Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır

iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır

Iphone-Tasinabilir-Internet-Hospot-Ayarlari-Nasil-Yapilir

iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır, Kişisel erişim noktası, bir Wi-Fi ağına erişiminiz olmadığında iPhone veya iPad (Wi-Fi + Cellular) aygıtınızın hücresel veri bağlantısını paylaşmanıza olanak tanır.

Kişisel Erişim Noktası Ayarlama

 1. Ayarlar> Hücresel veya Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası’na gidin.
 2. Başkalarına katılmak için yanındaki kaydırıcıya dokunun.

Kişisel Erişim Noktası seçeneğini görmüyorsanız, planınızla kişisel bir erişim noktası kullanabileceğinizden emin olmak için operatörünüzle iletişime geçin.

Wi-Fi, Bluetooth veya USB ile Kişisel Erişim Noktasına Bağlanma

iPhone Taşınabilir İnternet Hospot Ayarları Nasıl Yapılır,Wi-Fi, Bluetooth veya USB kullanarak kişisel bir erişim noktasına bağlanabilirsiniz. iOS 13’te, Kişisel Erişim Noktasına bağlı cihazlar ekran kilitli olsa bile bağlı kalır, böylece bildirimleri ve mesajları almaya devam ederler. Aşağıda, bu yöntemlerin her birinin kullanımına ilişkin bazı ipuçları verilmiştir. Kişisel erişim noktanıza bir cihaz bağladığınızda, durum çubuğu maviye döner ve kaç cihazın katıldığını gösterir. Kişisel erişim noktanıza aynı anda katılabilecek cihazların sayısı operatörünüze ve iPhone’unuzun modeline bağlıdır. Kişisel erişim noktanıza Wi-Fi kullanarak başka cihazlar katılmışsa, ana cihazdan internete bağlanmak için yalnızca hücresel verileri kullanabilirsiniz.

Bağlanmak için şu adımları izleyin:

Wi-Fi

Ağa bağlanmak istediğiniz cihazda Ayarlar> Hücresel> Kişisel Erişim Noktası veya Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası gidin ve bu seçeneğin açık olduğundan emin olun. Ardından Wi-Fi şifresini ve telefon adını doğrulayın. Diğer cihazınız Wi-Fi ağına bağlanana kadar bu ekranda kalın.

Ağa bağlanmak istediğiniz cihazda Ayarlar> Wi-Fi bölümüne gidin ve listeden iPhone veya iPad bulun. Ardından, katılmak istediğiniz Wi-Fi ağına dokunun. İstenirse, kişisel erişim noktası parolanızı girin.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Redmi Note 8 MIUI 12 Güncellemesi Ne Zaman Gelecek

Bluetooth

iPhone veya iPad keşfedilebilir olduğundan emin olmak için Ayarlar> Bluetooth gidin ve o ekranda kalın. Kişisel Erişim Noktası, Mac, PC ve diğer üçüncü taraf cihazlarla Bluetooth bağlantısını destekler. Başka bir iOS cihazına bağlanmak için Wi-Fi kullanın.

USB

Mac’inizde veya PC’nizde iTunes en son sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun. Ardından iPhone veya iPad’inizi cihazınızla birlikte gelen USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.

Ailenizin Otomatik Olarak Katılmasına İzin Verme

Ailenin otomatik olarak katılmasına izin verme
Aile Paylaşımı ailenizin kişisel erişim noktanıza parola girmeden otomatik olarak katılabilmesi için ayarlayabilirsiniz. Bu durumda aşağıdakileri yapın:

 1. Kişisel Erişim Noktasını kullanmak için cihazınızda Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası> Aile Paylaşımı’na gidin.
 2. Aile Paylaşımı açın.
 3. Aile üyelerinizin her birinin adına dokunun ve kişisel erişim noktanıza onay isteyerek mi yoksa otomatik olarak mı katılacaklarını ayarlayın.

Aygıtların Bağlantısını Kesme

Bir cihazın bağlantısını kesmek için kişisel erişim noktasını veya Bluetooth’u kapatın veya USB kablosunu cihazınızdan çıkarın.

Wi-Fi Parolanızı Belirleme Veya Değiştirme

Kişisel bir erişim noktası kurmak için bir Wi-Fi şifresi belirlemeniz gerekir. Wi-Fi parolasını değiştirmek için Ayarlar> Hücresel> Kişisel Erişim Noktası veya Ayarlar> Kişisel Erişim Noktası gidin ve ardından Wi-Fi parolasına dokunun. *

En az sekiz karakter uzunluğunda bir Wi-Fi şifresi seçin ve ASCII karakterleri kullanın. ASCII olmayan karakterler kullanırsanız, diğer cihazlar kişisel erişim noktanıza katılamaz. Japonca Rusça Çince ASCII olmayan karakterler, diğer dillerdeki karakterleri içerir. ASCII karakterleri şunlardan oluşur:

 • İngilizce tümü küçük ve büyük harfler
 • 0-9 arası rakamlar
 • Bazı noktalama işaretleri

Parolanızı değiştirdiğinizde, tüm bağlı cihazların bağlantısı kesilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone Kişisel Erişim Noktası bağlanıyor ama internet yok, iTunes  olmadan internet Paylaşımı , iPhone internet paylaşımı , iPhone Kişisel Erişim Noktası bağlananları görme , iOS 13 Kişisel Erişim Noktası , Vodafone kişisel erişim noktası açma , iphone PC internet paylaşımı USB , Mobil erişim noktası bağlanmıyor.