Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Test Menüsü

iPhone Test Menüsü

Iphone Test Menüsü

iPhone Test Menüsü; Cihazınızla ilgili pek çok kapsamlı bilgiye iPhone’larda gizli bir kodla erişebilirsiniz. Peki bu alan Test menüsünden ne yapılabilir? Bu menüye girmek için gerekli olan kod nedir? Haberimizde ayrıntılar.

iPhone Test Menüsü; Cep telefonlarının ilk günlerinde kullandığımız gizli kodlar hala bugünün telefonlarında kalıyor. Örneğin, iPhone gizli kodlarını kullanarak, gizli sorun giderme moduna geçebilir, sinyal ölçüm bilgilerini alabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Field Test Menüsü Nedir

Bu özellik karmaşık görünüyor. Ancak operatörlerin genelde bu özelliği kullandığını söylemeliyim. Cep Hastanesi mühendisleri tarafından, çekim kuvvetini, cihazın sinyal gücünü sayısal değerlerle gösteren, baz istasyonunun sinyal aldığı bir özelliktir. Bu özelliğin en iyi yanı, bir çekim sinyalinin bulunduğu çubuk ekranı yerine sayısal ekranı kullanabilmemizdir. Bunun yerine sayısal değeri ile sinyal yakalama çubuğunu görüntüleyerek sizin için çalışacak bir özelliktir. Bu özelliği kullanmak için öncelikli olarak alan testi menüsü özelliğini gireceğiz ve bu menüye girmek için telefonunuzun klavye tuş takımında * 3001 # 12345 # * gireceğiz. Alan testi menüsü görünecektir. Bu menü ekranda iken, Ev ve güç (açma / kapama) tuşlarına basmaya devam etmekteyiz ve telefon yeniden başlatıldığında, Apple logosunu gördüğümüzde tuşlara basmayı bırakıyoruz.

iPhone Test Menüsü

iPhone test menüsü, kullanıcıların akıllı telefonlarında bazı gizli işlevleri ortaya çıkarmalarını sağlar. iPhone test menüsü aracılığı ile MM bilgileri veya SIM bilgileri gibi çeşitli detayları görmek mümkündür. Aynı zamanda, iPhone sinyal gücü göstergesi değiştirilebilir.

Iphone Test Menüsü Örnek
Iphone Test Menüsü Örnek

iOS’de Test Menüsü Nasıl Açılır

Apple, iPhone telefonlarında “saha testi” olarak bilinen özel bir test menüsü sunuyor. Bu menü sayesinde, kullanıcılar iPhone’larında pek çok farklı işlevi test edebilirler. SIM bilgileri, PDP içerik bilgileri, Cep hücre ortamı, UMTS hücre ortamı ve mm bilgileri, alan testi menüsündeki işlevlerden bazılarıdır. Peki iPhone test menüsü nasıl açılır?

  • iPhone telefonunuzu açın ve arama ekranına gelin.
  • Arama ekranından *3001#12345#* tuşlayın.
  • Tuşlamaya tüm yıldız ve hash işaretlerini dahil ettiğinizden emin olun.
  • Ardından Field Test veya test menüsü görünecek.

İlginizi Çekebilir: iPhone Sensor Test Kodu

Gizli iPhone Kodları

iPhone’da “alan testi” adı verilen sorun giderme moduna girmek için telefon uygulamasını açın ve * 3001 # 12345 # *tuşlayın. Bunu yaptığınızda, teknik bilgi menüleri bir dizi sunulacak. Telefonu veya ağ altyapısını test etmek için bu seçeneklere dahil olmayan sinyal gücü seçeneğini etkinleştirmek için şu yolu izleyin: saha testi modunda, kapatma ekranı görünene kadar güç düğmesini basılı tutun. Ardından, ana ekran görünene kadar Ana Sayfa düğmesini basılı tutun. Sayısal bir gösterge ile değiştirilen sinyal gücü simgesini göreceksiniz.

Iphone Test Menüsü

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone test menücode , iphone service test menü, iphone hardware test menü, iphone secret test menü, iphone hidden test menü, iphone screen test menü, iphone field test menü, iphone test ekranı , iphone test modu , iphone test kodları , iphone test kodu , iphone donanım testi , iphone test programı , iphone 6 test menü, iphone 7 test menü, iphone 8 test menü.