Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

İphone Servi̇s Yok Araniyor Hatasi

iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası, Cihazınızda herhangi bir hizmet veya hizmet görmüyorsanız veya iphone’unuzdaki hücresel ağa veya hücresel verilere bağlanamıyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Hücresel ağ kapsama olduğundan emin olun. Sonra aşağıdaki adımları izleyin
Hücresel veriyi açmak veya kapatmak için Ayarlar’a gidin, ardından Hücresel’e ya da Mobil Veri’ye dokunun. iPad’inizi kullanıyorsanız Ayarlar > Hücresel Veri yolunu izlemeniz gerekebilir.
Yurt dışı seyahatindeyseniz aygıtınızın uluslararası dolaşım için ayarlandığından emin olun. Ayarlar > Hücresel > Hücresel Veri Seçenekleri > Uluslararası Dolaşım’a gidin.

iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

IPhone telefonlarının tüm modellerinde bir yok no service ”veya“ Wanted ”hatasının nasıl giderileceğini ayrıntılı olarak açıklayacağız. İphone 4S ve iphone 5 modellerinde yaygın olarak karşılaşılan bu hatayı çözmek  için birçok yöntem vardır. Aşağıdaki işlemleri sırayla yaparak sorunu düzeltmeye çalışalım.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefon Rehberindeki Kişileri İnstagram Bağlama

iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

1. iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Iphone Yeniden Başlatma
Iphone Yeniden Başlatma

2. Operatör Ayarı Güncellemesini Kontrol Edin

Operatör ayarı güncellemesi olup olmadığını elle kontrol etmek ve varsa güncellemeyi yüklemek için:

 1. Aygıtınızın bir Wi-Fi ağına veya hücresel ağa bağlı olduğundan emin olun.
 2. Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun. Kullanılabilir bir güncelleme varsa operatör ayarlarınızı güncelleme seçeneğini görürsünüz.
 3. Aygıtınızdaki operatör ayarlarının sürümünü görmek için Ayarlar > Genel > Hakkında’ya dokunun ve Operatör’ün yanına bakın.

iPhone veya iPad’inize yeni bir SIM kart taktığınızda yeni operatörünüzün operatör ayarlarını indirmeniz gerekir

3. iPhone ’da Sim Kartını Çıkarıp Takın

SIM kartı çıkarıp tekrar geri takın. Operatörünüzle irtibat kurmanız gerekebilir:
Sim Kartı Çıkartıp Takma
Sim Kartı Çıkartıp Takma
 • SIM kart hasarlıysa veya SIM tepsisine sığmıyorsa operatörünüzden yeni bir SIM kart isteyin.
 • SIM kartınızı başka bir aygıttan aktardıysanız operatörünüze SIM kartınızın iPhone veya iPad ile çalışıp çalışmadığını sorun.

4. Cihazın Ağ Ayarlarını Sıfırlayın

Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya gidin. Bu işlemin ardından, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağları ve parolaları, hücresel ayarlar, VPN ve APN ayarları da sıfırlanır.

5. iPhone’unuzu Güncelleyin

iPhone’unuzu veya iPad’inizi en son iOS sürümüne güncelleyin.

6. Operatörünüz İle İletişime Geçiniz

Son olarak Operatörünüzle veya hesabınızla ilgili sorunlar servisinizi etkileyebilir. Operatörünüzle irtibat kurarak aşağıdakileri gerçekleştirin:

 • Hesabınızın etkin ve iyi durumda olduğunu doğrulayın.
 • Bulunduğunuz yerde kesinti olmadığından emin olun.
 • Aygıtınızın, hücresel servisleri almasının engellenip engellenmediğini ve doğru veri planıyla ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol edin.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası, iphone servis yok 2018, iphone servis yok ünlem, iphone servis yok uyarısı, iphone servis yok 2019, iphone servis yok turkcell, iphone servis yok nasıl düzelir, iphone servis yok hatası turkcell, iphone servis yok tamiri, iphone servis yok sorununu giderme, iphone servis yok hatası, iphone servis yok aranıyor, iphone servis yok arızası, iphone 6 servis yok arızası, iphone 4 servis yok avea, iphone 4s servis yok avea, iphone arada servis yok, avea servis yok iphone 6, avea servis yok iphone 6 plus, iphone de servis yok hatası, iphone bazen servis yok, iphone 6 bazen servis yok, iphone 5 bazen servis yok, iphone batarya değişimi sonrası servis yok, iphone servis yok cozumu, iphone servis yok çözümü, iphone 5s servis yok çözümü, iphone 7 servis yok çözümü, iphone 4 servis yok çözümü, iphone 6 servis yok kesin çözüm, iphone servis yok diyor, iphone servis yok diyo, iphone servis yok demesi, iphone 6 servis yok diyor neden.