Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Ses Kaydı Yapmıyor

iPhone Ses Kaydı Yapmıyor

Iphone Ses Kaydı Yapmıyor

iPhone Ses Kaydı Yapmıyor veya yazılımla ilgili hatalarla ilişkilidir. Ancak bazı iPhone modellerinde ses sorunu kronik bir arıza haline geldi. Bu sorun aynı zamanda farklı bir onarım ihtiyacını da ortaya çıkardı. Uzmanlarımız bu tür sorunları teknisyenlerimiz tarafından kolayca onarabilirler.

iPhohone mikrofonu ile ilgili sorunlar telefon görüşmesi yaparken, FaceTime’ı kullanırken ya da bir ses kaydı yaparken ortaya çıkabilir.

iPhone Ses Kaydı Yapmıyor Sorunu Çözümü

iPhone ses kaydı düzgün çalışmıyorsa, aşağıdaki çözüm yollarını deneyerek sorunu düzeltebilirsiniz:

 • Sorunun var olduğundan emin olmak için bir ses kaydı yapmayı deneyin. Gerekirse, iphone’unuzdaki ses seviyesini kontrol edin ve ayarlamaya devam edin.
 • Yabancı nesnelerin mikrofon sorununa neden olması durumunda mikrofonu ve hoparlör deliklerini temizleyin. Çoğu zaman, bu işlem ses kalitesini geri yüklemek için çalışır. Ancak mikrofonu temizlerken nazik olun. Aksi takdirde telefona zarar verebilir.
 • Yukarıdaki çözümler sorununuzu çözmezse, bir donanım sorunu olabilir. Bu durumda, iPhone onarımında uzman değilseniz, yetkili bir teknik servisle iletişime geçebilirsiniz.
 • Ekran koruyucular, kapaklar ve koruyucular mikrofon sorunun nedeni olabilir. Telefonunuzda benzer bir aksesuar kullanıyorsanız, aksesuarı çıkarmayı deneyin. Buna ek olarak, kir, vb. aksesuarlarınızda birikmiş. Ayrıca kirleri kaldırarak mikrofonu test edebilirsiniz.
 • Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • İos’u en son sürüme güncelleyin.
  Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, Cep Hastanesi ile İLETİŞİME geçerek telefonunuzun mikrofon değişimini yaptırabilirsiniz.

iPhone Ses Kaydı Yapmıyor, Ses Kaydı Açılmıyor, Ses Sorunu

iPhone ses sorunları mikrofon veya yazılımla ilgili hatalarla ilişkilidir. Ancak bazı iPhone modellerinde ses sorunu kronik bir arıza haline geldi. Bu sorun aynı zamanda farklı bir onarım ihtiyacını da ortaya çıkardı. Uzmanlarımız bu tür sorunları teknisyenlerimiz tarafından kolayca onarabilirler.

İlginizi Çekebilir: En Hızlı ve Garantili Ekran Değişimi

iPhone Ses Sorunu Nasıl Anlaşılır?

Pek çok kişi telefonlarından arama yaptığında ses alamadığını belirtmiş ve hoparlör butonunun gri kaldığını söylemiştir. Ayrıca;

 • Hoparlöre alama renginin griye dönüşmesi,

 • Video kaydında ses olmaması gibi sorunlarda ortaya çıkabilmektedir.
 • Aramalarda ahizeden ses gelmemesi,

 • Uzun açılış süresi,

iPhone ile ses kaydı nasıl yapılır?

Sesli notlar, iPhone’u bizzat mikrofonunu veya harici bir kulaklık veya mikrofonu kullanarak taşınabilir bir kaydedici olarak kullanmanıza İmkan tanır. Bunun için,

 1. İPhone’da yüklü” sesli notlar ” uygulamasını çalıştırın.
 2. Kaydı başlatmak için ses göstergesinin solundaki kırmızı düğmeye basın. Ses kaydı artık açık.
 3. İstediğiniz uzunluğu kaydettikten sonra, kaydı bitirmek için sağdaki siyah kare “dur” düğmesine basın.
 4. Kaydı duraklatmak ve tekrar devam etmek için soldaki kırmızı “Duraklat” düğmesini kullanabilirsiniz.
 5. iPhone Ses Kaydı Neden Yapmaz ?

Gri hoparlör simgesi esas olarak iphone’daki anakart üzerinde entegre edilen ses nedeniyle. Bu bölüm, iPhone modellerinde ses işleme ve kontrol etmekten sorumludur. Bu parça aracılığıyla bağlantıyı kaybettiğinizde, üstte bulunan iPhone mikrofon sorunuyla karşılaşabilirsiniz.

Garantiye Götürmeli miyim ?

Ses sorunları iPhone yazılım sorunu veya başka nedenlerle neden olup olmadığını öğrenmek gerekir. Iphone’unuzdaki yazılımı yeniden yüklemeyi ve güncellemeyi her zaman unutmamalısınız. Yazılım aracılığıyla bir çözüm bulamazsanız, merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

iPhone Telefon Açılması Uzun Sürüyor

iPhone cihazları önyükleme yapmak için birkaç dakikadan daha uzun sürerse, nedeni değişebilir. Ses entegrasyonu bu sorunlardan sadece biridir. Ön kamera, yakınlık sensörü ve ön mikrofon tek bir yolda bulunur.

Cihazdaki ön kamera ile video kaydederek sesin kaydedilip kaydedilmediğini kontrol edebilirsiniz. Kayıt durumunda, ön kamera mikrofonunun çalıştığını söyleyebiliriz. Sensörü kontrol etmek için bir arama yapın ve elinizi elinizle asın. Bunu yaptığınızda ekran kararırsa, sensör çalışır durumda.

Ön mikrofon ve yakınlık sensörü, iPhone’daki Voice Notes uygulaması kullanılarak test edilebilir. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üstteki hoparlör simgesini tıklayın. Kırmızı Kayıt düğmesi griye dönmezse ve ses başarıyla kaydedilirse, mikrofon çalışır.

İphone üstünü elinizle kapattığınızda ve ekran siyah olduğunda, yakınlık sensörünün çalıştığını söyleyebiliriz. Bu girişimleri yapmış olsanız bile sorunu hala çözemiyorsanız, yetkili hizmetleri ziyaret etmelisiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 6 ses kaydı yapmıyor , iphone whatsapp ses kaydı sorunu , iphone ses kaydı almıyor , iphone ses kaydı olmuyor , iphone ses kaydı çalışmıyor , iphone ses kaydı birleştirme , iphone ses kaydı telefon , ses kaydı iphone , iphone whatsapp ses kaydı gönderme sorunu , iphone ses kaydı paylaşma , iphone ses kaydı yavaşlatma , iphone 5 ses kaydı nasıl yapılır , iphone 6 whatsapp ses kaydı sorunu , iphone 7 ses kaydı yapmıyor , iphone 7 whatsapp ses kaydı sorunu.