Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

Iphone Silinen Fotoğrafları Kurtarma

iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma; iPhone marka telefonlarda fotoğrafların yanlışlıkla silinmesi mümkün. iPhone silinen fotoğraf kurtarma adımları bu soruna net ve kesin çözüm isteyenlerin atması gereken adımlardır. Özellikle yedekleme işlemi yapılmadıysa iPhone silinen fotoğraf kurtarma çözümleri aranmaktadır. Bu yazıda, iPhone silinen fotoğrafları kurtarma hakkında bilmeniz gereken bilgileri aşağıda listeledik.

iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma Nasıl Yapılır?

iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma; iPhone silinen fotoğrafları kurtarma için birkaç yararlı adım vardır. Ama önce son silinen yani geri dönüşüm bölümüne bakmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Bu bölümde yanlışlıkla silinen fotoğrafları veya videoları bulmanız olasıdır. Bu işlem, fotoğraf silindikten sonra kurtarmanız için uygulanan en basit işlemlerden biridir. Elbette bu işlemin yapılabilmesi için fotoğraf veya videonun yeni silinmiş olması da önemlidir.

Hem yeni silinen fotoğraflar için hem de iPhone silinen videolar için bu işlemi uygulamanız da mümkün olacaktır. Bu uygulama sayesinde kısa sürede silinen fotoğraf veya videolara anında ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken en son silinen bölümdeki resimleri fotoğraf albümüne geri taşımak.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Kamera Bulanık Çekme Sorunu Çözümü

iPhone Kalıcı Olarak Silinen Fotoğraflar Nasıl Kurtarılır

iPhone silinen fotoğraf kurtarma adımlarından bir diğeri, kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri yüklemektir. Bu gibi durumlarda yakın zamanda silinen klasör size yardımcı olmaz. Tamamen silinen fotoğrafları veya videoları geri yükleyebilmek için bazı kurtarma programlarını denemeniz gerekir. Bu konuda size yardımcı olacak birçok kurtarma programı vardır. Bu programlardan güvenilir olanları seçerek fotoğraf kurtarma adımlarını izlemeniz yeterlidir. Stellar Data Recovery programı ile yanlışlıkla tamamen silinen fotoğrafları ve silinen videoları geri getirebilseniz de yine de zahmetli bir süreç oluyor. Bu tür zahmetli işlemlerle uğraşmamak ve dosyalarınızı kalıcı olarak kaybetmemek için alabileceğiniz bazı önlemler var.

iPhone Dosyaları Kaybetmemek İçin Ne Yapılmalı

  • İlk olarak, bir bulut depolama hizmeti kullandığınızdan emin olun. Bazı nedenlerden dolayı, Apple bulut depolama hizmeti olan iCloud, bir dosyayı cihazdan sildiğinizde bulut depolama alanından da siler. Yani bu gibi durumlar için çok kullanışlı değil. Bu nedenle, yanlışlıkla silinmesi durumunda önemli dosyalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı üçüncü taraf bir bulut depolama alanında yedekte tutmak her zaman daha iyi olacaktır.
  • Kaybetmekten korktuğunuz dosyalar tek bir yerde saklanamayacak kadar önemliyse eski moda depolama yöntemlerini kullanın. Kaydetmek istediğiniz dosyaların boyutuna göre, depolamak istediğiniz tüm dosyaları bu belleğe yüklemek için harici bir disk veya USB belleğe alın ve güvenli bir yerde saklayın.
  • Bu noktada aklınızda bulundurmanız gereken bir durum var. Harici bellek çevresel koşullardan çok daha kolay etkilenebilir. Islanabilirler, kırılabilirler, bozulabilirler, kaybolabilirler. Bu nedenle, birincil depolama alanınız harici bellek olmamalıdır. Kaybetmek istemediğiniz dosyaları öncelikle bir bulut depolama hizmeti tarafından sağlanan alana kaydettiğinizden emin olun.

iPhone Silinen Fotoğrafları Kurtarma; iPhone silinen fotoğraflar ve silinen dosyaları nasıl geri yüklenir sorusunu yanıtladık ve adım adım uygulayabileceğiniz yöntemleri anlattık. Olası kazalardan korunmak için en azından önemli dosyalarınızı birden fazla depolama alanına kaydetmeyi unutmayın.

macOS Olmayan Bilgisayar ile Silinen Fotoğraf Nasıl Kurtarılır?

  • Öncelikle PhoneRescue uygulamasını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bu işlem için bilgisayarınızın yazılımının Windows veya Mac olması önemli değil.
  • Ardından iPhone telefonunuzu bilgisayara bağlamalısınız. iTunes uygulaması da otomatik olarak açılacaktır. iTunes açıldığında ekranda “iTunes Yedeklemesinden Kurtar” sekmesini seçip ve devam etmelisiniz.
  • iTunes üzerinde yedeklediğiniz bilgileriniz listede listelenecektir. Bu listeden yedeklemeyi yapacağınız tarihi seçip devam ediyorsunuz. Bunu, yedeklemedeki tüm verileri tarayarak veya Karşılaştır seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Karşılaştır seçeneği, yedeklemedeki listeyi iPhone’daki verilerinizle karşılaştırarak olmayan verileri kurtarmanıza olanak tanır.
  • Varsayılan olarak, yedeklediğiniz tüm fotoğraflar liste açıldığında seçilecektir. Tüm seçili olanları kaldırdıktan sonra kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçip geri yükleyebilirsiniz.

Kalıcı olarak silinen fotoğrafları kurtarmak için macOS işletim sistemine sahip bir bilgisayar kullanmanız daha faydalı olacaktır. Bu tip durumlar için özel olarak hazırlanmış programları bilgisayarınıza indirip gerekli adımları takip etmeniz mümkündür. Kalıcı olarak silinen fotoğrafları geri getirmek için Cep Hastanesi teknik servisimizden de destek alabilirsiniz.

Cep Hastanesi firması iPhone akıllı telefonların karşılaştığı birçok sorunu çözme yeteneğine sahip bir firma. Kalıcı olarak silinen fotoğraf veya videolar söz konusu olduğunda da firmamızdan gerekli yardımı talep edebilirsiniz.