Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Sıvı Teması

iPhone Sıvı Teması

Iphone Sıvı Teması

iPhone Sıvı Teması, iPhone suya mı düşürdünüz veya iPhone su mu döküldü ? Her ne şekilde olursa olsun iPhone sıvı hasarı mı oluştu ? Bu rehberde iPhone sıvı teması ve sıvı hasarı durumları için sizin için çözümleri bir araya getirdik.

Sıvı Hasarı

iPhone suyla temas edeceği bir yerde bulunacak olursa o zaman olası sıvı hasarını çözmek için vakit kaybetmemeniz gerekiyor. iPhone sıvı hasarının oluşmasının birçok yolu var; suya düşebilir, üzerine su dökülebilir. iPhonesıvı hasarını engelleyebilmek için olabildiğince hızlı davranmalısınız. Çünkü iPhone tamamı sıvı temasına karşı dirençli değil. IP67 sertifikalı yani suya ve su sıçramalarına karşı yüksek dirençli iPhone bile Apple, sıvı hasarına karşı garanti vermiyor.

iPhone En Yaygın Sıvı Hasarları

iPhone’un sıvı ile temas etmesi durumunda oluşabilecek en yaygın hasarlar şu şekilde;

iPhone’un Açılmaması

Muhtemelen kısa devre söz konusu veya sıvı temasından dolayı dahili bileşenler istendiği gibi çalışmıyor. Sonuç olarak, bu hasarı kendiniz gideremezsiniz. Bu yüzden iPhone yeniden kullanabilmek için Cep Hastanesi ile görüşebilirsiniz.

iPhone’un Şarj Olmaması

Muhtemelen şarj portunda bir sorun var. Lightning konektörü iPhone’un korumasız olan ve doğrudan sıvı temasına açık noktalarından biridir. Bu da korozyon riskini artırır. Telefonu yeniden şarj etmeden önce muhakkak şarj girişinin tamamen kuru olduğundan ve temizlendiğinden emin olun. Böylece oluşabilecek muhtemel daha fazla hasarın önüne geçebilirsiniz. iPhone’un sıvı teması sonrası şarj olmamasının bir diğer kaynağı ise pildir ve en hızlı çözüm Cep Hastanesi ile iletişime geçmektir.

İlginizi Çekebilir: Farklı Şarj Kablosu Kullanmak Telefona Zarar Verir Mi

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Ekranda Hasar Oluşması

Ekranın altında veya herhangi bir yerinde çizgiler ve koyu noktalar var ise iPhone’unuzu kapatın ve zaman kaybetmeden Cep Hastanesi Teknik Servisine götürün.

Sıvı Teması iPhone’a Ne Kadar Zarar Verebilir ?

İlk önce hasarın boyutunu belirlemelisiniz. iPhone’un duş teknesinde veya havuzun dibinde olması demek içinin tamamen su ile dolması anlamına gelir. Bu durumda iPhone’un içini temizleyebilecek uzmanlarla iletişime geçmeniz gerekiyor. Eğer sıvı teması su sıçraması, yağmur gibi şartlarda oluşmuş ise sıvı hasarını önlemek için deneyebileceğiniz birçok yöntem var.

iPhone Telefonum Suya Düştü, Ne Yapmalıyım ?

Yapılacak en önemli madde telefonu kapatmak olsun. Telefon açıksa, sızan su çalışan mekanizma ısısı nedeniyle hızla diğer parçalara doğru yayılabilir. Telefonu sudan çıkarır çıkarmaz, temiz ve tozsuz bir havluyla kurutmalısınız. Telefonun dış yüzeyi tamamen kuruyana kadar hafifçe kuruladıktan sonra diğer işlemlere geçebilirsiniz.

  • Telefonu en ince parçalar kalana kadar ayırın
  • Kullandığınız havluda pili, hafıza kartını, sim kartı ve telefonun ayrılabilecek parçalarını çıkarın.
  • Pamuk ve kulak temizleme çubuğu kullanın

Normal bezler ve havlular suyu tamamen emmez ve toz bırakır. Bu nedenle, daha temiz olması ve daha iyi su çekilmesi için kurutma işlemine pamukla devam edebilirsiniz. Telefonun ayrılmış parçalarını bir parça pamukla yeniden kurduktan sonra, telefonun ayrıntılı deliklerini kulak temizleme çubuğu ile silmeyi deneyebilirsiniz.

Slika Jel

Slika jel adını ilk kez duymuş olabilirsiniz. Bununla birlikte, bu madde çok yabancı değil, yeni kıyafetlerin ceplerinde veya yeni bir torbada bir kağıt paketinde tozdur.

Tahmin edebileceğiniz gibi, giysiyi korumak için kullanıldığını az çok anladınız. Ürünleri nem, pas ve küflerden koruyan bu büyük kum taneleri nem gidericiler olarak bilinir. Telefonunuzu slika jel ile dolu bir kaba koyarsanız, içindeki sıvı ve nem çok hızlı bir şekilde bu kum taneleri tarafından çekilir.

Slika Jel Yoksa Pirinç Ve Vakumlu Poşet

Pirinç, Slika jel’i aramak için zamanı olmayanlar için ikinci doğal çözümdür. Telefonu pirince koyarsanız, pirinç parçacıkları içindeki suyu emer. Pirinç yöntemi hakkında dikkat edilmesi gereken nokta, telefonun pirinç içine gömülü haldeyken hava almaması gerektiğidir.

Vakum torbası, havayı önlemek için ideal bir seçimdir ve ayrıca bir gıda saklama kabı kullanılabilir. Buradaki önemli şey, telefon pirinç olduğunda hava ile temastan kaçınmak ve daha hızlı sonuç almaktır. Telefonunuzun aldığı suya bağlı olarak, dokunmadan ortalama 24-48 saat beklemeniz gerekir.

48 saat sonra, telefonunuzu tamamen kuru olduğundan emin olarak vakum torbasından çıkarın. İlk olarak, şarj edin ve % 100 şarj edin. Cihazınız kapalıyken pil % 100 doluysa, açıldığında oluşabilecek sorunlar en aza indirilir. Şarj işlemi bittikten sonra telefonunuzu açmayı deneyin. Telefon su aldığında bu prosedürleri tamamlarsanız, cihazınızı kurtarabilirsiniz. Ancak, bu yöntemin tam bir çözüm olmadığını bilmek önemlidir.

Su Geçirmez iPhone Kılıfı

iPhone su geçirmez kılıf, doğada sıkça vakit geçirenlerin ve ekstrem spor türleriyle ilgilenenlerin mutlaka edinmesi gereken aksesuar çeşitleri arasında yer alır. Cep telefonunuzun suyla temas etmesi durumunda dahi güvende kalmasına yardımcı olan cep telefonu su geçirmez kılıf türleri, cihazınızın beklenmedik arızalarla karşılaşma riskini ortadan kaldırır. İnternet siteleri tarafından sizlere sunulan ürünler, yüksek kaliteleri sayesinde telefonunuzu etkili bir şekilde korurken her markaya ve modele de rahatlıkla uyum sağlar ama burada dikkat edilmesi gereken bir kural fiyatı değil kılıfın kalitesi önemlidir. iPhone su geçirmez kılıfları kullanmadan önce telefonunuz için suyun altında kılıfları denemeniz gerekmektedir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone sıvı teması tamiri fiyat , iphone sıvı teması nasıl anlaşılır , iphone sıvı teması tamiri , iphone sıvı teması garanti , iphone sıvı teması değişim ücreti , iphone sıvı teması uyarısı , iphone sıvı teması ses gelmiyor , iphone sıvı teması tamir ücreti , iphone 6 sıvı teması açılmıyor , iphone 6 sıvı teması nasıl anlaşılır , iphone sıvı teması göstergesi.