iPhone Telefonum Dondu Nasıl Düzeltebilirim
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 625 Görüntülenme

iPhone Telefonum Dondu Nasıl Düzeltebilirim

iPhone Telefonum Dondu Nasıl Düzeltebilirim ? Yeni nesil birçok akıllı telefonun bataryası genelde sabit oluyor ve çıkarılamıyor. Eskiden telefonumuz donduğunda, yanıt vermediğinde en kesin çözüm telefonun arka kapağını açıp bataryayı çıkarmak ve telefonu açmaktı. Ancak artık telefonların bataryası sabit olduğundan bu işlemi yapamıyoruz.

iPhone Telefonum Dondu Nasıl Düzeltebilirim ? Oyun oynarken veya başka bir uygulama esnasında telefonunuz donabilir ve yanıt vermez. Böyle durumlarda telefon adeta kilitlenir, güç düğmesi ve home düğmesi de dahil hiç bir şeye tepki vermez. Peki bu konularda neler yapılabilir ?

Telefonu Şarja Takma

Telefonunun bataryası bitmiş olabilir ve telefonunuz bu yüzden açılmayabilir. Aşağıdaki adımlardan herhangi birini uygulamadan önce telefonunuzu şarja takın ve dolması için birkaç dakika şarjda bırakın.

 • Telefonunuzu şarj cihazına bağlarsanız ve ekranda kırmızı şerit bulunan bir pil simgesi görürseniz, telefonunuzun pili bitmiştir.
 • Kullandığınız şarj cihazının düzgün çalıştığından emin olun. Telefonu şarj cihazına bağladıktan sonraki bir saat içinde pil simgesi görünmezse, farklı bir şarj cihazı / priz deneyin.

iPhone’u Başlatma

Kapatmak için kaydır yazan kaydırıcı ekranın üst kısmında görünene kadar telefonunuzdaki güç düğmesini basılı tutun, ardından telefonu kapatmak için kaydırıcıyı sağa kaydırın. Güç düğmesine basmadan ve iPhone’unuzu tekrar açmadan önce birkaç dakika bekleyin.

iPhone Yeniden Başlamaya Zorlama

iPhone’un Güç düğmesine veya ekrana dokunmana yanıt vermiyorsa iPhone’unu yeniden başlamaya zorlayabilirsin. Bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsin.

 • iPhone 6 Plus ve Alt Modeller: Ana Sayfa düğmesini ve üst veya (yan) düğmeyi aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi de basılı tutmaya devam edin.
 • iPhone 7 ve 7 Plus: Yan düğmesiyle Sesi Kıs düğmesini aynı anda basılı tutun. Kurtarma modu ekranını görene kadar her iki düğmeyi basılı tutmaya devam edin.
 • iPhone 8 ve 8 Plus: Sesi Aç düğmesine basıp hemen bırakın. Sesi Kıs düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, kurtarma modu ekranını görene kadar Yan düğmeyi basılı tutun.
 • iPhone X ve Sonraki Modeller: Ses düğmelerinden birine ve yan düğmeye basıp “kapat” sürgüsü görünene kadar düğmeleri basılı tutun. Sürgüyü sürükleyip aygıtınızın kapanması için 30 saniye bekleyin. Aygıtınızı yeniden açmak için yan düğmeye (iPhone’unuzun sağ tarafındaki düğme) basıp Apple logosu görünene kadar düğmeyi basılı tutun.
iPhone Pil Kıyaslama

Güncelleme Kontrol Etme

t. iPhone’un işletim sisteminin en güncel sürüme güncellendikten sonra donmaya başladıysa donma sorununu gideren bir güncelleme yayımlanmış olabilir. Güncellemeleri denetlemek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Ayarlar’ı açın.
 • Ekranınızı aşağıya kaydırın ve Genel’e dokunun.
 • Yazılım Güncelleme’ye dokunun.
 • Kullanılabilir bir güncelleme varsa Şimdi Yükle’ye dokun, ardından iPhone‘un ekranında beliren yönergeleri takip edin.
 • Telefonunun ekranını hâlâ kullanamıyorsanız güncelleme yapmak için iTunes’u da kullanabilirsin.

iTunes İle iPhone Geri Yükleme

iPhone’unun donma problemini hâlâ çözemediysen iTunes’tan bir yedekleme yüklemenin zamanı gelmiştir. Bunu telefonunu bilgisayara bağlayıp iTunes’u açtıktan sonra iPhone’un sayfasını açıp iPhone’u Geri Yükle’ye tıklayarak ve ekrandaki yönergeleri takip ederek yapabilirsiniz.

iPhone SE Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone SE Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir