iPhone Sensörü Çalışmıyor
/ Yazan:Cep Hastanesi / Sensör Değişimi / 1 Yorum / 85 Görüntülenme

iPhone Sensörü Çalışmıyor

iPhone Sensörü Çalışmıyor , iPhone’daki yakınlık sensörü meselesi oldukça fazla kullanıcı için bir sorundur. Peki kullanıcılar bu sorundan nasıl kurtulabilirler?iphone sensoru calismiyor bu yazıda iPhone sensörü açma / kapama ayarı hakkında konuşacağız.

iPhone Sensörü Çalışmıyor Sorunu Çözümü

bu mesele oldukça Çok kullanıcıyı taciz etti. İnternet üzerinden iPhone sahipleri bu sensörü kapatmanın yollarını aramaya başladı. Yakınlık sensörü telefonun ön tarafında kullanılır. Iphone yakınlık sensörü özelliği, telefonu konuşmak için kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatır. Üst iphone modellerinde parlaklık oranı çevreye göre ayarlanır.

Bugün kullanılan akıllı telefonların çoğu yakınlık sensörlerine sahiptir. Bu sensör işlevi, Mesela telefonu kulağınıza yakın tuttuğunuzda ekranı kapatmak için kullanılır. Çoğunlukla ön kameranın yanındaki telefonun üstünde çok Ufak bir noktada yer alır.

Telefonun Yakınlık Sensörü Çalışmıyor, Sebebi Ne Olabilir ?

Telefonunuzun yakınlık sensörünün çalışma sebepleri sensörün ayarlardan kapalı olması sensörün önünde bir engel olarak veya sensöre ziyan verir. İlk 2 sorun sizin tarafınızdan basitçe çözülebilir. Bununla beraber, sensöre verilen hasar bir donanım problemidir ve Biricik çözüm onu değiştirmektir.

1. Sensörün önünde engel olmasından bahsettik. Kullanmakta olduğunuz kılıf ya da koruyucu (cam, şeffaf) ile sensör arasında toz kaçmış olabilir ya da nemlenme yaşanmış olabilir. Cihazınızın da sensörü bu engelden dolayı sürekli kapalı görünür.

2.Cihazınızın sensörünü ayarlarından yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. Açmanız yeterli olacaktır.

3.Darbeler alındıktan sonra, cihaz sensörü içeriden kırılabilir, yani işlevini kaybetti. Tabii ki, içi kısmına kaçan toz ve benzeri parçacıklar engellenebilir. Bu vaziyette, sensör değiştirilmeli veya temizlenmelidir.

Yakınlık Sensörü Değişimi

Yakınlık sensörü değişimi uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından tamamen sterilize edilmiş, statik elektrikten arındırılmış ve 7/24 güvenlik kameraları ile denetim altında tutulan teknik servis odamızda gerçekleştirilmektedir.

1. Değişim sonrasında yakınlık sensörü sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.

2. Yapılan teknik işlemlerde telefonunuza format atılmadığı için bilgileriniz kesinlikle silinmez.

Yakınlık Sensörü Değişim Fiyatları

Yakınlık sensörü değişim fiyatları kullanmakta olduğunuz telefonun marka ve modeline göre değişiklik göstermektedir. Örnek olarak hemen aşağıda bulunan tablo aracılığı ile iPhone yakınlık sensörü değişim fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Yorum alanından yazarak ya da teknik servisimizi arayarak sahip olduğunuz akıllı telefonun yakınlık sensörü fiyatını öğrenebilirsiniz.

Cep Hastanesi Tanıtım Videosu 

Cep Hastanesi servis işleyiş prosedürlerini merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videolarımızı izleyebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek de ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

 

Ayrıca Bkz. “Bize Ulaşmak İçin Tıklayınız.”

Saygılarımızla Cep Hastanesi Ekibi

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır.

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir