Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Telefonumun Kameram Düzgün Çalışmıyor

iPhone Telefonumun Kameram Düzgün Çalışmıyor

Iphone Telefonumun Kameram Düzgün Çalışmıyor

iPhone telefonumun kameram düzgün çalışmıyor sorunu için uzman desteği almam önerilir. Bu tür problemlerde kamerayı değiştirmek etkili olabilir. Bunun için iPhone’un teknik servisini görevini üstlenen Cep Hastanesi firmasından destek alabilirsiniz.

Cep Hastanesi firması parça değişimi ve çeşitli onarımlar konusunda uzmanlaşmış güvenilir ve kaliteli bir firmadır. Firmanın iPhone modellerinde her zaman kaliteli hizmet sunduğu kanıtlanmıştır.

iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

iPhone telefonumun kameram düzgün çalışmıyor bazen telefonunuzda kullandığınız bir uygulamadan kaynaklanabilir. Diğer bir sebep ise yazılım güncellemesi yapılmamışsa kamerada bu hatanın oluşabilmesidir. Bu nedenle yazılımla ilgili bir sorundan şüpheleniyorsanız öncelikle kameraya erişimi olan uygulamaları silip ayarlar kısmından güncellemenizi öneririz.

Bunu yapmak için, Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme giderek güncellemeniz gerekip gerekmediğini kontrol edin.

iPhone Arka Kamera Hayla Siyah

 • Kamera Uygulamasını Kapatın

Bazen telefonunuzdaki kamera uygulaması düzgün yüklenmez. Bu nedenle kamera uygulamasını açtığınızda siyah bir ekranla karşılaşabilirsiniz. Bu durumda yapmanız gereken kamera uygulamasını kapatıp uygulama ara yüzüne geçmek ve yukarı kaydırmaktır. Bunu yaptıktan sonra yaklaşık beş dakika bekleyin ve telefonu yeniden başlatın. Bu, sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır.

 • Ön Kamera ve Arka Arasında Geçiş Yapın

Bu yöntem, iPhone kamera sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Kameradaki siyah ekran, uygulamanın düzgün yüklenememesinden kaynaklanıyor olabilir. Kameralar arasında her geçiş yaptığınızda, kamera uygulamasını yeniden yüklenmeye zorlarsınız. Aralık. Kamera simgesine dokunarak ön arka kamera arasında geçiş yapın. Ara. Birkaç dakika sonra kamerayı açtığınızda siyah ekran sorununun ortadan kalktığını görebilirsiniz.

 • VoiceOver Özelliğini Kapatın

VoiceOver özelliği açıkken kamerada siyah ekran sorunu yaşamak pek çok kişiyi şaşırtıyor. Ancak bu sorunu yaşayan kullanıcılar var. Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > VoiceOver adımlarını izleyerek bu özelliği kapatın. Ardından bir süre bekleyin ve kamera uygulamasını açın.

 • iPhone yeniden başlatın

iPhone kamerasındaki siyah ekran sorununu çözmenin yaygın yollarından biri cihazı yeniden başlatmaktır. Cihazınızı kapatın ve yaklaşık 30 saniye bekleyin. Ardından telefonunuzu açın. Son olarak, siyah ekranın kaybolup kaybolmadığını kontrol etmek için kamera uygulamasına gidin.

İlginizi Çekebilir : iPhone Arka Kamera Siyah Ekran Sorunu

 • iOS güncelle

iPhone kamera uygulamasını açtığınızda siyah ekran görmenizin nedenlerinden biri iOS güncellemesi olabilir. FaceTime gibi uygulamalarda kamera sorunsuz çalışıyorsa sorunun yazılımsal olma ihtimali çok yüksek. Bu nedenle denenmesi gereken ilk yöntem iOS güncellemek olacaktır.

iOS güncel değilse, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyin. Güncellemeye başlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %60 olduğundan emin olun. Böylece güncelleme sırasında telefonunuz kapanmaz.

 • Ekran Süresi Sınırlaması

iPhone ekran süresini sınırladıysanız, iPhone kamera sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bu nedenle, sınırlamaları kaldırın ve kamerayı tekrar kullanmayı deneyin.

Ayarlar > Ekran Süresi > İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları > İzin Verilen Uygulamalar > Kamera gidin, adımları izleyin.

iPhone Arka Kamera Değişimi

Sorunuz hayla düzelmediyse konusunda uzman ve deneyimli APPLE teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji teknisyen ekipmanları kullanılarak telefon sağlığı için gerekli tüm koşulların sağlandığı bir ortamda özel üretim yapılmaktadır.

iPhone arka kamera değişim süresi teknik servisimize gelmeniz durumunda 1 saat, 2 taraflı kargo gönderim hizmetimizi kullanmanız durumunda 3 (üç) iş günüdür.

 1. Bilgileriniz silinmez. Telefon kesinlikle kamera değişiminden önce veya sonra sıfırlanmıyor.
 2. Orijinal iPhone arka kamerası kullanılmıştır.
 3. Kamera fotoğraf ve video çekim kalitesi ilk günkü performansına geri döner.
 4. Telefonunuz 3 aylık Cep Hastanesi onaylı arka kamera garanti kartı ile tarafınıza teslim edilmekte olup, bu süreçte yaşanan kullanıcı hatası dışındaki sorunlar APPLE teknisyenlerimiz tarafından ücretsiz olarak çözülmektedir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler : iPhone on kamera siyah ekran , iPhone kamera çalışmıyor siyah ekran , iPhone 8 Plus 1x kamera çalışmıyor , iPhone 7 Plus arka kamera ve Flash çalışmıyor , iPhone arka kamera ve Flash çalışmıyor , iPhone X on kamera çalışmıyor , iPhone 8 Plus Arka kamera ve Flash çalışmıyor , iPhone Arka Kamera çalışmıyor