Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası

iPhone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası

Iphone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası

iPhone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası ; iPhone “servis yok” diyorsa, Wi-Fi bağlantınız olmadığı sürece arama yapamaz, SMS gönderemez veya internete bağlanamazsınız . Bir iPhone ne kadar ihtiyacımız olduğunu anlamak bizim için çok zor arızalanana veya çalışmayana kadar. “Hizmet yok” hatası birçok faktörden kaynaklanabilir, bazen çok basit bir ayar, bazen teknik servis gerektiren durumlar oluşabilir. Bu yazımda sizlere iPhone “servis yok” hatasını nasıl düzelteceğinizi anlatacağım.

Neden “Servis Yok” Hatası Alıyorum

Şebeke kapsamının olmadığı veya şebeke kapsamının zayıf olduğu alanlarda, “arama” ifadesi en üstte görünecektir. iPhone servis sorunlarına çözüm bulmadan önce bunun neden olduğunu anlamamız gerekiyor. Aşağıdaki durumlar servis sorunlarının ana nedenleridir;

 1. Operatörünüz veya hesabınızla ilgili sorunlar: Operatör sahte bir işlemden şüphelenirse veya cihazınızın hücresel hizmet alması engellenirse, bu hizmetinizi etkiler.
 2. SIM kart hasarı: SIM kartınız bir şekilde hasar görmüşse, şebeke operatörünüze erişemeyebilir ve bunun sonucunda iPhone kartı bulamayabilir.
 3. Zayıf ağ: Bulunduğunuz yerde şebeke kapsama alanı da yetersiz olabilir. Şebeke operatörünüz tüm alanları kapsamayabilir, bu nedenle iPhone belirli alanlarda bağlanamayabilir.
 4. Yazılım sorunu: iPhone yazılım hataları ağ bağlantısını da etkileyebilir. Örneğin, üçüncü taraf bir uygulamayı indirdiğiniz anda veya iOS güncellendiğinde hizmet sorunu başlıyorsa, bu yazılımla ilgilidir.
 5. Temel bant arızası: iPhone ağı kontrol eden entegre bir denetleyici bulunur, bu kısım arızalandığında “servis yok” uyarısı alabilirsiniz.
 6. Deprem: Şebekeler deprem anlarında aşırı yoğunluktan dolayı çöker. Bu nedenle, hizmet mevcut değil veya arama hataları alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

Tamire Gerek Kalmadan Yapabilecekleriniz

“Hizmet yok”, arama ” hataları basit ayarlardan kaynaklanıyorsa, deneyebilirsiniz;

 1. Operatörünüzü kontrol edin: sim kartınızın operatörü bölgenizde yanıt vermiyor olabilir. Aynı operatörü kullanan biriyle test edin.
 2. iPhone yazılımını güncelleyin: Sürüm veya yazılımla ilgili bir sorun olabilir, bu nedenle yapmanız gereken ilk şey sürümü güncellemektir.
 3. Ağ ayarlarını sıfırlayın: Ayarlar>Genel>Sıfırla>Ağ Ayarlarını Sıfırla
 4. Hücresel veri kontrolü: bir bağlantı hatasına neden olmadığından emin olmak için hücresel veri ayarlarınızı kontrol edin. Açık ve kapalı pozisyon.
 5. Fiziksel hasar kontrolü: iPhone yakın zamanda vuruldu mu? Etki, bu arızaya neden olan donanım hatalarına neden olabilir.
 6. Cihazı uçak moduna alın ve çıkarın: cihazı uçak moduna alın ve uçak modundan geri alın.
 7. Sim kartı temiz çıkarın: çoğu zaman bu sorun sim karttan kaynaklanır, sim kartı çıkarın ve tekrar temizleyin. Gerekirse farklı bir sim kart deneyin.
 8. Tüm ayarları sıfırla: Ayarlar>Genel> Sıfırla> Tüm ayarları sıfırla deneyin.
 9. iTunes ile yeniden yükleyin: Yazılım sorunları varsa iTunes aracılığıyla geri yükleyin.

Baseband Arızası Ve Anakart Tamiri

iPhone Servis Yok Etkinleştirilemiyor Hatası ; Her şeyi yaptın ve sonuç alamadın. Bu durumda, anakartın neden olduğu bir arıza ile ilgilenebilirsiniz. Bu durumda yapabileceğiniz pek bir şey yok. Bundan sonra anakart teknisyenlerimizin işidir.

Temel bant entegrasyonu, ağı kontrol eden bir kısımdır. İmei ve ağ bilgilerinin yazıldığı kısımdır. Cihaz “servis yok” hatası verdiğinde genellikle bu kısım bozulmaz. Bu parçayı destekleyen diğer parçalarda sorunlar olabilir.