Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarjda Temassızlık

iPhone Şarjda Temassızlık

Iphone Şarjda Temassızlık

iPhone Şarjda Temassızlık ; iPhone akıllı telefonunuzu bağladığınızda temassızlık oluyorsa bu sorunun nedenini ve çözümlerini bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone Şarj Soketi Arızası Neden Olur

Şarjın takılması ve çıkarılması sırasında yaşanacak bir sorun zamanla prizin zarar görmesine neden olacaktır. Oldukça sert hareketlerle şarjı takıp çıkarmak hem şarj cihazını hem de prizi zorlayabilir. iPhone 6’da şarj sıkıntısı sorunu varsa teknik destek almanız gerekir. Bölgeye sivri uçlu cisimler sokmak gibi çabalardan kaçınmalısınız.

Orijinal Şarj Aleti Neden Önemli

Bunun nedeni şarj cihazının hasar görmüş olması olabilir. Telefonunuzu farklı bir şarj cihazı ile şarj etmeye çalışarak nedenini kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak çalışmıyorsa nedeni teknik bir sorun olabilir ve cihazınızın açık olması ve sorunun tespit edilmesi gerekir. iPhone 6 şarj sorununu çözmek için cihazınızı bize kargo ile gönderebilirsiniz. CRP teknik ekibi, sorunun en kısa sürede çözülmesini sağlayacaktır.

Şarj Kablosu Arızalı Olabilir

Telefonu şarj takıyorsunuz , Şarj oluyor, şarj olmuyor. Şarj etmek için sağa, sola veya yukarı ve aşağı oynamanız gerekiyorsa veya elinizde sertçe basmanız gerekiyorsa aşağıdaki sorunlardan birini yaşıyor olabilirsiniz.

Şarj Kablosu Arızalı Olabilir

iPhone Şarjda Temassızlık ; Şarj kablonuzun ucundaki parça veya kablo arızalı olabilir. Farklı bir şarj kablosuyla deneyin. Sorun devam ediyorsa kabloda sorun yoktur. Emin olmak için şarj cihazınızı farklı bir iPhone cihazında test edin.

İlginizi Çekebilir: Telefon Ahizesinden Cızırtılı Ses Geliyor

Şarj Yuvası Tıkalı Olabilir

iPhone’un temassız şarj olması sıklıkla karşılaştığımız bir durum. Zamanla şarj girişinin bulunduğu yer giysi pamuğu, toz, kir ve benzeri partiküller tarafından engellenir. Bu nedenle şarj ucu ve şarj soketi dişlileri buluşamaz. Telefonun şarj olması için sertçe basmanız veya soldan sağa hareketler yapmanız gerekiyor.

Bir ışık yardımıyla şarj yuvasının tıkalı olup olmadığına bakın. Tıkalı ise kürdan yardımıyla üzerindeki pislikleri temizleyin. Ayrıca kuru bir diş fırçası ile de temizleyebilirsiniz.

Şarj Soketi Arızaları

Yukarıdakilerin her ikisini de yapmış olmanıza rağmen, sorun devam ederse şarj soketiniz arızalanmış olabilir. Bu durumda çözüm, teknisyen müdahalesidir. Bu yüzden şarj soketi değişimi gereklidir.

  1. Sıvı – nem temasından sonra şarj soketi oksitlenebilir.
  2. Şarj soketi, alınan darbeler nedeniyle çatlayabilir veya yerinden çıkabilir.
  3. Kısa devre olmuş olabilir.

iPhone Şarj Soketi Değişimi

iPhone şarj soketi değişimi deneyimli ve deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji özel üretim teknisyen ekipmanları kullanılarak yapılmaktadır.

  1. Bilgileriniz silinmez.
  2. Orjinal şarj soketi kullanılmıştır.
  3. Şarj olurken temassızlık sorunu ortadan kalkar.
  4. Telefonunuz 1 aylık Cep Hastanesi iletişim onaylı şarj soketi garanti kartı ile birlikte size teslim edilir.

iPhone şarj soketi değiştirme süresi teknik servis adresimize gelmeniz durumunda ortalama 1 saat, 2 taraflı ücretsiz kargo hizmetimizden yararlanmanız durumunda ise 3 (üç) iş günüdür.