Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sim Kilidi Kırma Ücreti

iPhone Sim Kilidi Kırma Ücreti

Iphone Sim Kilidi Kırma Ücreti

iPhone Sim Kilidi Kırma Ücreti Birçok ülkede SIM kilitli iPhone satılıyor. Bu özellikli iPhone’ların satılmasının nedeni Apple’ın operatörlerle olan anlaşmasından kaynaklanıyor. Hal böyle olunca özellikle yurtdışından alınan iPhone’lar için kafa karıştırıcı bir durum ortaya çıkmış oluyor.

Mesela ABD’den alınan iPhone’un SIM kilitli olması durumunda o iPhone yalnızca kilitli olduğu operatörün SIM’i ile çalışacak, diğer operatörlerin SIM’i ile kullanılamayacaktır. Yani ülkemizdeki Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone ile kullanmak mümkün olmayacaktır.

Apple’ın son iOS 11.4.1 güncellemesinde, herhangi bir SIM kilitli iPhone’un kilidinin kolayca açılabilmesini sağlayan önemli bir güvenlik açığı keşfedildi.

SIM Kilitli iPhone’un SIM Kilidini Açma Yöntemi

iOS 11.4.1 yüklü herhangi bir iPhone’da, doğrudan R-SIM yöntemini kullanmadan, ICCID doğrudan değiştirilebiliyor ve iPhone’lar herhangi bir ağ ile çalışabilir hale geliyor. Bu şekilde, herhangi bir operatörün SIM kartını SIM kilitli iPhone’a takarak R-SIM’e gerek kalmadan kullanmak mümkün.

Zaman zaman iPhone ve iPad kullanıcılarını tedirgin eden iOS güvenlik açıkları genelde kullanıcılara karşı kullanılmak üzere güvenlik zaafiyeti oluşturmak için değil de Jailbreak gibi araçların geliştirilmesi için kullanılır. SIM kilitli iPhone’un kilidinin açılması için keşfedilen bu yöntemin dayandığı güvenlik açığı da tam olarak bu kalıba giriyor.

SIM kilitli iPhone’un SIM kilidini açabilmek için aşağıdaki adımları takip etmek yeterli oluyor. Tek ve en önemli şart iOS 11.4.1 yüklü olması ve R-SIM’e sahip olunması.

İlginizi Çekebilir:iPhone Servis Yok Aranıyor Hatası

Sim Kilidi Açma
Sim Kilidi Açma

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler;  iPhone Sim Kilidi Kırma Ücreti ağ kilidi açma talebi başarısız, ag kilidi nasil acilir, ağ kilidi nedir, ağ kilidi açma başarısız, sim ağ kilidi puk kodu, sim ağ kilidi iphone 7, sim ağ kilidi nasıl kırılır, sim ağ kilidi açma iphone 6, sim ağ kilidi açma xs, sim ağ kilidi açma, sim ağ kilidi açma x, sim ağ kilidi açma 6s, sim ağ kilidini aç, xs max sim ağ kilidi açma, kablosuz ağ kilidi nasıl açılır, ağ bağlantısında kilit işareti var, sim ağ kilidi bloke oldu, ağ kontrol düğmesi kilidi nasıl açılır, ağ kontrol düğmesi kilidi, sim ağ kilidi ne demek, ag lock down, ag-grid lock column, ag grid lock position, ag grid lock column position, ag-grid lock.