iPhone Telefonların Gizli Özellikleri
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 549 Görüntülenme

iPhone Telefonların Gizli Özellikleri

iPhone Telefonların Gizli Özellikleri, Apple‘ın iPhone ve iPad için en son işletim sistemi bu sonbaharda piyasaya sürülecek. Ancak bu, iOS 13 ve iPadOS beta‘nın getirdiği en yararlı iPhone bilinmeyen özelliklerini incelememizi engelleyemedi.

Karanlık Mod

iPhone Telefonların Gizli Özellikleri, yıllar süren söylentilerden ve spekülasyonlardan sonra, Dark Mode, iPhone ve iPad için resmen kullanıma sunuldu. iPhone telefonun özelliklerini dikkate almada çok önemli bir adımdır. Bu mod açıldığında, tüm Apple uygulamaları ve güncellenmiş üçüncü taraf uygulamaları karanlık bir arka planla gösterilir. Karanlık mod yalnızca karanlık ortamlardaki gözleriniz için değil, aynı zamanda pil ömrü için de çok daha iyidir.

Karanlık Mod Ayarları

Kontrol merkezinde ekran parlaklık seçeneğine uzun süre basarak ve ekranın alt bölümünde yer alan görünüm kısmına tıklayarak Karanlık Modu açabilirsiniz. Bu yöntem Karanlık Modu açıp kapamanın kolay yolu. Ancak, aydınlık ve karanlık modlar arasında otomatik geçiş yapmaya imkan tanıyan başka bir seçenek daha var. Ayarlar uygulamasını açın, Ekran bölümüne gidin. Üst bölümde aydınlık ve karanlık arasında geçiş yapan veya Otomatik olarak ayarlayan bir seçenek olacak. Daha sonra iPhone’u güneş doğarken veya güneş batarken veya kendi saatlerinize göre parlaklık ayarı yapacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Fare Desteği

Hem iPadOS hem de iOS 13 cihazınızı kontrol etmek için kablolu ve Bluetooth fareyi destekliyor. Ekranınızda imleç görünmeden önce Yardımcı Dokunma özelliğini Ayarlar > Erişilebilirlik > Dokunma bölümünden açmanız gerekiyor. Açıldıktan ve fare bağlandıktan sonra faredeki ek butonları kişiselleştirebilir ve imlecin rengini ve boyutunu değiştirebilirsiniz.

Klonlanmış Telefon Nedir

Uygulamaları Güncellemeden Önce Silin

Yüklü uygulamaları yönetme işi nadiren yapılır. Ancak pratikte iPhone veya iPad belleğinde yer açmaya yardımcı olabilir. Neyse ki uygulamaları güncellerken bunu yapabilirsiniz. App Store‘u açın, profil simgenizi tıklayın ve mevcut güncellemeleri görmek için aşağı kaydırın. Artık kullanılmayan bir uygulama görürseniz sola kaydırın ve sil düğmesine basın.

Büyük Uygulamaları Hücreselle İndirme

Apple artık en azından Wi-Fi bulamazsanız büyük uygulamaları indirme konusunda hücresel veri planınızı nasıl kullanacağınızı söylemiyor. Ayarlar > iTunes & App Store > Uygulama İndirmeleri bölümünü açın ve 200 MB ve üzerindeki uygulamaları hücresel veriyle indirmeyi isteyip istemediğinize göre 200 MB ve üstü uygulamalara her zaman izin ver seçeneğini işaretleyin. Karanlık Mod ayarından Ekran Süresi desteğine kadar iOS 13 ve iPad OS birçok yeni özelliğe sahip.

Cep Telefonu Tamiri Videosu

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir