Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

Iphone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ? iPhone şifresinin veya (iPad) unutulması durumunda takip edilmesi gereken adımları sizlerle paylaşacağız. Hepsinden önce, şifresi unutulan iPhone‘un tüm cihaz verileri sıfırlanacaktır. Çünkü iPhone’u geri yüklemeniz gerekecek. Verilerinizi cihazınızı sıfırlamadan kurtarmanıza yardımcı olacak birkaç yazılım var, bunları da sizlerle paylaşıyoruz.

iPhone’u Kurtarma Moduna Alarak Geri Yükleme

iPhone Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ? En iyi ve en basit çözüm iPhone’u geri yüklemektir. Tüm kişisel bilgileriniz silinecek, ancak bir iCloud veya iTunes yedeklemeniz varsa, daha sonra yedeklediğiniz kısımlar geri gelecektir. iPhone’u iTunes’dan geri yüklemeye çalışmak bir parola gerektirir, ancak Kurtarma Modunda bir parola kullanmadan geri yüklemek mümkündür. Cihazınızdaki verileri tamamen silin ve iOS’un en son sürümü sıfırdan yüklenecektir.

iPhone veya iPad Kurtarma Modu Alma

  • Cihazınızı en az % 50 oranında şarj edin.
  • Mac veya Pc iTunes açıksa kapatın. iPhone veya iPad lightning bağlantı kablosunu kullanarak Mac veya PC’nize bağlayın. Otomatik olarak açılmazsa iTunes yeniden açın.
  • Şimdi iPhone yeniden başlatın.
  • Cihazınızı Kurtarma Modu alabilmek için aşağıdaki talimatları uygulayın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

iPhone’umu Nasıl Kurtarma Moduna Alabilirim ?

  • iPhone 6s ve alt modeller için: On/Off tuşu ile Ana Ekran düğmesine aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma Modu ekranını görünceye kadar düğmelere basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone 7 veya iPhone 7 Plus için: On/Off düğmesiyle Ses Kısma düğmesini aynı anda basılı tutun. Apple logosunu gördüğünüzde düğmeleri bırakmayın. Kurtarma Modu ekranını görünceye kadar düğmelere basılı tutmaya devam edin.
  • iPhone X, iPhone 8 veya iPhone 8 Plus için: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, Kurtarma Modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.

Artık Geri Yükleme veya Güncelleme seçeneğine sahip olacaksınız. Sizin için uygun olan seçenek “Geri Yükle” seçeneğidir.

iOS yazılımı sıfırdan indirileceği için biraz beklemeniz gerekecek. Yazılım boyutu ortalama 1.8 GB – 2.4 GB arasındadır. iPhone artık eskisi gibi  çalışıyor olmalı. Çalıştırdığınız iOS sürümüne bağlı olarak Apple Kimliğinizi girmeniz istenebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone icloud şifresini unuttum ne yapabilirim , iphone 6 şifremi unuttum ne yapmalıyım
iphone notlar şifremi unuttum ne yapmalıyım , iphone Instagram şifremi unuttum ne yapmalıyım , iphone yedekleme şifremi unuttum ne yapmalıyım iphone şifremi unuttum açamıyorum , iphone şifremi unuttum açılmıyor , iphone şifremi unuttum apple , iphone şifremi unuttum ne yapmalıyım
iphone telefon şifre unuttum.