iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ? iPhone şifresinin veya (iPad) unutulması durumunda takip edilmesi gereken adımları sizlerle paylaşacağız. Hepsinden önce, şifresi unutulan iPhone‘un tüm cihaz verileri sıfırlanacaktır. Çünkü iPhone’u geri yüklemeniz gerekecek. Verilerinizi cihazınızı sıfırlamadan kurtarmanıza yardımcı olacak birkaç yazılım var, bunları da sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone’u Kurtarma Moduna Alarak Geri Yükleme

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ? En iyi ve en basit çözüm iPhone‘u geri yüklemektir. Tüm kişisel bilgileriniz silinecek, ancak bir iCloud veya iTunes yedeklemeniz varsa, daha sonra yedeklediğiniz kısımlar geri gelecektir. iPhone’u iTunes’dan geri yüklemeye çalışmak bir parola gerektirir, ancak Kurtarma Modunda bir parola kullanmadan geri yüklemek mümkündür. Cihazınızdaki verileri tamamen silin ve iOS‘un en son sürümü sıfırdan yüklenecektir.

iPhone veya iPad’i Kurtarma Modu’na Alma

  • Cihazınızı en az % 50 oranında şarj edin.
  • Mac veya Pc‘nizde iTunes açıksa kapatın. iPhone veya iPad’inizi lightning bağlantı kablosunu kullanarak Mac veya PC’nize bağlayın. Otomatik olarak açılmazsa iTunes’i yeniden açın.
  • Şimdi iPhone’unuzu yeniden başlatın.
  • Cihazınızı Kurtarma Modu’na alabilmek için aşağıdaki talimatları uygulayın.

iPhone’umu Nasıl Kurtarma Moduna Alabilirim ?

  • iPhone 6s ve alt modeller için: On/Off tuşu ile Ana Ekran düğmesine aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma Modu ekranını görünceye kadar düğmelere basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus için: On/Off düğmesiyle Ses Kısma düğmesini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma Modu ekranını görünceye kadar düğmelere basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus için: Sesi düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, Kurtarma Modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
Şarjı En Çok Giden Telefonlar

Artık Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneğine sahip olacaksınız. Sizin için uygun olan seçenek “Geri Yükle” seçeneğidir.

iOS yazılımı sıfırdan indirileceği için biraz beklemeniz gerekecek. Yazılım boyutu ortalama 1.8 GB 2.4 GB arasındadır. iPhone’unuz artık eskisi gibi çalışıyor olmalı. Çalıştırdığınız iOS sürümüne bağlı olarak Apple Kimliğinizi girmeniz istenebilir.

iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone 7 Ekran ve Batarya Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir