iPhone Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri / 2 Yorum / 1437 Görüntülenme

iPhone Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma

iPhone Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma  Telefonunuza yüklediğiniz uygulamayı kaldırmak istediğiniz de kalkmıyorsa buna neden olan etkileri ve çözümü yazımızda aktaracağız.

Aldığımız iphone telefonlarına Apple store üzerinden ücretli ve ücretsiz uygulamalarımızı indirebiliyoruz. İphone marka telefonlarımıza yükleme işlemi sağlarken bazen internet bağlantısından dolayı işlemler askıda kalabilmektedir.

iPhone telefonlarımız sürekli olarak güncelleme almaktadır. Cihaza yeni getirilecek özelliklerde bu güncellemelerle birlikte devreye girmektedir. Güncelleme esnasında bağlantının gitmesi bazı sorunları da arkasından getirebilmektedir. O yüzden güncellemeyi kendiniz el ile yapmanız da yarar vardır.

Yükleme yapılan uygulamayı kaldırmak istediğinizde üzerine gelip uzunca süre basılı tutmanız halinde x işareti belirecektir. Ardından uygulama kendiliğinden kaldırılacaktır. Ama bazı kullanıcılar yükledikleri uygulamaları kaldırmak istediklerinde işlemin devreye girmediğini görmektedirler. Silmek isteyip silemediğimiz uygulamanın telefonundan nasıl kalkacağına bakalım.

iPhone Uygulama Neden Silinmiyor

Silinmeyen uygulamanın silinmesinin nedeni, indirmenin başarısız olmasıdır. Bu nedenle, güncelleme adımının tamamlanmasını sağlamak için uygulamanın adını yazarak uygulamayı Apple Store’dan indirmeye çalışıyoruz. Uygulama için güncelleme biterse, indirme herhangi bir sorun olmadan sağlanacaktır.

 • Ardından siz eğer uygulamayı silmek istiyorsanız üzerine gelip uzunca basılı tutmanız durumunda x işaretine tıklayıp kaldırma işlemlerini bitirebilirsiniz.
 • Ayrıca farklı bir yol var mı diye merak ediyor ve bu yolla silme işlemi başarıya ulaşmadıysa,
 • Ayarlar alanına girerek oradan Genel ve sonrasında iPhone saklama alanı bölümüne giriş yapıyoruz.
 • Tümünü göster dedikten sonra silmeye çalıştığınız ve silinmeyen uygulamayı görerek üzerine gelip tıkladıktan sonra Uygulamayı sil demeniz yeterliliğini koruyacaktır.
Telefonumun Modelini Nasıl Öğrenebilirim?

Yaptığımız ayarlarla, iPhone’u silmeyen uygulamaların kaldırılması bir sonuca varmalıdır. Genel olarak, bir uygulamanın telefonumuzdan silinmemesinin nedeni, güncellemenin yarısı olmasıdır. Bu nedenle, indirmek için uygulama güncellemesini bitirebilir ve silmeyi bitirebilirsiniz. Sorun ayarlarınızda devam ederse, yorumdan bize bildirin.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Plus Batarya Değişimi

iPhone Silinmeyen Uygulamaları Kaldırma

iPhone uygulamayı silemiyorum, iPhone indirdiğim bir şeyi kaldıramıyorum, iPhone uygulama kalkmıyor, iPhone uygulama neden silinmiyor, iPhone silinmeyen uygulamayı silme, iPhone kaldırılmayan uygulamayı kaldırmak istiyorum. Silmek isteyip de silinmeyen bir uygulama görüyorsanız bunun nedeni indirme işlemleri sırasında uygulamanın askıda kalmasıyla alakalıdır.

iphone uygulama silme
iphone uygulama silme

iPhone’da uygulamaları silmek oldukça kolaydır. Uygulamaları doğrudan cihazınızdan silebileceğiniz için bu yolu izlediğinizde başka bir uygulamaya gerek duyulmaz. Tek yapmanız gereken, silmek istediğiniz uygulamayı bulup, simgesine dokunmak. Ekran sallanacak ve simgenin sol üst köşesinde bir “x” butonu göreceksiniz. “x” butonuna dokunarak “Sil” seçeneğine basıp uygulama silme işlemini onaylayın. Eğer silmek istediğiniz başka uygulama varsa aynı adımları tekrar edin.

2 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Merhabalar telefonun kendine özel uygulamalarını silmeye çalısıyorsanız silemezsiniz.

 • Ceren Yılmaz

  Uygulamayı silmek istiyorum tabletten fakat ‘x’ simgesi çıkmıyor sadece uygulamalar hareket ediyor o kadar,Ne yapmalıyım ?

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir