanıyor, esasında şarj olmamış gibi görünüyor. Telefonunuzu şarj olurken kapatırsanız (veya en azından ekranı kapatırsanız), gücü çok hızlı kullanma olasılığınız çok az olabilir. Sadece uçak moduna geçmek bile şarj sürenizi ciddi şekilde hızlandırabilir.

iPhone Şarj Problemleri İçin Profesyonel Çözümler

iPhone telefonlarınızla olan şarj problemleriniz için derhal firmamıza gelin ve en kısa zamanda size yardımcı olmamıza izin verin. Sektördeki en önemli firmalardan biri olan ve sizlere konusunda uzman personel kadrosuyla hizmet sunan firmamızla, şarj ücretlerini kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Firmamız siz müşterilerine daima profesyonel çözümler ile yardımcı olmaktadır. Şarj problemlerini giderirken, telefonunuzun diğer parçalarına zarar gelmesini engellemek için gerekli tüm önlemleri alın.

Ayrıca, iPhone şarj sorunlarına yönelik parça ve işçiliği garanti eden firmamız, hızlı ve güvenilir telefonlar için en doğru adres olarak sizlerle. iPhone’unuzdaki şarj sorunlarından kurtulmak ve telefonlarınızı normal şekilde kullanmak istiyorsanız hemen bizi arayın, biz size yardımcı olalım.