Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sensörü Çalışmıyor

iPhone Sensörü Çalışmıyor

Iphone Sensörü Çalışmıyor

iPhone Sensörü Çalışmıyor, iPhone’daki yakınlık sensörü meselesi oldukça fazla kullanıcı için bir sorundur. Peki kullanıcılar bu sorundan nasıl kurtulabilirler?iphone sensoru calismiyor bu yazıda iPhone sensörü açma / kapama ayarı hakkında konuşacağız.

iPhone Yakınlık Sensörü Ayarı Var mı

İPhone yakınlık sensörü kapatmak için ya da ne kadar sıklıkla kullanıcılar tarafından istenir. Ne yazık ki, yakınlık sensörünü ayarlar aracılığıyla açma veya kapatma gibi bir ayar yoktur.

iPhone Yakınlık Sensörü Sorunu

Iphone’unuzun yakınlık sensörü çalışmazsa, ilk Neden, ekranın ön tarafında bulunan ve sensörü kapatan toz, kir ve benzeri parçacıklardan kaynaklanmaktadır. Kırılmaz cam koruyucu, koruyucu kılıf-jelatin kullanıldığında bu problem sıklıkla görülür. Bunları çıkarırsanız ve alanı temizlerseniz, ancak sorun devam ederse, yakınlık sensörünün başarısız olduğunu söyleyebiliriz.

iPhone Sensörü Çalışmıyor Sorunu Çözümü

bu mesele oldukça Çok kullanıcıyı taciz etti. İnternet üzerinden iPhone sahipleri bu sensörü kapatmanın yollarını aramaya başladı. Yakınlık sensörü telefonun ön tarafında kullanılır. Iphone yakınlık sensörü özelliği, telefonu konuşmak için kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatır. Üst iphone modellerinde parlaklık oranı çevreye göre ayarlanır.

İlginizi Çekebilir: Lenovo K5 Ekranı Kırıldı

Iphone Sensörü Çalışmıyor
Iphone Sensörü Çalışmıyor

Bugün kullanılan akıllı telefonların çoğu yakınlık sensörlerine sahiptir. Bu sensör işlevi, Mesela telefonu kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatmak için kullanılır. Çoğunlukla ön kameranın yanındaki telefonun üstünde çok Ufak bir noktada yer alır.

Telefonun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor, Sebebi Ne Olabilir ?

Telefonunuzun yakınlık sensörünün çalışma sebepleri sensörün ayarlardan kapalı olması sensörün önünde bir engel olarak veya sensöre ziyan verir. İlk 2 sorun sizin tarafınızdan basitçe çözülebilir. Bununla beraber, sensöre verilen hasar bir donanım problemidir ve Biricik çözüm onu değiştirmektir.

1. Sensörün önünde engel olmasından bahsettik. Kullanmakta olduğunuz kılıf ya da koruyucu (cam, şeffaf) ile sensör arasında toz kaçmış olabilir ya da nemlenme yaşanmış olabilir. Cihazınızın da sensörü bu engelden dolayı sürekli kapalı görünür.

2.Cihazınızın sensörünü ayarlarından yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Açmanız yeterli olacaktır.

3.Darbeler alındıktan sonra, cihaz sensörü içeriden kırılabilir, yani işlevini kaybetti. Tabii ki, içi kısmına kaçan toz ve benzeri parçacıklar engellenebilir. Bu vaziyette, sensör değiştirilmeli veya temizlenmelidir.

Yakınlık Sensörü Değişimi

Yakınlık sensörü değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda gerçekleştirilmektedir.

1. Değişim sonrasında yakınlık sensörü sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

2. Yapılan teknik işlemlerde telefonunuza format atılmadığı için bilgileriniz kesinlikle silinmez.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ekran sensörü çalışmıyor , iphone hareket sensörü çalışmıyor , iphone 11 yakınlık sensörü çalışmıyor , iphone 7 hareket sensörü çalışmıyor , iphone 5s ekran sensörü çalışmıyor , iphone 5 yakınlık sensörü çalışmıyor , iphone arama sensörü çalışmıyor , iphone 5s ekran döndürme sensörü çalışmıyor , iphone 6s ekran döndürme sensörü çalışmıyor , iphone ekran sensörü , iphone ışık sensörü çalışmıyor.