iPhone Şarj Sesini Değiştirme
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone / 2 Yorum / 670 Görüntülenme

iPhone Şarj Sesini Değiştirme

iPhone Şarj Sesini Değiştirme, iOS 14 güncellemesi ile iPhone cihazlarına işinize yarayacak çok güzel güncellemeler geldi. Bu güncelleme ile birlikte gelen en hoşunuza gidecek “iPhone Şarj Bildirim Sesi Değiştirme” olacaktır.

iPhone şarja takınca sesi değiştirme, sizler için detaylı bir şekilde yazmış olduğumuz makalemizi okuyarak sizlerde iPhone telefonunuzun şarja takınca çıkan sesi değiştirebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Sesi Değiştirme

iPhone kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi tercihlerine ve zevklerine göre özelleştirebilirler. Apple’ın iOS işletim sistemi, kullanıcıların cihazlarının görünümünü ve bildirim sesleri gibi birçok özelliği istedikleri zaman değiştirmelerine olanak tanır.

Birçok iPhone kullanıcısı, iPhone’da değiştirilebilen bu özelliklerin çoğunun bildirim seslerini değiştirmeyi tercih eder. Çünkü birçok kullanıcı, bildirim seslerini zevklerine göre belirlemeyi ve bu standartlaştırılmış seslerden uzaklaşmayı tercih etmektedir. Özellikle yeni güncellemeyle birlikte gelen “iPhone şarja takınca bildirim sesini değiştirme” özelliğini sizlere anlatacağız.

iPhone Şarj Bildirim Sesini Değiştirme

iPhone’da kullanıcıların Ayarlar bölümünde bu değişikliği pratik ve hızlı bir şekilde yapmalarına olanak tanır. Yani kullanıcılar cihazlarının Ayarlar bölümünden bildirim seslerini (şarj bildirim sesi, zil sesi, mesaj bildirim sesi, mail bildirim sesi, giden mail bildirim sesi, gelen mail bildirim sesi vb.) Diledikleri zaman cihazlarında kullanabilirler. örnek) tercihlerine göre değişebilir.

Peki bu işlem nerede yapılıyor, nasıl yapılıyor? Aşağıda, iPhone’da şarj bildirim sesinin nereden ve nasıl değiştirildiğini size gösterdik. Aşağıdaki adımları takip ederek cihazınızın şarj bildirim sesini pratik olarak değiştirebilirsiniz.

En Son Çıkan iPhone Modeli

Şarj Sesini Değiştirme

iPhone cihazınızda şarj bildirim sesini değiştirmek için;

   1. İlk olarak cihazınızda ”Kestirmeler” kısmına gidin.
   2. Kestirmeler kısmında aşağıda yer alan seçeneklerden ”Otomasyon” seçeneğine dokunun.
   3. Açılan ekranda “Kişisel Otomasyon Yarat” kısmına tıklayın.
   4. Daha sonra en aşağı kısmında bulunan “Şarj Aleti” kısmına tıklayın.
 1. “İşlem Ekle” yazan kısma tıklayın, açılan ekranda “Metin” yazın ve aşağıda çıkan “Metin” kısmına tıklayın ve istediğiniz yazıyı yazın. Tekrardan “+” kısmına tıklayın ve “Metni Seslendir” seçeneğini seçin.
 2. Sağ üst kısımda bulunan “Sonraki” kısmına geçin ve açılan ekranda aşağıda bulunan “Çalıştırmadan Önce Sor” seçeneğini kapatın.
 3. İşte bu kadar…

iPhone Şarj Sesini Değiştirme Videolu Anlatım

Cep Hastanesi teknik servisimizde “iPhone Şarj Bildirim Sesini Değiştirme” hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer videolarımızıda izleyebilirsiniz.

iPhone Şarja Takınca Bildirim Sesini Değiştirme

iPhone’da şarj bildirim sesini değiştirme, iPhone şarja takınca bildirim sesini değiştirme, iphone şarja takınca konuşma, iPhone şarj sesini değiştirme, iPhone şarja takınca sesi değiştirme, iPhone’da bildirim sesi nasıl değiştirilir? Bu yazıda size iPhone’da bildirim seslerinin nerede ve nasıl değiştirildiğini gösterdik.

iPhone kullanıcıları cihazlarını diledikleri gibi tercihlerine ve zevklerine göre özelleştirebilirler. Apple’ın iOS işletim sistemi, kullanıcıların cihazlarının görünümünü ve bildirim sesleri gibi birçok özelliği istedikleri zaman değiştirmelerine olanak tanır.

2 Yorum

 • Yiğitt

  Bunu şarjdan çıkarıncada ses ekleme yapabiliyor muyuz

  • Cep Hastanesi

   Evet yapılıyor.

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir