Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şifre Kırma

iPhone Şifre Kırma

Apple Sifre Kirma Kapak

iPhone Şifre Kırma Son günlerde Apple ve FBI arasında yaşanan gerginlikten dolayı gündeme ‘ kilit kırma’ mevzusu damga vurmuştu. Bu noktada Google, Facebook, Twitter gibi oldukça tanınan internet devleri Apple’ nin yanında yer alması ile birlikte Apple’ ın bu konuda ki kararlılığı gözler önüne serilmişti.

Fakat öğrendik ki çokça tartışma konusu olan kilit kırma sorunu hiç de mahkemeye taşınılacak veya uzamasını gerektirecek kadar büyük bir problem değilmiş. iPhone şifre kırma ek bir programa veya bir hackere gerek kalmadan kolay bir şekilde kırılabilmekteymiş. Şimdi aşağıda yer vereceğimiz farklı yöntemler sayesinde iPhone şifrenizi unuttuğunuzda çok fazla uğraş vermeden cihazınıza kolaylıkla giriş yapabilirsiniz.

iPhone Şifre Kırma Yöntemleri

iPhone kilidini kırmak için farklı yöntemler bulunmaktadır. İlk yöntem ile iPhone kilidinizi nasıl kırabileceğiniz bir bakalım.

1.Yöntem: İphone telefonunuz kilitlendiğinde kilidi açmak için kaydırın. Sonra da vazgeç düğmesine basın. Bu aşamada devreye Siri’ yi sokmanız gereklidir. Bunun için Home tuşuna basarak saatin kaç olduğunu sorun. Bu sayede Siri size saatin kaç olduğunu gösterecektir. Saat karşınıza çıktığında resmin üzerine tıklayarak sağ üst kısımda bulunan + simgesine tıklayarak yeni saat ekleyin. Buna herhangi bir isim verebilirsiniz. Örneğin; İphone şifre kırma olabilir. Bu aşamada karşınıza bir saat çıkmayacağı için iPhone şifre kırma yazısının üzerine uzunca basılı tutarak karşınıza paylaş yazısının çıkmasını bekleyin.

İlginizi Çekebilir: Bükülen Telefonu Düzeltme

  1. AdımIphone Şifre Kırma
  2. AdımIphone Şifre Kırma
  3. AdımIphone Şifre Kırma

Eğer paylaş yazısı hala çıkmadıysa tekrar basarak çift tıklama yapın. Şimdi karşınıza paylaş butonu çıkacaktır. Çıktığı esnada yazıya tıklayarak paylaşın. Sonra paylaş kısmında yer alan mesaj bölümünü seçerek gönderilecek kişi yerine yazın. Bundan sonra fotoğraf galerisine geçmek gerekiyor. Bundan dolayı ilk önce gönderilecek kişi yerine yazdığınız iPhone şifre kırma yazısına tıklayın. Sonra yeni kişi ekle düğmesine basarak fotoğraf ekle kısmına basıp galeriye geçin. Galeriye giriş yaptıktan sonra vazgeç veya home tuşuna basarak telefonunuzun şifresine gerek kalmadan cihazınıza giriş yapabileceksiniz. Bu sayede ilk yöntemimiz ile  işlemini başarıyla tamamlamış olduk.

2. YÖTEM İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

2.Yöntem: Şifre kırma için kullanacağımız 2.yöntem hem iPhone’ lerde hem de iPad’ lerde işe yaramaktadır. Biz iPhone üzerinden ilerleyeceğiz. Fakat aynı işlemi iPad üzerinde de uygulayarak başarılı bir sonuca varabilirsiniz. İlk önce telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayara bağlayın. Bağlantı yaptığınız bilgisayarda internet olması gerekmektedir. Aynı zamanda iTunes yüklü olmalıdır. Telefonu bilgisayara bağladıktan sonra iTunes’ i çalıştırınız. Cihazı açarken home veya açma/kapama tuşuna basılı tutun.

Bundan sonra DFU mode driver yüklemesi otomatik olarak başlayacak. Yükleme işleminiz tamamlandıktan sonra iTunes kurtarma modunda iPhone bulundu şeklinde size uyarı gelecektir. Gelen uyarıya tamam diyerek devam edeceksiniz. Kurtarma modunuz açıldıktan sonra geri yükle butonuna tıklamanız gerekiyor.

  1. AdımIphone Kilidi Nas%C4%B1L K%C4%B1R%C4%B1L%C4%B1R Resimli Anlat%C4%B1M 6.Jpg
  2. AdımIphone Şifre Kırma

Karşınıza bir pencere daha gelecektir. iPhone’ a Geri Yükle butonuna basarak karşınıza Lisans Koşullarının bulunduğu bir ekran gelecektir. Kabul ediyorum kısmına basarak devam edeceksiniz. Şimdi yükleme işlemi başlayacaktır. Yaklaşık 25- 30 dakika sürecek bu işlemin tamamlanmasını bekleyeceğiz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra iPhone cihazınız fabrika ayarlarına döndürüldü ve yeniden başlatılıyor şeklinde size bir uyarı verilecektir. Böylelikle 2.yöntem sayesinde de cözümü  başarılı bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Eğer bu iki yöntemi de kullanarak  gerçekleştiremediyseniz firmamıza gelerek yardım talep edebilirsiniz. Yetkili servis hizmeti veren firmamız kilitlenen iPhone’ niz için kısa sürede çok uygun fiyatlara şifre kırma işlemini gerçekleştirerek sizlere teslim etmektedir.