Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

Iphone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma, iPhone ile izlediğiniz filmdeki bir sahneyi, oyunda ulaştığınız en yüksek skoru, sosyal medyadaki konuşmaları paylaşmanın en kolay yolu ekran görüntüsü almaktır. Bazı zamanlar telefonumuzun o an ekranında olup biteni başkalarıyla paylaşmak isteyebiliyoruz. Başka bir kamera aracılığı ile telefonumuzun ekranını çekmekten daha kolay bir yol var. Bu yol, hepimizin adı gibi bildiği, ekran görüntüsü.

Twitter veya Facebook bir gönderiyi, telefonunuzda beliren hataları ve neredeyse telefona bakarken gördüğünüz her şeyi başkalarıyla paylaşmak için en ideal yol olan ekran görüntüsü nasıl alınır? Bu yazımızda iPhone kullanıcıları için ekran görüntüsü alma yollarını gösterdik.

iPhone 8, iPhone 8 Plus ve Alt Modellerde Ekran Görüntüsü Alma

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı açın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz yeri ekranda gözükecek şekilde ayarlayın.
  • iPhone sağ tarafında bulunan tuşa basılı tutun ve aynı zamanda ana ekran düğmesine basın.
  • Ekran parlayacak ve ekran görüntünüz fotoğraflar uygulamasında albümler başlığı altında ekran görüntüleri albümüne kaydedilecektir.

İlginizi Çekebilir: Fiyat Performans Telefonları

iPhone X, iPhone XS ve Üst Modellerde Ekran Görüntüsü Alma

iPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma, bu madde ile ilgili en önemli şey, bu cihazların bir ana ekran düğmesine (home) tuşuna sahip olmaması. Peki ekran görüntüsünü nasıl alacağız ? Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli.

  • Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı açın ve ekran görüntüsünü almak istediğiniz yeri ekranda gözükecek şekilde ayarlayın.
  • iPhone sağ tarafında bulunan tuşa basılı tutun ve aynı zamanda sol tarafta bulunan ses tuşlarından ses açma tuşuna basın.
  • Ekran parlayacak ve ekran görüntünüz fotoğraflar uygulamasında albümler başlığı altında ekran görüntüleri albümüne kaydedilecektir.

iPhone telefonlarda ekran görüntüsü almak bu kadar kolay. Bunlara ek olarak, eğer iOS 11 veya üstü bir işletim sistemine sahipseniz, ekran görüntüsü aldığınızda sol alt tarafta küçük bir şekilde belirecektir. Üstüne tıkladığınızda ise fotoğraflar uygulamasına gitmeden kısa yoldan düzenleme yapıp, göndereceğiniz kişiye ekran görüntüsünü gönderip, direkt olarak çekilen ekran görüntüsünü silebileceğiniz bir pencere açılacaktır. Bir kere kullanılmak üzere alınan ekran görüntüleri iPhone oldukça fazla yer kaplar. Bu konuda bir temizlik yapmanız ile iPhone yer açılacağına eminiz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone telefonlarda ekran görüntüsü nasıl alınır , apple telefonlarda ekran görüntüsü alma
iphone telefonda ekran görüntüsü alma , iphone de ekran görüntüsü alma , iphone telefonlarda ekran resmi nasıl çekilir.