Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Şarj Soketi Temassızlık

iPhone Şarj Soketi Temassızlık

Iphone Şarj Soketi Temassızlık

iPhone Şarj Soketi Temassızlık; Belirli bir süre sonra, telefon şarj soketi herhangi bir sebeple temas halinde olabilir. Telefonunuzu şarj cihazına taktığınızda, pili şarj etmek veya şarj cihazını yukarı / aşağı, sola / sağa zorlamak için aşırı derecede bastırmanız gerekebilir. Elinizi şarj cihazından çıkardığınızda cihazınız şarj olmaya devam edecektir.

iPhone Şarj Soketi Temassızlık; Yukarıdaki problemlerin birden çok sebebi vardır. Bu makalede, şarj soketindeki temassızlığın nedenleri, bu meselenin sizin tarafınızdan çözülme yolları, hangi durumlarda teknisyen müdahalesinin gerektiği ve şarj soketi değişim fiyatlarının paylaşılacağı.

 • iPhone şarj soketinde temassızlık var. Ne yapabilirim?
 • Şarj girişi arızalı. Garanti karşılar mı?

Telefonda Şarj Soketinin Temassızlık Sebepleri

Akıllı telefonların şarj soketlerindeki temas eksikliğinin temel sebebi, cihazı takarken veya çıkarırken cihazın aşırı şarj edilmesi işlemidir. Şarj soketi bağlı parçanın bağlantısını kesmeye başlar. Lehim, Tel kopmaları veya kırılma / çatlama meydana gelebilir.

Bununla beraber, kısa devreler, sıvı / nem teması sebebiyle oksidasyon, telefonun çarpması sonucu şarj soketinin hasar görmesi temassızlığa neden olabilir. Bu tür problemlerin tek çözümü teknisyen müdahalesidir.

Sizin tarafınızdan çözülebilir sorunlar aşağıda belirtilen gibidir. iPhone cihazlarıyla karşılaştığımız bir sorun (özellikle herhangi bir telefon için), şarj soketinin toz, kir ve benzeri parçacıklarla doldurulması ve şarj ucunun ve şarj soketi dişlerinin birbirleriyle temas edememesi. İlgili kısım bir kürdan ile temizlenirse sorun çözülecektir. Ayrıca şarj cihazının ve kablosunun çalıştığını da kontrol etmelisiniz.

Iphone Şarj Sorunu
Iphone Şarj Sorunu

iPhone Şarj Sorunu ve Şarj Soketi Sorunları

iPhone’un bir şarj sorunu var ise ve telefonunuz açılıp kapanmazsa, yalnızca pil değil; şarj soketi, entegre vb. Sorunlar. Bu arızaların nedenlerine beraber bakalım. İlk sebep, kullanmış olduğunuz şarj cihazının veya şarj kablosunun arızalanması olabilir.

Farklı bir şarj cihazıyla denemenizi veya şarj cihazınızın ayrı bir telefonda çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririz. iPhone telefonlarının şarj olmamasının sebebi yalnızca şarj cihazı değildir. Şarj cihazının çalıştığından eminseniz, sorun şarj soketi veya entegre şarjdan kaynaklanabilir.

Böyle bir durumda, onarımlar kaliteli teknisyenler tarafından yapılmalıdır. iPhone şarj sorununun en büyük nedenlerinden biri şarj soketinin arızalanmasıdır. Bu arızalar, şarj olurken, şarj olurken, şarj olurken, oksidasyon veya toz, kir ve benzeri şarj yuvasında birikerek aşırı basmaktan kaynaklanır.

İlginizi Çekebilir: iPhone Power Tuşu Tamiri

Bunu, ışık yardımıyla şarj soketine bakarak yapabilirsiniz ve içerisinde biriken toz, kir veya kumaş parçaları var ise, herhangi bir kürdan ile dikkatli bir şekilde temizleyebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra bile cihazınız şarj olmaya devam ederse, şarj soketi değiştirilmelidir.

Cep Hastanesi, bu tür çözülmemiş hatalar için yardımınıza çalışır ve gelecekte bu tür problemlere sahip olmak istemiyorsanız ve bunları daha rahat bir biçimde onarmak istiyorsanız, Teknik servisimize arızalı telefonunuzu getirebilir. Ve Kargo yoluyla bize gönderebilirsiniz

Aygıtınız Yavaş Şarj Oluyorsa veya Hiç Şarj Olmuyorsa

Şu adımları izleyin ve her adımdan sonra yeniden deneyin:

 1. Şarj kablonuzda ve USB adaptörünüzde kopma veya eğilmiş uçlar gibi hasar belirtileri olup olmadığını kontrol edin.1 Hasarlı aksesuarları kullanmayın.
 2. Bir duvar prizi kullanın ve şarj kablosu, USB duvar Adaptörü, elektrik prizi ve AC güç kablosu arasındaki bağlantıların güvenli olduğundan emin olun veya başka bir prizle deneyin.
 3. Cihazınızın altındaki şarj bağlantı noktasından herhangi bir döküntüyü çıkarın, ardından şarj kablonuzu cihazınıza sıkıca bağlayın. Şarj portu hasar görürse, cihazınızın servise ihtiyacı olabilir.
 4. Cihazın yarım saat şarj olmasını bekleyin (cihaz bu süre sonunda yanıt vermezse ne yapmanız gerektiğini öğrenin).
 5. Aygıtınızı yeniden başlamaya zorlayın:
Şarj Soketinde Ki Temassızlık
Şarj Soketinde Ki Temassızlık
 • Face ID özellikli iPad modelleri: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Aygıt yeniden başlatılana kadar Üst düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 8 veya sonraki modeller: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Apple logosunu görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPod touch (7. nesil): Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem Sesi Kıs düğmesini en az 10 saniye boyunca basılı tutun.
 • Ana Ekran düğmesi bulunan iPad, iPhone 6s veya önceki modeller ve iPod touch (6. nesil) veya önceki modeller: Apple logosunu görene kadar hem Yan (veya Üst) düğmeyi hem de
 • Ana Ekran düğmesini en az 10 saniye boyunca basılı tutun.
 1. Aygıtınızın yarım saat daha şarj olmasını bekleyin.
 2. Aygıtınız hâlâ açılmıyor veya şarj olmuyorsa aygıtınızı, şarj kablonuzu ve şarj adaptörünü incelenmesi için bir  Cep Hastanesi Yetkili Servis Sağlayıcısı’na götürün.

Şarj Soketinde Ki Temassızlık Nasıl Giderilir?

Öncelikle sorunun tespiti yapmak lazım. Yukarıda ki paragrafı okuduysanız, sorunun ne olduğu hakkında ufak tefek fikir edinmişsiniz.

Sorunun kaynağı ne olursa olsun,

 • Garantiniz varsa Apple yetkili servisine,
 • Garantiniz yoksa herhangi bir özel Apple servisine başvurmanızı öneriyoruz.

Servis şarj soketinin durumuna göre gereken işlemi yapacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 şarj soketi temassızlık , iphone 5 şarj soketi temassızlık , iphone şarj soketi arızası , iphone şarj girişi temassızlık , iphone 6 şarj soketi temassızlık , iphone şarj soketi bozuldu , iphone şarj aleti temassızlık , iphone şarj temassızlık , iphone şarj yerinde temassızlık , iphone şarj yeri temassızlık.