Iphone Siri Çalışmıyor Sorunu
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Siri Çalışmıyor Sorunu

iPhone Siri Çalışmıyor Sorunu, sorun giderme maliyetiyle ilgili bir yazı hazırladı, yararlı olmayı ümit ediyoruz. iPhone’daki Siri arızalarının kaynağı hâlbuki bir mikrofon arızasıdır. Başarısız bir iPhone mikrofonu Siri’nin çalışmayı durdurmasına neden olur. Cep Hastanesinde bunun için mikrofonu değişimi yaptırabilirsiniz.

iPhone Siri Çalışmıyor Sorunu, Mikrofon arızası, Siri’nin sesinizi duymasını önler. Bu Siri’nin başarısız olduğunu düşündürüyor. Aslında, çözüm çok pratik bir süreçtir çünkü mikrofon arızalı. Cep Hastanesi tüm iPhone’lar için mikrofonu değiştirmenizi sağlar. Bunlar iPhone 5S, iPhone 7 Plus ve iPhone XR içerir. İşlem süresi, ortalama 40 dakika ile modelden modele değişir.

Ağ Bağlantılarınızı Kontrol Edin

İnternete bağlı değilseniz Siri, “Ne yazık ki ağa bağlanırken sorun yaşıyorum” veya “Biraz sonra yeniden dene” gibi bir yanıt verebilir. Aygıtlarınızın internete bağlı olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

Siri’nin Açık Olduğundan Emin Olun

 1. iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda Ayarlar > Siri ve Arama bölümüne gidip “Hey Siri”yi Dinle ve Siri için Ana Ekran Düğmesi veya Siri için Yan Düğme1 özelliklerinin açık olduğundan emin olun.
 2. AirPods’da (2. nesil)2, AirPods’unuzun bağlı olduğu iOS aygıtında “Hey Siri” özelliğini açtığınızdan emin olun.
 3. macOS Sierra veya sonraki sürümlerinde Apple () menüsü > Sistem Tercihleri’ne gidin, Siri’yi tıklayın ve Siri’ye Sor’un seçili olduğundan emin olun.

Siri ile bir seçenek görmüyorsanız, Siri’nin ülkenizde veya bölgenizde mevcut olup olmadığını kontrol edin. Hangi ülke ve bölgeler de iOS ve Mac’te hangi Siri özelliklerinin desteklendiğini öğrenin.

 •  İPhone X veya üstü için, Siri ile konuşmak için yan düğmeyi kullanabilirsiniz.
 • “Hey Siri” özelliği AirPods (2. Nesil) mevcuttur. AirPods (1. Nesil) kullanıyorsanız, Siri’yi kullanmak için iki kez dokunmanız gerekir.

Siri İçin Sınırlamaların Açık Olup Olmadığını Kontrol Edin

 • İOS aygıtınızda veya Mac’inizde Siri’yi açamıyorsanız, Siri’yi Kısıtlamalarda devre dışı bırakmadığınızdan emin olun.
 • İOS 12 veya sonraki sürümlerinde, Ayarlar> Ekran saati> içerik ve gizlilik kısıtlamaları> izin verilen Uygulamalar’a gidin ve Siri ve dikte işleminin kapalı olmadığından emin olun.
 • IOS 11 veya önceki sürümlerinde Ayarlar > Genel > kısıtlamalar bölümüne gidin.
 • MacOS Sierra veya sonraki sürümlerinde, Siri’yi kapat ve dikte seçeneğinin seçili olmadığından emin olmak için Apple () Menüsü> sistem tercihleri> Ebeveyn Denetimleri> Diğer’e gidin.

İlginizi Çekebilir: iPhone Parmak İzi Ekleme

Mikrofonlarınızı Kontrol Edin

Bir soru sorduğunuzda Siri’yi doğru duymuyorsanız veya Cevaplamıyorsanız, mikrofonlarınızın çalıştığından emin olun:

İPhone, iPad veya iPod touch’ınızda, mikrofonları engelleyen ekran koruyucuları, filmleri veya kapakları kaldırın ve Siri’ye bir soru sorun. Siri cevap vermezse, earpods veya AirPods gibi kulaklıklarla bir kulaklık bağlayın, Siri’ye bir soru sorun ve Siri’nin cevap verip vermediğine bakın.
Mac’inizde Apple () Menüsü> sistem tercihleri> ses> Giriş’e gidin, bir mikrofon seçin ve giriş seviyelerini kontrol edin.
Airpod’lar için bağlı iOS cihazınızı kullanın. İOS cihazınızda Ayarlar > Bluetooth’a gidin, Airpod’larınızın yanına dokunun, ardından Mikrofon’a dokunun ve otomatik Airpod’lar geçişinin seçili olduğundan emin olun. Ayrıca Airpod’larınızda kir olmadığından emin olun. Kir var ise Airpod’larınızı nasıl temizleyeceğinizi öğrenin.

Siri Sesli Yanıt Vermiyorsa

Cihazınızın ses seviyesi veya ses geri bildirimi kapalıysa, Siri sese yanıt vermeyebilir. Siri ekranda iken cihazınızdaki ses seviyesini artırmayı deneyin. Ardından, ses geri bildirim ayarlarınızı kontrol edin:

 •  İPhone, iPad veya iPod touch’ta Ayarlar> Siri’ye gidin ve arama> Sesli Geri Bildirim seçeneğine gidin. Burada, Siri’nin nasıl tepki verdiğini değiştirebilirsiniz. Örneğin, Siri’nin daima veya sadece eller serbest ayarını kullanırken yanıt vermesini seçebilirsiniz.
 • Mac’inizde Apple () Menüsü> sistem tercihleri> Siri’ye gidin ve sesli geri bildirimin açık olduğundan emin olun.

Ios12 Iphone X Use Siri

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone siri çalışmıyor , siri çalışmıyor ne yapmalıyım , iphone siri hatası , siri çalışmıyor 7 siri çalışmıyor neden , iphone 7 siri ses algılamıyor , iphone siri ses algılamıyor , siri çalışmıyor , hey siri çalışmıyor , 6s siri çalışmıyor , 6 plus siri çalışmıyor , 7 plus siri çalışmıyor , 8 plus siri çalışmıyor

“Hey Siri” Çalışmıyorsa

Desteklenen iPhone, iPad ve iPod touch modelleri için, Home düğmesini veya yan düğmesini basılı tutmadan “Hey Siri” özelliğini kullanarak Siri ile konuşabilirsiniz. * “Hey Siri “işe yaramazsa, Ayarlar> Siri’ye gidin ve arama yapın ve” Hey Siri ” nin açık olduğundan emin olun. Emin olun.

“Hey Siri ” aşağıdaki durumlarda kullanılamaz:

 1. Cihazınızın ekranı yere bakıyorsa
 2. IPhone veya iPad kılıfınızın kapağı kapalıysa
 3. Iphone’da düşük güç modu etkinleştirilmişse
 4. İPhone 6 veya önceki bir sürümünüz varsa, çoğu iPad modelinden biri veya iPod touch’ınız varsa ve cihazınız güce bağlı değilse.

Mikrofon yenileme tamamlandıktan sonra, iPhone Siri hatası çözülecek ve bilgileriniz silinmeyecek veya fotoğraflarınız kaybolacaktır. Teslim olarak cihazınızı alacaksınız. Tek bir farkla; mikrofonlu işçi. Teknisyenlerimiz değiştirme sürecinde OEM kaliteli parçalar kullanır. Iphone’unuzu nakliye ücreti olmadan bize gönderebileceğinizi hatırlatalım.