iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma, iPhone ile izlediğiniz filmdeki bir sahneyi, oyunda ulaştığınız en yüksek skoru, sosyal medyadaki konuşmaları paylaşmanın en kolay yolu ekran görüntüsü almaktır. Bazı zamanlar telefonumuzun o an ekranında olup biteni başkalarıyla paylaşmak isteyebiliyoruz. Başka bir kamera aracılığı ile telefonumuzun ekranını çekmekten daha kolay bir yol var. Bu yol, hepimizin adı gibi bildiği, ekran görüntüsü.

Twitter veya Facebook‘daki bir gönderiyi, telefonunuzda beliren hataları ve neredeyse telefona bakarken gördüğünüz her şeyi başkalarıyla paylaşmak için en ideal yol olan ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu yazımızda iPhone kullanıcıları için ekran görüntüsü alma yollarını gösterdik.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Alt Modellerde Ekran Görüntüsü Alma

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı açın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz yeri ekranda gözükecek şekilde ayarlayın.
 • iPhone’unuzun sağ tarafında bulunan tuşa basılı tutun ve aynı zamanda ana ekran düğmesine basın.
 • Ekran parlayacak ve ekran görüntünüz fotoğraflar uygulamasında albümler başlığı altında ekran görüntüleri albümüne kaydedilecektir.

iPhone X, iPhone XS ve Üst Modellerde Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma, bu madde ile ilgili en önemli şey, bu cihazların bir ana ekran düğmesine (home) tuşuna sahip olmaması. Peki ekran görüntüsünü nasıl alacağız ? Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

 • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı açın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz yeri ekranda gözükecek şekilde ayarlayın.
 • iPhone’unuzun sağ tarafında bulunan tuşa basılı tutun ve aynı zamanda sol tarafta bulunan ses tuşlarından ses açma tuşuna basın.
 • Ekran parlayacak ve ekran görüntünüz fotoğraflar uygulamasında albümler başlığı altında ekran görüntüleri albümüne kaydedilecektir.
Telefonu Fotoğraf Makinesine Çeviren Uygulama

iPhone telefonlarda ekran görüntüsü almak bu kadar kolay. Bunlara ek olarak, eğer iOS 11 veya üstü bir işletim sistemine sahipseniz, ekran görüntüsü aldığınızda sol alt tarafta küçük bir şekilde belirecektir. Üstüne tıkladığınızda ise fotoğraflar uygulamasına gitmeden kısa yoldan düzenleme yapıp, göndereceğiniz kişiye ekran görüntüsünü gönderip, direkt olarak çekilen ekran görüntüsünü silebileceğiniz bir pencere açılacaktır. Bir kere kullanılmak üzere alınan ekran görüntüleri iPhone‘unuzda oldukça fazla yer kaplar. Bu konuda bir temizlik yapmanız ile iPhone‘unuzda yer açılacağına eminiz.

iPhone SE Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone SE Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

1 Yorum

 • Cep Hastanesi

  Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
  En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

 • Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir