Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

Iphone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu; iPhone akıllı telefonlarla ilgili yaygın problemlerden biri, telefonu açmaya çalıştığınızda bir ses var, ancak ekranda hiçbir görüntü görüntülenmiyor. Bu sorunun sebebi yazılım veya donanım olabilir. Yazılım problemleri sizin tarafınızdan çözülebilir, ancak donanım problemlerina profesyonel bir APPLE teknisyeni tarafından müdahale edilmesi gerekir.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu; Hemen altında, iPhone’da ses yok, görüntü sorunu yok ve yazılım ve donanımın detaylı olarak nasıl çözülebileceği.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone’umda, özellikle bazı modellerde titrek bir sorun yok. Telefon ekranlarını kullanmayı zorlaştıran ve ekranda sürekli görünen ekran titremesi de görüntü kaybına neden olur. iPhone 6 modellerinde sıkça görülen bu sorun, kullanıcıların sorunlu bir sürece sahip olmasına da neden oluyor. Bu sebeple, kullanıcıların çeşitli forum sitelerinde ve sosyal kanallarda iPhone 6 ekran titrek problemi için çözüm yöntemlerini araştırdıklarını söylemek yanlış olmaz. Ancak, ekran titrek sorunu iPhone 6 modeli ile sınırlı olmamalıdır. Diğer iPhone modelleri bazen aynı sorunlarla karşılaşabilir ve kullanıcılara güçlük çekebilir.

iPhone’umda titrek, görüntü sorunu yok ve genelde iki ayrı sebepten dolayı ortaya çıkıyor. Bunlardan biri yazılım ve diğeri donanım nedenleri. Yazılımla ilgili bir sebepten dolayı ekran titriyor ve görüntü sorunu oluşmuyorsa, kullanıcılar bu meselenin üstesinden kendi yöntemleriyle gelebilirler. Donanım sorunlarında aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Çünkü ekran titremesinin bir donanım sorunu olduğu durumlarda profesyonel yardım gereklidir. Parça veya ekran değişimi genelde kendi konusunda uzman telefon hizmetleri tarafından yapılır. Telefonun diğer kısımlarına zarar vermemek için, iPhone titrek sorunu sebebiyle mecburi olan ekran değişikliklerini teknik servisler ile hayata geçirmek yararlıdır.

iPhone’da Ses Var Görüntü Yok Sorunu Çözümü (Yazılımsal)

Sorun yazılım olabilir. Başka bir deyişle, bir donanım müdahalesine gerek olmayabilir. Sadece telefonu yeniden başlatın (yeniden başlatın). Sıfırlama, sıfırlama değil, bilgilerin kalmasını sağlayacaktır. Ne yazık ki, sıfırlama ve yeniden başlatma karışık olduğundan, telefon fabrika ayarlarına sıfırlanır ve Apple kimliğinizde yedeklemiyorsanız tüm bilgiler silinir.

Yeniden başlatma yapmak için ise;

iPhone 8 plus ve öncesi modeller için;

Üst (veya Yan) düğmeyi sürgü görünene kadar basılı tutun.
Sürgüyü sürükleyerek aygıtınızı bütünüyle kapatın.
Aygıt kapandıktan sonra Üst (veya Yan) düğmeyi Apple logosunu görene kadar basılı tutun.

iPhone X için;

Kaydırıcı görünene kadar yan düğmeyi ve ses düğmelerinden birini basılı tutun.
Kaydırıcıyı sürükleyerek iPhone X’i bütünüyle kapatın.
iPhone X’iniz kapandıktan sonra, Apple logosunu görene kadar yan düğmeyi tekrar basılı tutun.

Iphone Telefonumda Titreme Var
Iphone Telefonumda Titreme Var

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu İçin Kesin Çözüm

iPhone telefonlarının kronik problemlerindan hangisinin olduğunu söylerseniz, özellikle iPhone 6 ve 7 modellerinde ön plana çıkan titreme problemleri hakkında konuşabiliriz. Aslında, pek çok kullanıcının pek çok forum sitesinde ve sosyal platformlarda iPhone 7 ekran titremesi çözümü gibi konularda çözümler aradığını ve ne yapılacağını öğrenmek mümkündür. Telefon kullanımında olumsuz süreçlere sebep olan bu durum, bir çözüm üretilmedikçe istenmeyen problemlerin ortaya çıkmasına da neden olur. Bu sebeple, en kısa zamanda soruna bir çözüm bulmak için çok önemlidir. Şimdi, iPhone telefonlarında titreme sorunu nasıl giderilir? Daha yakından bir göz atalım.

 • Çözüm için öncelikli olarak iPhone telefonunuza birkaç kez restore yapın. Restore işleminin sayısı 3, 4 ya da 5 kez olabilir.
 • Telefona peş peşe atılan restore işleminden sonra iPhone’u kapatın ve açmayın. En az 12 saat kadar açmadan bekleyin.
 • Bu sürenin sonrasında Apple orijinal şarj aleti kullanmak kaydıyla iPhone’u en az 5 saat kadar şarja takın ve bu işlemi telefonu açmadan yapın.
 • Telefonu bu süre içinde şarj olmasının ardından açın ve ekranda titreme olan bölümleri kontrol edin. Büyük ihtimalle ekranın titreme olan kısımlarında sorun çözülmüş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Apple 12 İçin Yeni Wi-Fi Teknolojisi

Bu Sorun Nasıl Anlaşılır

Cihazınızda açık bir arama yaptığınızda çalışır, ancak ekranda görüntü yoktur. Yan taraftaki “açık” düğmesine basarsak, cihaz titreşir, ancak başka bir etki yaratmazsa, aşağıda açıklayacağımız yöntemle donanım arızası yoksa probleminiz çözülür.

iPhone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu Donanım Kaynaklı Olabilir Mi

iPhone telefonlarında meydana gelen titrek ve görüntü sorunu yazılım veya donanım olabilir. Bu sebeple, kesin bir karar vermek ve bir nedene konsantre olmak yanlış olur. Bu sebeple, donanım tarafı soruna bakılmalı ve buna göre bir çözüm üretilmelidir. Donanım ile alakalı sorunlar, kullanıcıların profesyonel destek almak için daima faydalıdır. Çünkü bu sorunu kendi araçları ile çözmeye çalışmakta olan kullanıcılar telefonların diğer bölümlerinde istenmeyen problemlere neden olabilir ve telefona zarar verebilir. iPhone telefonlarınızda bu sorunu ortadan kaldırmak istiyorsanız, sorunun hem yazılımına hem de donanım tarafına bakmak yararlıdır. Bu sayede çözüme daha hızlı ulaşabilir ve yaşamakta olduğunuz soruna kalıcı çözümler getirebilirsiniz.

Iphone Telefonumda Titreme Var Görüntü Yok Sorunu

iPhone Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Uzman ve tecrübeli APPLE teknisyenlerimiz tarafından, gerekli teknik servis ortam şartlarının sağlandığı ortamda, özel teknisyen ekipmanı kullanılarak ortalama 45 dakika içerisinde gerçekleştirilir. Bu süre 3 (üç) iş günü zaman bizim tek taraflı ücretsiz nakliyat hizmeti kullanılır.

 • Bilgileriniz silinmez.
 • Telefon ekran performansında değişim yaşanmaz.
 • Ekran kalitesi ilk günkü haline geri döner.
 • Görüntü gelmeme sorunu ortadan kalkar.
 • Ekranı dilediğiniz kadar inceleme ve herhangi bir tereddütte ücret iadesi hakkınız bulunmaktadır.
 • Telefonunuz 3 ay Cep Hastanesi onaylı (imzalı & kaşeli) teknik servis ekran garanti kartı ile beraber sizlere teslimi yapılır.
 • Garanti süresi içinde ekran ile alakalı kullanıcı hatası dışında karşılaşılan teknik sorunlar ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur.

iPhone Telefonumda Titreme Var Sorunu İçin Çözümün Adresi

iPhone telefonlarınızın ekranlarında karşılaştığınız titrek problem için hızlı ve nitelikli çözümler arıyorsanız, uzman kadrosuyla hizmet sunan firmamıza sizleri bekliyoruz. Birçok kullanıcının karşılaştığı ekran titrek sorunu, yazılım ve donanım olarak ikiye bölünür. Firmamız müşterilerine her iki konu da da çözümler sunmaktadır ve kısa zamanda karşılaştığınız sorunu ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Yazılım problemleri sebebiyle yapılan işlemlerden sonra sorunun donanımla ilişkili olduğu anlaşılırsa, ekran değiştirme hizmeti de firmamız tarafından sunulmaktadır. Her türlü ekran titremesi ve karşılaştığınız görüntü problemi yaşamamak için firmamıza gelebilir ve uzman çalışanlarımızla profesyonel çözümler sunabilirsiniz.