Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Telefon Sıfırlama

iPhone Telefon Sıfırlama

Iphone Telefon Sıfırlama

iPhone Telefon Sıfırlama, bir iOS cihazını fabrika ayarlarına geri döndürmek, cihazı satışa sunduğunuzda ve birçok sorunu çözdüğünüzde gereklidir. Bu yazıda size iPad’inizi veya iPhone’unuzu nasıl sıfırlayacağınız hakkında bilgi vereceğiz. iPad veya iPhone sıfırlama, cihazdaki tüm verileri kaldırır ve cihazı fabrika ayarlarına döndürür. Bu işlem, genellikle ilk olarak denenmesi gereken aygıtın verilerini ve ayarlarını koruyan yeniden başlatma ve zorlama işlemlerinden farklıdır.

iPhone Telefon Sıfırlama, iPad veya iPhone ayarlarını sıfırlamak için Ayarlar> Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gidin. Ancak, bu makalede açıklayacağımız gibi, önce bazı adımları tamamlamanız gerekir. iPhone’un fabrika ayarlarına nasıl döndüğü sorusunu cevaplarken, almanız gereken önlemleri ve yanlışlıkla sildiğiniz verileri nasıl kurtaracağınızı da açıklayacağız.

Neden iPhone’u Sıfırlamam Gerekiyor ?

İPad veya iPhone’unuzla ilgili sorun yaşıyorsanız ve önceki çözümler işe yaramadıysa, iPhone’un tamamen sıfırlanması gerekebilir. Ancak, önce cihazınızı yeniden başlatmayı denemelisiniz. Fabrika ayarlarına dönmek, telefonun çökmesi veya donması veya nedenini anlayamamanız durumunda yararlı olacaktır. Modern elektronik cihazlar oldukça karmaşıktır ve arada bir karmaşık durumlar gösterebilir. Cihazı sıfırlamak ve içindeki tüm verileri silmek performansı ve donma sorunlarını ortadan kaldırabilir.

Ayrıca, iPhone’u satmak veya ailenizdeki birine vermek istiyorsanız, cihazda depolanan tüm hassas verileri silmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde, kötü niyetli bir alıcı sosyal medya profilinize, finansal bilgilerinize, kişisel fotoğraflarınıza ve videolarınıza erişebilir, bunları paylaşabilir veya kimliğinizi çalabilir.

iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür ?

Cihazdaki verileri tamamen silerek, telefonu fabrika ayarlarına döndürmek istiyorsanız izleyebileceğiniz bazı adımlar var.

iPhone’u Yedekleme

iPhone yedekleme sorununu açıklayan daha kapsamlı bir makalemize rağmen, burada kısaca konuşmak istiyoruz. iOS cihazınızı yedeklemek için iCloud veya iTunes’u kullanabilirsiniz. Ayarlar> iCloud> iCloud için Yedekleme’ye giderek bu özelliğin açık olduğundan emin olun. En son yedeklemenin ne zaman yapıldığını görmek için günü ve saati gösteren Şimdi Yedekle bölümüne bakın. Daha önce yedeklemediyseniz, şimdi yedekleyerek adımları takip edebilirsiniz. iTunes’u bir iPhone veya iPad yedeklemesi için kullanmak istiyorsanız, cihazı şarj cihazını kullanarak bir bilgisayara veya Mac’e bağlamanız gerekir. Yürüt düğmesinin altında iTunes’un sol üst köşesindeki iPhone veya iPad simgesini tıklayın.

İlginizi Çekebilir: Hayatımızı Kolaylaştıran Uygulamalar

iPhone Telefon Resetleme

 • iPhone veya iPad resetleme işlemi için Ayarlar > Genel > Sıfırla bölümüne gidiniz ve iPhone Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil seçeneğine tıklayınız.
 • iCloud yedeklemesi yaptıysanız, iOS size kaydedilmeyen verileri kaybetmemeniz için güncelleme yapmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Bu tavsiyeye uymanızı ve güncelledikten sonra sil seçeneğine tıklamanızı öneririz.
 • Eğer varsa şifrenizi girdikten sonra kırmızı renkli iPhone’u Sil seçeneği olan bir uyarı kutusu çıkacaktır. Buna tıklayın.
 • Bu işlemi onaylamak için Apple ID şifrenizi girmeniz gerekir. Cihazdaki veriler silinecek ve ilk kurulumda gördüğünüz ekran karşınıza çıkacaktır.
 • Ayrıca macOS Catalina güncellemesi olup olmadığına bağlı olarak iTunes veya bulucu ile iPhone veya iPad sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. iOS cihazını bilgisayara taktığınızda cihazı tamamen sıfırlayacak şekilde “iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndür” seçeneğini göreceksiniz.

iPhone veya iPad’den Silinen Veriler Nasıl Kurtarılır ?

Öte yandan, bir yedekleme yapmadıysanız, iPhone sıfırlamasıyla sildikten sonra verileri tekrar kurtaramazsınız. iOS cihazındaki veriler otomatik olarak şifrelenir ve cihazın silinmesi şifre anahtarını siler. Bu, cihaz sıfırlandığında ve yedekleme olmadan tamamen silindiğinde herhangi bir şeyi kurtarmayı neredeyse imkansız hale getirir.

Acil bir durumda, Apple Genius Bar‘da çalışan uzmanlarla da konuşabilirsiniz, ancak aynı şeyi söyleyeceklerdir. Bu yalnızca verileri silerseniz veya cihazı sıfırlarsanız geçerlidir. Veri bozulması, cihaz arızası durumunda uzmanlar size yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda düzenli yedekleme teklifimizin önemini de göstermektedir.

iPhone Nasıl Geri Yüklenir ?

Kullanmaya devam etmek istediğiniz telefonun içindekileri sildiyseniz, içeriği yedeklemenizden telefonunuza geri yükleyebilirsiniz. Bunun için adımlar şu şekildedir:

 • iPhone fabrika ayarlarına döndürme işlemi tamamlandıktan sonra iPhone’u en baştan kurun, iPhone’u açın ve iPhone’u Kur seçeneğine gelene kadar Wi-Fi şifresi gibi bilgileri girin.
 • Şimdi elinizde üç seçenek olacak: Yeni iPhone Olarak Kur, iCloud Yedeğini Geri Yükle veya iTunes Yedeğini Geri Yükle. iCloud seçeneğini seçtiğinizde iCloud hesap detaylarınızı girmeniz istenecektir.
 • Bu işlemi tamamladıktan ve kullanım koşullarını kabul ettikten sonra iPhone verileri geri yüklemeye başlayacaktır.
 • Yedeklediğiniz veriler fazlaysa ve internet bağlantınız kötüyse bu işlem uzun sürebilir, dolayısıyla aceleniz varsa bu işlemi başlatmayın.
 • Yedekleme tamamlandığında iPhone yeniden başlayacak ve daha sonra ise daha büyük bir iş olarak uygulamalarınızı indirmeye başlayacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone telefon sıfırlama kodu , iphone telefon sıfırlama 6s , iphone telefon sıfırlama kapalıyken , iphone telefon sıfırlama şifresiz , iphone telefon sıfırlama şifresini unuttum , iphone telefon sıfırlama fotoğraflar silinir mi , iphone telefon sıfırlama rehber gider mi , iphone telefon sıfırlama numaralar gider mi,  iphone telefon sıfırlama nasıl yapılır , iphone telefon reset atma.