Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sensor Test Kodu

iPhone Sensor Test Kodu

Iphone Sensor Test Kodu

iPhone Sensor Test Kodu; iPhone sensör test kodu, kullanıcıların merak ettikleri konular arasındadır. iPhone sensör test kodu ile, insanların akıllı telefonlarında sensörleri test etmelerini sağlamakta olan özel ve gizli bir iPhone menüsünü etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, sinyal gücünüz hakkında endişeleriniz var ise, iPhone’da görüntülemenin daha kıymetli bir yolunu etkinleştirebilirsiniz.

iPhone Sensor Test Kodu; iPhone’unuzda çevirdiğinizde gizli işlevleri etkinleştiren bu kodları biliyor muydunuz? İşte gizli iPhone kodları.

iOS Sensor Test Code

Bu gizli menü “alan testi” olarak bilinir ve menüde beşten fazla farklı seçenek vardır. Bu ayarların çoğu, OEM ve programcıların bir şeyler ters gittiğinde iPhone’da sorun gidermelerine yardımcı olmak için dizayn edilmiştir. Bu, saha testinin her zamanki yollarla erişilebilir olmamasının nedenlerinden birisidir. Ancak, bu ayarlar hâlbuki standart iPhone kullanıcıları için bile son derece yararlıdır. Saha testi menüsündeki bazı ayarlar, uygulanabilmesi için iPhone’unuzu yeniden başlatmanızı gerektirir. Ayrıca, gerçekte ne yaptığından tam olarak emin olmadığınız yapılandırmaları değiştirmenizi önermiyoruz. İnsanların saha testi menüsüne gitmek istemelerinin nedenlerinden biri, SIM sinyalinin iPhone’undaki bildirim çubuğunda görüntülenme şeklini değiştirmektir. Burada bunu iPhone sensör test kodu ile nasıl yapabilirsiniz:

  • iPhone çevirici uygulamanıza gidin ve şunu yazın: * 3001 # 12345 # *
  • Sayıların arasına “*” ve “#” eklediğinizden emin olun.
  • Ara düğmesine dokunun, şimdi Saha Testi menüsünü göreceksiniz.
  • Örneğin, burda iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlayabilir ve SIM sinyal göstergesinin görüntülenme şeklini değiştirebilirsiniz.

Ne yazık ki, Android’de yaptığınız gibi iPhone’daki sensörleri test etmenin varsayılan bir yolu yoktur. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar, titreşim sensörü testi, siyah ışık sensörü testi, dokunmatik ekran sensörü testi veya promixity sensörü testi ve daha fazlası için özel kodlarla beraber gelir. Bununla beraber, iPhone’daki sensörleri test etmek için Dokunmatik Ekran Testi gibi ücretli iOS uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Kaçırmayın: iPhone’unuzun Gizli Kamera Seviyesinin Kilidini Açma

Bazı kodlar çalışmayı durdurdu, yenileri ortaya çıktı ve diğerleri sadece belirli iPhone modellerinde (GSM ve CDMA) veya belirli taşıyıcılarla çalışıyor. Gizli pil rezervlerinin kilidini açmak için * 3370 # tuşlamak gibi gerçek olamayacak kadar iyi kodlar listeleyen bazı siteler ve zincir e-postaları vardır, bu sebeple her şeye güvenemezsiniz (bu kod, bazı Nokia cep telefonlarındaki gücü çağrılar için daha iyi ses kalitesi sağlar).

Iphone Sensor Test Kodu Resmi
Iphone Sensor Test Kodu Resmi

Gizli iPhone Kodları

Cep telefonlarının ilk günlerinde kullandığımız gizli kodlar hala bugünün telefonlarında kalıyor. Mesela
-40 ile -80 arasındaki değerler sinyal gücünüzün çok iyi olduğu manasına gelir; diğer bir ifadeyle, sayı sıfıra ne kadar yakın olursa o kadar iyi olur. -110’un altına düşerseniz, sinyal gücü çok düşüktür. Eski sinyal noktalarına dönmek için, saha Test moduna gidin ve ev düğmesine bir kez bakarak normal yoldan çıkın. Kullanabileceğiniz gizli kod yalnızca bu değil, kodların kullanılabilirliği taşıyıcı ve ülkeye göre değişebilir. * # 06 # telefonunuzun IMEI (Uluslararası Mobil İstasyon Ekipmanı kimliği) numarasını gönderirken * # 33 # ses, SMS ve veri bağlantısının etkin olup olmadığını gösterir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi 6 Arka Cam Kapak Kırıldı

Bir iPhone Telefonda Tanımlama Çalıştırma

iPhone telefonlarda Telefon uygulamasını başlatın, tuş takımını açın ve aşağıda belirtilen tuşlara dokunun: * # * # 4636 # * # *. Telefon ve Wi-Fi bilgilerinin beraberinde çalıştırabileceğiniz birkaç test içeren bir test ekranı görünür. Wi-Fi bilgileri altında, İnternet bağlantısının çalıştığından emin olmak için bir Ping testi başlatın.

Iphone Sensor Test Kodu

Field Test Modu Giriş

*3001#12345 # * kodunu kullanın, ardından arama düğmesine basın. Bu size SIM kartınızda veri, hücresel bağlantılar ve daha fazlasına sahip alan Test aracını gösterecektir.

Bunun çoğu bizler için işe yaramaz, ama bakmak hala eğlenceli. Bununla beraber, DBM (desibel-miliwatts) numaralarına bakarak resepsiyonunuzun nasıl olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinebilirsiniz. IOS 10 ve önceki sürümlerinde, bu kodu kullanmak dbm’yi sinyal alım çubukları yerine gösterecektir, ancak bu sayıları görmek için iOS 11 ve daha fazlasına biraz daha derine inmeniz gerekir — ve yalnızca Intel Kablosuz radyo çipleri ile iPhone çalışır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone yakınlık sensörü test , iPhone ekran testi Kodu , iPhone Sensor Test code , iPhone 11 yakınlık sensörü test , iPhone sensör değişimi , iPhone 8 Yakınlık Sensörü Fiyatı , iPhone Test menüsü , iPhone 7 sensor problem.