Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Ses Tuşu İçine Girdi

iPhone Ses Tuşu İçine Girdi

Iphone Ses Tuşu İçine Girdi

iPhone Ses Tuşu İçine Girdi ne yapabilirim? Bildiğiniz gibi, iphone’lardaki güç düğmeleri ve ses düğmeleri sık sık başarısız olur.

Tabii ki telefonu onarmak veya değiştirmek her zaman mümkün değildir. Bu durumlarda, aşağıdaki yöntemi izleyerek telefonunuzu kullanmaya devam edebilirsiniz.

iPhone Ses Kısma Açma Tuşu Bozuldu

Kullanıcıların iPhone akıllı telefonlarda sık sık karşılaştıkları sorunlardan biri ses anahtarı arızasıdır. Genel olarak, teknik Servisimizi arayanlar bize bu iki soruyu soruyor.

 1. iPhone ses açma tuşu içine girdi, ne yapmalıyım ?
 2. iPhone ses kısma tuşu içine göçtü, ne yapılmalıdır ?

iPhone sessiz tuşu ile bu tür sorunlarla karşılaştığınızda, ses seviyesi sürekli olarak susturulur veya açılır. Çözüm, ses seviyesi tuşunu değiştirmektir.

iPhone Ses Tuşu İçine Girdi

Ses yukarı ve aşağı tuşunu fiziksel olarak kullanmak istiyorsanız, öncelikle sorunun donanım tabanlı olup olmadığını öğrenmelisiniz. Bunu yapmak için, iphone yüklü tüm 3. parti ses uygulamalarını silmeniz gerekir.

Ayrıca, sesin açık ve kapalı olduğu sitelerin ve uygulamaların dışında ses çalmaya çalışmalısınız ve sorunun yazılım olduğunu belirlemelisiniz Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir;

 • Öncelikle yeni bir IOS güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.
 • Eğer ses uygulamaları varsa bunları silin.
 • Uygulamalarınızda uzun süredir güncelleme yapılmamış olanlar varsa güncelleme olup olmadığını kontrol edin.
 • Ses açma ve kısma tuşunun üzerinde bulunan fiziksel titreşim modu butonunun açık olduğunu kontrol edin.

iPhone ses düğmesi Tüm girişimlerinize rağmen çalışmazsa, bir donanım sorunu olduğu için servise vermelisiniz. Ancak, anahtarları farklı programlarda ve uygulamalarda çalıştırabilirseniz, sorun yazılım tabanlı olur.

İlginizi Çekebilir: Telefonun Flaşı Sürekli Yanıyor

Assistive Touch İle Ses Açma ve Kısma Tuşu Ayarları

Özelliği açarak ve cihazın sağ tarafındaki cihaz seçeneğini girerek, ses açma düğmesi ile ses seviyesini artırabilir ve ses seviyesini sessiz düğmesiyle azaltabilirsiniz. İşlemlerden sonra iPhone ses seviyesi tuşu çalışmaz.

 • Ayarlar / Genel / Erişebilirlik seçeneğine giriş yapın.
 • Menüden AssistiveTouch seçeneğine girin.
 • Menüyü sağa kaydırarak özelliği açın.
 • Özelliği açtıktan sonra aşağıdaki seçeneklerden “Aygıt” seçeneğine giriş yapıyoruz.
 • Açılan ekranda “Sesi aç” butonu ile sesi arttırabilir “Sesi Kapat” menüsü ile sesi kısabilir veya tamamen kapatabilirsiniz.
 • Ses tuşu arızalarında bu yöntem ile telefon kullanımına devam edebilirsiniz. iPhone 4, iPhone 4s,iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 6 ve iPhone 6s telefonlarda ilgili menüye ulaşabilirsiniz.

Power tuşunda yaptığımız gibi burada da AssitiveTouch özelliğini kullanarak işlemi gerçekleştirebiliriz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone ses açma tuşu içine girdi , iphone ses kısma tuşu içine girdi , iphone ses tuşu basınca kulaklık , iphone ses tuşu içine göçtü , iphone ses tuşu , iphone 7 plus ses açma tuşu içine girdi , iphone ses açma kapama tuşu , iphone 6 ses açma tuşu içine girdi , iphone 7 ses tuşu içine girdi

iPhone Ses Tuşu İçine Girdi Tuşu Değişimi

iPhone anahtarı içe doğru ise, değiştirme, özel üretim teknisyeni ekipmanı ve orijinal sesli anahtar soketi kullanılarak gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı odada deneyimli ve deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafından yapılır.

 1. Ses tuşu sorunu çözülürken orijinal ürün kullanılır.
 2. Telefon sıfırlanmaz. Bu sayede bilgileriniz silinmez.
 3. Ses açma, kapama, kısma tuşları sorunsuz bir şekilde çalışmaya devam eder.
 4. Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi onaylı ses tuşu garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir.

iPhone ses tuşları yerine statik elektrikten periyodik olarak sterilize, tamamen ücretsiz olan teknik servis salonumuz kontrol altında 7/24 güvenlik kameraları tarafından tutulur ve cihaz güvenliği için sigortalı yapılır.