Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

Iphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır; iPhone onarımını nasıl anlayacağımız sorusunun cevabını bulmadan önce size iPhone hakkında bilgi verelim. Dünyadaki pek çok insan tarafından tercih edilen iPhone, çok geniş bir kitleye hitap eden bir Apple ürünü.

Orijinal özellikleri, farklı kullanımları, gelişmiş işletim sistemleri ile iPhone, çok popüler bir telefon markasıdır. Birçok kullanıcıyla, iPhone, yüksek kalitede parçaları olan son teknoloji kullanılarak üretilen bir akıllı telefon markasıdır.

iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır; iPhone kullanıcılarının devamlı olarak ifade ettiği şey, başka bir telefonu kullanamayacaklarıdır. iPhone App Store, binlerce orijinal uygulamanın yüklü olması ile hayatı kolaylaştıran bir markadır.

Her model piyasaya sürüldüğünde, pek çok modelin bulunduğu telefonlar yankılanıyor. Yeni modele sahip olmayı isteyen kullanıcılar, telefon günlerinin tüm özelliklerini önceden öğreniyorlar. İlk girişten ve Bilgi’den sonra, iPhone meraklıları yeni iPhone’u alacakları günü bekliyorlar.

iPhone Tamir Gördüğünü Gösteren İşaretler

iPhone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır; iPhone onarımı nasıl anlaşılacağı sorusuna cevap arayan binlerce insan var. Apple, üretim konusunda çok hassas bir firma olan şirketin hatasında hatalı olan ürünleri toplamak için hatayı düzenliyor.

Bu hatayı düzenledikten sonra, telefonun her bir bölümünü tekrar kontrol eder ve serbest bırakır. Bu işlemi yaptıktan sonra, Apple bu ürünleri piyasaya sürdükten sonra tekrar yeniledi, yani, tablonun fiyatının daha ucuza satılacağını belirten yenileme süreci olduğunu belirtti.

Ancak bazı fırsatçılar bu telefonları yeni fiyata satarlar ki bu tamir ettikleri uzman olmayanlar dışında kimse tarafından anlaşılmaz. iPhone alıcılarının öğreneceği bazı küçük ayrıntılar dolandırıcılıktan kaçınmak.

 • Telefonun satılan kutusundan
 • Seri Numarasından
 • Model Numarasından
 • Eksik veya yıpranmış aksesuarlarden
 • Apple web sitesinde yapacağı seri numarası kontrolü ile

Tamir gören bir iPhone mu yoksa refurbished mi yoksa orjinal mi anlamak bir hayli mümkün

iPhone Fiziksel Hasar Kontrolleri

iPhone’un arka kapağında kullanım sebebiyle basit çizikler çok önemli değildir. Ancak arka kapağı (özellikle iPhone 6 X serisinde) arka kapakta bükülme olup olmadığını kontrol edin. Arka kapaktaki hasarın boyutu, iPhone’un daha önce ne kadar titiz kullanıldığını gösteriyor.

iPhone’un ön panelinin köşelerine hafifçe basarak ön panelin hareket edip etmediğini kontrol edin (ön cam, lcd, dokunma). Daha önce hiç servis görmediğinizden emin olduğunuz aynı modelden bir iPhone ile karşılaştırın ve fiziksel problemleri kontrol edin.

iPhone’un dokunmatik panelinde bir sorun olup olmadığını görmek için herhangi bir uygulamayı uzun süre basılı tutun. Uygulamayı kaldır özelliği aktif olacaktır. Bu durumda, uygulama simgesini ekranda hareket ettirin. Dokunmada herhangi bir yerde sorun yaşarsanız, simge parmağınızın ucundan kayacaktır.

Iphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

iPhone’un Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

Açılmış ve onarılmış olan iPhone, Apple tarafından yenilenmiş ve satışa sunulmakta olan bir cihazdır. Bu telefonlar genelde şirkete iade edilen veya başka bir cihaz karşılığında verilen telefonlardır.

Apple teknisyenleri tarafından tamir edilir ve düzgün çalıştıklarını gösteren bir belge ile sertifikalandırılırlar. Ancak pek çok mağaza onları yeni cihazlar gibi satmaya çalışıyor. Bu yüzden onarılan iPhone’u nasıl anlayacağınızı bilmek önemlidir. Onarılmış iPhone’ların avantajları ve dezavantajları şunlardır:

 • Bu telefonlar genelde orijinal parçalar kadar uzun ömürlü olmayan yedek parçalar taşırlar.
 • Hala iPhone deneyiminizi sekteye uğratacak kusurlar taşıyabilirler.
 • Yenilenmiş iPhone’ların garantisi sıfır iPhone’lar kadar kapsayıcı ve uzun olmaz.

İlginizi Çekebilir: Huawei P30 Pro Arka Kamera Camı Değişimi

Yapmanız gerekli olan ilk şey, telefon paketindeki Apple Sertifikalı mührü görmek. Bu sertifika, Apple’ın telefonu tamamen çalışır durumda olduğunu ve Apple sertifikalı teknisyenler tarafından yenilendiğini onayladığını gösterir. iPhone’un kutusuna bak. Yenilenmiş iPhone’lar daima yalnızca beyaz kutularda veya ambalajlarda gelir. Kutuda bir iPhone markası göreceksiniz.

Bu telefon kontrolünde en önemli adımdır. “Ayarlar”> ”Genel“> ”hakkında” bölümüne gidin, daha sonra iPhone seri numaranızı görebilirsiniz. Telefon kapalıysa, seri numarasını SIM kart tepsisinde bulabilirsiniz.

Tamir Gören iPhone

Apple satışta telefonları net beyaz bir kutuya gönderir. Bu pakette seri numarası ve model numarası bulunmaktadır. Buradan iPhone’un tamir edilip edilmediğini anlamak mümkündür. Diğer bir yöntem de aksesuarları kontrol etmektir. Aksesuar eksik veya aşınmışsa, bu telefon orijinal değildi. Seri numarasından iPhone tamir edilip edilmediğini görmek mümkündür.

iPhone ayarlarındaki seri numarası, Apple internet sitesinde ilgili bölümdeki güvenlik koduyla beraber girilir. Devam etmek için düğmeye basın. Sonuç Telefon tanımlanmadıysa, telefonun sıfır olduğu anlaşılır. Sonuç olarak, telefon tanımlanmışsa, daha önce işlem görmüş bir iPhone’a sahip olduğunuz anlaşılmaktadır.

Telefonun gövdesinde bir çizik olup olmadığı bize tamir edilmiş bir iPhone olup olmadığını gösterir. Apple vücut çizikleri veya donanım problemleri olan telefonları toplar ve yayınlar. Bu, ürünlerin tamir edildiklerinden daha uygun maliyete satılmasını sağlar.

Iphone Tamir Gördüğü Nasıl Anlaşılır

iPhone Hakkında Bilgi ve Özellikleri

iPhone kusursuz özelliklere sahip çok tercih edilen bir telefon. Birçok sürümü ve uygulaması var. Çok nitelikli ve kullanışlı parçalar kullanılarak üretilen iPhone telefonlar fark yaratıyor. iPhone teknolojinin tüm olanaklarına sahiptir. İşletim sistemi, yüksek hassasiyetli dokunmatik ekran, kusursuz kamera çözünürlüğü ve ekran çözünürlüğü, iPhone kararlı bir telefon.

iPhone, App Store bulunan benzersiz uygulamaları ile fark yaratan bir telefon markasıdır. En belirgin uygulamalardan bahsedersek, sağlık uygulamaları ön plana çıkar. Bu uygulamanın kullanıldığı yol; Uygulama acil durumlarda telefon sahibine özel ve gerekli özellikleri kaydeder. Örneğin, şeker hastalığınız, kan basıncınız, kalp rahatsızlığınız var ise, bunları kaydeder.

Ayrıca kullanmış olduğunuz ilaçlarınız var ise, bunlar ve kan grubunuz da bu uygulamaya kaydedilir. Acil bir durumda olan kişiler, iPhone Acil Durum tuşuna basarak tüm bu bilgilere erişirler. Sonuç olarak, acil müdahale durumunda gerekli bilgileri saklayan sağlık uygulaması çok başarılı bir uygulamadır. Telefonumu Bul özelliği sayesinde, iPhone’unu kaybeden kişiler bu özelliği kullanarak telefonlarına erişebilirler. Büyüteç olarak kullanılan iPhone’un kamerası da çekim kalitesi ile tüm dikkatini çekiyor. Kamera ışığını ses yerine video ile bilgilendirilmek dilerseniz de kullanabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone 7 tamir gördüğü nasıl anlaşılır , Telefonun tamir Gördüğü nasıl anlaşılır , İphone tamir Gördüğü Nasıl anlasilir , Apple seri numarası sorgulama , Apple tamir sorgulama , Apple , iPhone 12 , iPhone 11 , Telefonun açıldığını nasıl anlarız.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.