Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sensörü Değişimi

iPhone Sensörü Değişimi

Iphone Sensörü Değişimi

iPhone Sensörü Değişimi; iPhone yakınlık sensörü onarım, ön kamera sensörü sorunu ve değiştirme çeşitli durumlara bağlı şekilde görülebilir. Çünkü sensörlerin çalışması telefon kullanımında bazı problemlere neden olabilir. iPhone telefonlarındaki yakınlık sensörü, sesli arama sırasında telefonu yanağa yerleştirerek ekranı loş hale getirir. Bu şekilde, telefonda konuşurken, dokunmatik ekranda hiçbir şey dokunulmaz veya yanlış yapılmaz.

iPhone Sensörü Değişimi; iPhone yakınlık sensörü çalışmıyorsa, bu ve benzeri işlevler gerçekleştirilemez. Bu sebeple, hem yakınlık sensörü hem de iPhone telefonlarındaki ön kamera sensörü, telefonun düzgün kullanımı için önemli bir konumdadır.

iPhone Yakınlık Sensörü Tamiri ve Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone yakınlık sensörü çeşitli sebeplerle oluşabilir. Gördüğümüz ilk şey, sensörün tozu veya kiridir. Buna ilave olarak, ekran koruyucuları veya kılıfları da benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz, çünkü sensör önü engelliyor. Buna ilave olarak, donanım problemleri durumunda, sensörün onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir. Telefon hizmetleri, çabalarımız ilk sensör tamiri için yapılır. Onarım mümkün değil ise, değişiklik yapılır. iPhone telefonlarında sensör değişimi aşağıda belirtilen gibidir;

İşte iPhone Sensör Kapatma Yöntemleri

6s telefonundaki yakınlık sensörü sorunu ve iPhone 7’deki otomatik ekran açma özelliği pek çok kullanıcıyı rahatsız ediyor. Peki kullanıcılar bu sıkıntılardan nasıl kurtulabilirler? İşte iPhone sensörü kapatma yöntemi. Kullanıcılar, özellikle iPhone 6s kullananlar tarafından yaşanan yakınlık sensörü sorunu pek çok kullanıcı tarafından eleştirildi. Birçok kullanıcı bu sensörü kapatmanın yollarını arıyordu.

İşte iPhone Sensörü kapatma teknikleri

Birçok kullanıcı, iPhone 6S cihazlarında karşılaşılan yakınlık sensörü sorunu için eksiksiz bir çözüm bulunamadığında bu sensörü kapatmanın yollarını arıyordu.

Iphone Sensörü Değişimi

iPhone Yakınlık Sensörü ve Ön Kamera Sensörü Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone telefonlarında, yakınlık sensörü ve ön kamera sensörü ara sıra çalışma problemleri olabilir. Bazen hiçbir şekilde çalışmayan bu sensörler zaman zaman sürekli çalışır ve bazı sorunları ön plana çıkartır. Tabii ki, telefonu istediğiniz gibi kullanmak mümkün değildir, çünkü iPhone yakınlık sensörünü kapatma olanağı yoktur.

Yani yapılması gerekli olan şey sorunu bulmak ve mümkün olan en kısa zamanda çözmektir. Bunun için sensörün temizlenmesi çözümlerden biri olabilir. Çünkü zaman zaman sensör toz veya lir sebebiyle kapatılabilir. Ekran koruyucuları veya telefonlardaki kılıflar gibi farklı aksesuarları kontrol etmek de yararlıdır.

Bunların her biri sensörün çarpışmasını önler. Ancak, bunlar sabit değil ise, bir donanım sorunu olabilir ve bu durumda telefonu teknik servise götürmek gerekir. iPhone yakınlık ve ön kamera sensörü değişimi aşağıda belirtilen gibi hizmetlerde yapılır;

  • Sensör değişimleri iPhone modellerinde yalnızca 45 dakika içinde yapılır.
  • Telefonda sensör değişimi gerçekleştirilirken hiçbir bilgi silinmediği gibi telefon sıfırlanmaz ve bilgiler koruma altına alınır.
  • Sensör değişimleri konusunda uzman ve deneyimli personellerle yapılır ve işlemler sırasında telefonun diğer donanımlara zarar gelmez.
  • iPhone sensör değişimi yapan servislerde parça ve işçilik garantili hizmetler verilir. Sensör değişimi sonrasında yaşanabilecek benzer problemlere karşı kullanıcılar teminat altına alınır.
  • Sensör değişimlerinde tüm işlemler kullanıcıların göz önünde yapılır ve bu şekilde akıllarda şüphe kalmaz.
  • iPhone sensör değişimlerini kargon gçnderim hizmeti ile yaptırmak mümkündür. Bunun için telefonun kargo ile servise gönderilmesi gerekir ve 3 iş günü sonra değişimi yapılan telefon tekrar geri gönderilir.

İlginizi Çekebilir: Arama Yaparken Telefon Sessize Geçiyor

iPhone Uyandırmak için Kaldır Özelliği Çalışmıyor

iPhone telefonlarındaki sensörler, uyanmak için Kaldır özelliğini etkinleştirmede de etkilidir. Asansör özelliği, yakınlık sensörü çalışmıyorsa uyanmak için de çalışmayabilir. Uyandırmaya kaldırma işlevi, telefonu kullanıcı tarafından ele alarak ekranı açmak için çalışır.

Bu şekilde, kullanıcılar bildirimlerine göz atabilir ve dilerlerse direk olarak kamera moduna geçebilirler. Buna ilave olarak, isteğe bağlı şekilde uyandırmak için kaldırma özelliğini açmak veya kapamak mümkündür. Sadece Ayarlar > Ekran ve parlaklık menüsüne gidin.

Iphone Sensörü Değişimi

iPhone Yakınlık Sensörü Nedir

Yakınlık sensörü, herhangi bir fizyolojik temas olmadan yakındaki nesnelerin varlığını tespit edebilen bir sensördür. Bir yakınlık sensörü genelde bir elektromanyetik alan veya bir elektromanyetik radyasyon ışını yayar ve alan veya dönüş sinyalindeki değişiklikleri arar.

iPhone Uyandırmak İçin Kaldır Özelliği

iPhone 6s ve üstü için akıllı telefonları uyandırmak için eklendi. Bu özellik, telefonun ana düğmesine basmanıza gerek kalmadan yakınlık sensörü ile bazı kontrollere sahip olmanızı sağlar. Telefon ekranını açmak için parmağınızı alttan üste doğru kaydırabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone sensör değişimi  , iphone yakınlık sensörü değişimi , iphone 6 sensör değişimi iphone x sensör değişimi , iphone 6s sensör değişimi , iphone 7 sensör değişimi , ,iphone 5s sensör değişimi , iphone 7 yakınlık sensörü değişimi , iphone 7 sensör değişimi fiyatı , iphone sensörü nasıl açılır.