Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Touch ID Çalışmıyor Ne Yapmalıyım

iPhone Touch ID Çalışmıyor Ne Yapmalıyım

Iphone Touch Id Çalışmıyor Ne Yapmalıyım ?

iPhone Touch ID Çalışmıyor Ne Yapmalıyım; iPhone ve iPad Touch ID özelliği Apple kullanıcılarının en sevdiği özellikler arasında yer alıyor. Apple, 2017’de Faceıd kullanıma sunana kadar, biyometrik güvenlik, Ap Store gibi yerlerden kimlik doğrulaması yapmanın ve alışveriş yapmanın en iyi yoluydu.

Touch ID ile ilgili sorun yaşıyorsanız, iPhone parmak izi çalışmama sorununu gidermek için aşağıda listelenen yöntemleri deneyebilirsiniz.

İlk Olarak iOS Sürümünü Kontrol Edin

iPhone Touch ID Çalışmıyor Ne Yapmalıyım ; Apple, FaceID özelliğini sunduğunda birçok kullanıcı iPhone 6 parmak izi sorunu yaşadı. Apple güncellemelerle bu sorunu düzeltse de bazı iPhone kullanıcıları hala sorun yaşayabiliyor. Bazı durumlarda Apple sorunu zaten düzeltmiş olabilir. Bu nedenle başka bir şey denemeden önce iOS sürümünü güncelleyin. Eğer bu işe yaramazsa, İOS 11/12/13 ile uyumlu olan aşağıdaki stratejileri deneyin. Hadi başlayalım.

iPhone 5S Parmak İzi Çalışmıyor

iPhone Touch ID Çalışmıyor Ne Yapmalıyım ; iPhone parmak izi ekleme harika bir özellik olsa da bazen zorluklar çıkabilir. Aslında iPhone Touch ID özelliğinin çalışması için birkaç şeye ihtiyacınız var. Bunlardan biri çalışmadığı zaman, parmak izi özelliği tamamen çalışmıyor.

iPhone Touch ID Sorunu Çözümü

İşleri kolaylaştırmak için iPhone Touch ID onarım adımlarını ekliyoruz. Olsa bile bazı adımları denedim, başından sonuna kadar onları izleyin. Ayrıca, her adımı tamamladıktan sonra Touch İD’nin çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Parmağınızın ve Parmak İzi Okuyucusunun Kuru ve Temiz Olduğundan Emin Olun

Cihazda veya parmağınızda biriken kir ve tozu temizlemek ve iPhone 6S parmak izi okuyucusunun düzgün çalışmasını sağlamak için mikrofiber bir bez kullanın. Bazı durumlarda, ter veya su damlaları bile iPhone’un parmak izini okumasını engelleyebilir.

Home tuşu kirli görünüyorsa, düğmeyi hafif dairesel hareketlerle temizleyin. Sonra tekrar ters yönde silin ve kiri nazikçe temizleyin. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın ve iPhone 6s Touch ID özelliğini çalıştırmayı deneyin.

İlginizi Çekebilir: Lenovo Moto Z Ekran Değişimi

Parmak İzinizi Doğru Teknikle Tarayın

iPhone 6 parmak izi okuyucu oldukça hassastır. Doğru şekilde kullanmanız gerekir. Tek yapmanız gereken okuyucunun parmak izinizi okuması için Ana Ekran düğmesine hafifçe dokunmaktır. Düğmeye sert bir şekilde basmayın. Bunun yerine, parmağınızın okuyucunun üzerinde sabit bir şekilde durduğundan emin olun. Bazı durumlarda parmağınızı parmak izi okuyucunun üzerine koymanız ve kilidi açmak için Ana Ekran düğmesine bir kez basmanız gerekebilir. Ayarlar bölümündeki Erişilebilirlik sekmesi altında bu özelliği açıp kapayabilirsiniz. Ana Ekran Düğmesi altındaki Parmağı Koyarak Aç seçeneğini seçin.

Touch ID Özelliğini Açıp Kapatın

Telefonunuz normal bir yeniden başlatma ile iyileşmezse, Parmak İzi özelliğini açıp kapatarak Touch ID özelliğini yenileyin. iPhone ayarları altındaki Dokunmatik kimlik ve şifre seçeneğini seçin. Şifreyi girdikten sonra, iPhone kilidini ve diğer özellikleri devre dışı bırakın. Cihazlarınızı sıfırlayın ve tekrar etkinleştirin.

Parmak İzini Silin ve Yeni Parmak İzi Ekleyin

Birçok kullanıcı parmak izlerini siler ve iPhone parmak izi onarımı için yeni bir tane ekler. iPhone ayarlarından Dokunmatik kimlik ve şifre bölümünü seçin, parmak izleri seçin ve parmak izlerini Sil tıklayın.

Telefonu yeniden başlatın. Ardından Parmak İzi Ekle tıklayın. Parmak izinizi ekleyebilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Döndürün

iPhone düzenli olarak eşleştirip yedeklerseniz, endişelenecek bir şey yoktur. Fabrika ayarları telefonunuza yeni bir başlangıç verecektir. Telefonunuzu bilgisayara veya icloud’a bağlayarak her şeyi senkronize ettiğinizden emin olun. Ardından, Ayarlar bölümündeki tüm içeriği ve ayarları Sil seçeneğini tıklayın. Bu, her şeyi sıfırdan yüklemeniz gerektiğinden son seçeneğiniz olmalıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone Touch ID çalışmıyor , iPhone Touch ID Tamiri , Touch ID ayarlaması tamamlanamıyor , Touch ID Nedir , iPhone 7 Touch ID Tamiri , iPhone 6 Touch ID , Parmak izi çalışmayan iPhone Alınır mı 7 ,  Ekran değiştikten sonra Touch ID çalışmıyor