Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

iPhone Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

Iphone Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Ne Yapmalıyım

iPhone Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Sorunu , iPhone şarj sorunları, çoğu kullanıcının şikayet ettiği sorunların en üstünde. Bugün iPhone şarj sorunlarını ve çözümlerini gözden geçireceğiz. Her şeyden önce, cihazınızı tüm kurallara uygun olarak kullansanız bile, cihazınızın pilinin belirli bir süre sonra ilk günün performansını sağlamadığını belirtmemiz gerekir.

Yukarıda belirtilen durumun çeşitli nedenleri vardır: planlı eskime, teknoloji eksikliği ve zamanla mekanik parçaların aşınması. Yazılım desteği ile optimize edilmiş olmasına rağmen piller zamanla performansını kaybeder bu yazımızda iPhone cihazları ile ilgili olsa tüm akıllı telefon üreticileri pil en ileri teknoloji olan lityum-iyon piller, kullanın, çünkü bu diğer akıllı telefonlar için aynıdır, ve kaçınılmazdır.

iPhone Şarjım Çabuk Bitiyor

iPhone Şarjı Çok Çabuk Bitiyor Sorunu; Apple resmi verilerine göre, iPhone cihazlarının pilleri 500 kez şarj etmek için üretiliyor. Ancak, bu bilgiler birçok kullanıcı tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Performans koruma bilgileri, 500 kata kadar, cihazınızı 500 kez şarj etmemek, ancak tam şarjlı pili tüketmek ve şarj etmek anlamına gelir.

Daha derinlemesine bir açıklama yapmanız gerekiyorsa, cihazınızın şarjı %50’dir ve cihazınızı şarj edip doldurursanız, 1 Şarj olarak sayılmaz ve ikinci kez %50 dolum yaptığınızda 1 Şarj dolu olacaktır.

Bu bilgiler ışığında, 500 saatlik şarj kapasitesinin ortalama kullanıcının bir yıldan fazla bir süre düşmesine izin vermeyeceği, ancak pilin ortalama 1,5 yıl içinde performansını kaybedeceği anlamına gelir. Tabii ki, bazı durumlarda, kullanıcıların bildirimlerine baktığımızda, pilin 2 yıldan fazla kullanımda bile herhangi bir performans kaybı yaşamadığı gözlenmiştir.

İlginizi Çekebilir: iCloud Yedekleme Hatası Çözümü

Telefonunuz Neden Yavai Şarj Oluyor

” Peki 500 kez şarj garantisi veriliyorken nasıl oluyor da bazı kullanıcıların bataryası daha uzun ömürlü oluyor? ” Apple tarafından verilen bilgiler, 500. kullanımdan hemen sonra pilin hasar göreceği anlamına gelmez.

Bu bilgiler, ıp68 sertifikasıyla ilgili makalemizde belirttiğimiz gibi, testlerin 500 kez başarısız bir şekilde gerçekleştirildiğini göstermektedir ve belirttiğimiz gibi dönemi aşsalar bile, zarar görecekleri anlamına gelmez.

IP68 sertifikasının ne anlama geldiğini ve diğer sertifikaların ne olduğunu görmek için yukarıdaki makalemizi okuyabilirsiniz. Şimdiye kadar, pilin performans kaybının doğal nedenlerini inceledik ve pillerle ilgili hatalar nedeniyle kaybolabilir.

Kullanıcı Kaynaklı Şarj Sorunu

Her türlü darbe, şarj cihazının arızalanması, sıvı temas durumları pil performansını etkileyebilir ve kullanıcı bunu zorlaştırabilir. Bugünün akıllı telefonlarının çoğu günlük kullanım için üretiliyor ve cihazın uzun süre ısındığını gözlemliyoruz.

Sıcaklık aklınıza gelebilecek herhangi bir elektronik devre için zararlı olduğunu ve Bazı cihazlar oynarken aşırı ısınmış olması kullanıcılar tarafından bildirilmiştir. Aşırı ısınma pilin iç dengesini bozar ve kararsızlığa neden olur ve cihazınızın performansını azaltır.

Iphone Batarya Sorunu

Peki Daha Uzun Kullanım Ömrü İçin Neler Yapmak Gerek?

Her şeyden önce, akıllı telefonların aracın amacı olmadığını unutmayın, sadece zaman zaman kullanmanız gerekir, telefondan uzaklaştığınızda ve kitabı okuduğunuzda, arkadaşlarınızla oyun oynarsanız, telefondan ziyade, ve sinemadan film izliyorsanız, hem telefonlara olan bağımlılığınızı azaltacak hem de daha sağlıklı ve sosyal bir hayata sahip olacaksınız.

Ayrıca, akıllı telefonunuzun şarjı çok daha uzun sürecek. Pille ilgili sorunlar genellikle elektronik yapılardan kaynaklandığından, bu sorunu herhangi bir güncelleme veya benzer durumla ortadan kaldırmak neredeyse imkansızdır.

Iphone Batarya Değişim Fiyatı

Biz bir merdiven çağırabilirsiniz mekaniği bazı pil şok olarak adlandırılan tekniği ile pilinizi tamir olduğuna inanmıyorum. Aynı şirketler, pilinizi ilk bakışta daha ucuz görünen bir şekilde değiştirmeyi teklif edebilir, ancak uzun vadede kesinlikle büyük bir kayıp olacaktır, çünkü bu tür piller orijinal pille aynı verimliliği sağlamaz.

Yapmanız gereken ilk şey, pil performansının sizin veya üreticinin neden olmadığına inanıyorsanız, garanti kapsamında ücretsiz onarım ve değiştirme talep etmektir. Garanti süreniz dolduysa, piliniz zaten yasal olarak tükenmiştir ve yalnızca güveniyorsanız pili değiştirmeniz gerekecektir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iphone 6 şarj çabuk bitiyor 2018 , iphone 6s şarjım çok çabuk bitiyor, iphone şarj çabuk bitiyor garanti, iphone şarj çabuk bitiyor 2018, iphone 7 şarj çabuk bitiyor, iphone’un şarjı kendiliğinden bitiyor, iphone 5s şarj çok çabuk bitiyor 2018, iphone’un şarjı çabuk bitiyor ne yapmalıyım 2017