Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Şarj Sesini Değiştirme

iPhone Şarj Sesini Değiştirme

Iphone Şarj Sesini Değiştirme

iPhone Şarj Sesini Değiştirme, iOS 14 güncellemesi ile iPhone cihazlarına işinize yarayacak çok güzel güncellemeler geldi. Bu güncelleme ile birlikte gelen en hoşunuza gidecek “iPhone Şarj Bildirim Sesi Değiştirme” olacaktır.

iPhone şarja takınca sesi değiştirme, sizler için detaylı bir şekilde yazmış olduğumuz makalemizi okuyarak sizlerde iPhone telefonunuzun şarja takınca çıkan sesi değiştirebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Sesi Değiştirme

iPhone kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi tercihlerine ve zevklerine göre özelleştirebilirler. Apple’ın iOS işletim sistemi, kullanıcıların cihazlarının görünümünü ve bildirim sesleri gibi birçok özelliği istedikleri zaman değiştirmelerine olanak tanır.

Birçok iPhone kullanıcısı, iPhone’da değiştirilebilen bu özelliklerin çoğunun bildirim seslerini değiştirmeyi tercih eder. Çünkü birçok kullanıcı, bildirim seslerini zevklerine göre belirlemeyi ve bu standartlaştırılmış seslerden uzaklaşmayı tercih etmektedir. Özellikle yeni güncellemeyle birlikte gelen “iPhone şarja takınca bildirim sesini değiştirme” özelliğini sizlere anlatacağız.

iPhone Şarj Bildirim Sesini Değiştirme

iPhone’da kullanıcıların Ayarlar bölümünde bu değişikliği pratik ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanır. Yani kullanıcılar cihazlarının Ayarlar bölümünden bildirim seslerini (şarj bildirim sesi, zil sesi, mesaj bildirim sesi, mail bildirim sesi, giden mail bildirim sesi, gelen mail bildirim sesi vb.) Diledikleri zaman cihazlarında kullanabilirler. örnek) tercihlerine göre değişebilir.

Peki bu işlem nerede yapılıyor, nasıl yapılıyor? Aşağıda, iPhone’da şarj bildirim sesinin nereden ve nasıl değiştirildiğini size gösterdik. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızın şarj bildirim sesini pratik olarak değiştirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Samsung S20 FE ve iPhone 11 Arasındaki Farklar

Şarj Sesini Değiştirme

iPhone cihazınızda şarj bildirim sesini değiştirmek için;

   1. İlk olarak cihazınızda ”Kestirmeler” kısmına gidin.
    1 Kestirmeler
   2. Kestirmeler kısmında aşağıda yer alan seçeneklerden ”Otomasyon” seçeneğine dokunun.
    2 Otomasyon
   3. Açılan ekranda “Kişisel Otomasyon Yarat” kısmına tıklayın.
    3 Kisisel Otomasyon
   4. Daha sonra en aşağı kısmında bulunan Iphone Sarj Icon “Şarj Aleti” kısmına tıklayın.
    4 Sarj Aleti
 1. “İşlem Ekle” yazan kısma tıklayın, açılan ekranda “Metin” yazın ve aşağıda çıkan “Metin” kısmına tıklayın ve istediğiniz yazıyı yazın. Tekrardan “+” kısmına tıklayın ve “Metni Seslendir” seçeneğini seçin.
  6 Metin Kismi Scaled
 2. Sağ üst kısımda bulunan “Sonraki” kısmına geçin ve açılan ekranda aşağıda bulunan “Çalıştırmadan Önce Sor” seçeneğini kapatın.
  7 Calistirmadan Once Sor
 3. İşte bu kadar…

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone şarj sesi değiştirme nasıl yapılır , iOS şarj sesi değiştirme , iphone şarj bildirim sesi değiştirme , iphone telefon şarj sesi değiştirme , iOS 14 şarj sesi değiştirme , iphone şarj sesi ayarlama , iphone şarj sesi açma , iphone şarj aleti sesi değiştirme , iphone şarj değişimi , iphone şarj sesi kapatma.