Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sim Kart Pin Değiştirme

iPhone Sim Kart Pin Değiştirme

Iphone Sim Kart Pin Değiştirme

iPhone Sim Kart Pin Değiştirme ,iPhone sim kartının hangi kısmı pin kodunu değiştiriyor? Bu bölüm yazılım güncellemeleri ile değişti. Farklı iPhone 4S, iPhone 5 gibi eski modeller. İOS 11, iOS 12 ve iOS 13’e gittikten sonra, resmin hangi bölümünde olduğunuzu göstereceğiz.

Sim kart pin kodu çoğumuz unuttum. Yeni modeller ve yeni güvenlik seçenekleri ile artık bir PIN’i hatırlamıyoruz. Ancak, telefondaki güvenlik seçenekleri telefon için geçerlidir. Başka bir deyişle, SIM kartta şifre yoksa, SIM kart telefondan çıkarıldığı için kullanılabilir. Çoğu, tuş kilidi, desen kilidi, yüz tanıma ve parmak izi Okuyucularının yeterli olduğunu unutur.

iPhone Sim Kart Pin Değiştirme Nasıl Yapılır?

iPhone telefonunuzdaki sim kart pimini değiştirmek için aşağıdaki siparişi takip edin. Tüm yeni seçenekler aynıdır. Tahmini iOS 9 ve iOS 10 modelleri hala telefon bölümünden yapılmıştır. Yeni sürümler için pin değiştirme seçeneklerine bakın.

Apple İphone Modellerinde Pin Kodu Nasıl Değiştirilir?

Bildiğiniz gibi ülkemizde belirli başlı birkaç gsm operatörü bulunmaktadır.Cihaza takacağınız hat için ise belirli güvenlik önlemleri bulunmaktadır.Bu güvenlik önlemlerinden ilki ise hatta tanımlı olan pin kodudur.Pin kodu hattınızın açılması için belirlenen 4 haneli bir şifredir.

İlginizi Çekebilir: Yanlışlıkla Silinen Mesajları Geri Getirme

Bu şifre aktif halde ise telefona taktığınız zaman giriş için belirlenen şifre girildikten sonra kullanılmaya başlar ve hatalı giriş yaparsanız hat kilitlenir.
Peki iphone model cihazlarda pin kodu nasıl değiştirilir yada değiştirmek için neler yapılmalıdır onu görelim…
SIM PIN’inizi açma veya kapatma

  1. Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına giriniz. Ayarlar kısmından “Hücresel” kısmına tıklayınız.
  2. Hücresel kısmına girdikten sonra SIM PIN bölümüne tıklayınız. Ve artık şifrenizi değiştirebilirsiniz.
SIM PIN’inizi açın veya kapatın.
İstenirse, SIM PIN’inizi girin. Daha önce hiç kullanmadıysanız, operatörünüzün verdiği saptanmış SIM PIN’i girin. Saptanmış SIM PIN’i bilmiyorsanız tahmin etmeye çalışmayın. Operatörünüzün müşteri hizmetleri sayfasını veya kablosuz planınızla birlikte gelen belgeleri kontrol edin. Doğrudan operatörünüze de başvurabilirsiniz.
Bitti’ye dokunun.

PIN kodunu değiştirmek için nasıl PIN şifresini değiştirme sorusunun cevabı.

SIM PIN’inizi unuttuysanız veya bilmiyorsanız
SIM PIN veya PUK kodunu asla tahmin etmeyin. * Yanlış tahmin ederseniz, SIM kartınız kalıcı olarak kilitlenebilir ve yeni bir SIM karta ihtiyacınız olabilir. Cihazınız bilmediğiniz bir PIN veya kod isterse,:
SIM kartı veren operatöre başvurun. Hangi operatörün arayacağını bilmiyorsanız, SIM kartı çıkarın ve operatörün adı veya logosu için kartı kontrol edin.
Operatörünüzden, belirtilen SIM PIN veya PUK kullanarak SIM kartınızın kilidini açmanıza yardımıcı olmasını isteyin.
SIM PIN veya PUK kodunu kullanarak SIM kartınızın kilidini açamıyorsanız veya” PUK süresi doldu ” uyarısı alırsanız, yeni bir SIM kart isteyin.