Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür

Iphone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür ; Apple yeni bir iPhone yazılım güncellemesi yayınladı ve yeni özelliklerini denemek için sabırsızlanıyorsunuz. En son iOS sürümünü yüklemenizi istediniz, ancak iPhone yeni sürümü yüklemiyor. iPhone güncellenmiyor. Ne kadar zor denerseniz deneyin, hata iletisi görüntülenir ve güncelleştirme oluşmaz. Endişelenmeyin: bu makalede, “iPhone güncellenmiyor” diyenler için adım adım çözümler sunacağız.

iPhone Güncelleme Yapmıyor

Açık bir çözüm olsa da, iPhone’u yeniden başlatmak güncelleme sorununu çözebilir. Bunu yapmak için, “gücü kapatmak için kaydırın” kaydırıcısı çıkana kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Parmağınızı kullanarak kaydırıcıyı soldan sağa kaydırın, iPhone’un kapanması için birkaç saniye bekleyin ve güç düğmesine basarak telefonu açın.

Yeterli Boş Alan Olduğundan Emin Olun

Eğer güncelleme için iPhone yeterli alanı denetleyin. Genellikle bir iOS Güncellemesi için 750-800 megabayt boş alan gereklidir. (1 gigabaytta 1024 megabayt olduğu göz önüne alındığında, bunun büyük bir alan olmadığını görebiliriz.) Telefonunuzda ne kadar yer olduğunu görmek için bunu yapabilirsiniz:

 • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Aşağı kaydırın ve iPhone depolama seçeneğini tıklayın.
 • Ekranın üst kısmında iPhone’da ne kadar depolama alanı kaldığını görebilirsiniz. 1 GB’DEN fazla alan varsa, iPhone’u güncellemek için yeterli alanınız var.

iTunes Çalışmıyorsa Ayarlar Uygulamasını Deneyin

İOS cihazını güncellemenin iki yolu vardır: iTunes kullanarak veya ayarlar uygulamasını kullanarak. İPhone güncellemek için iTunes kullanırken bir hata alıyorsanız, Ayarlar uygulamasını deneyin. Ayarlar uygulaması çalışmıyorsa, iTunes kullanmayı deneyin. Her ikisini de nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone iTunes veya iCloud yedeklemenizi öneririz.

iTunes ile iPhone Güncellemesi

 • Bilgisayarınızda iTunes açın ve telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız şarj kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayara takın.
 • İTunes penceresinin üst kısmındaki iPhone düğmesini tıklayın.
 • Ekranın sağ tarafındaki Güncelle düğmesini tıklayın.
 • İndir ve Güncelleyim tıklatarak iPhone güncellemek istediğinizi onaylayın.

Ayarlar Uygulaması ile iPhone Güncellemesi

 • Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Yazılım Güncelleme seçeneğini tıklayın.
 • iPhone takın, İndir ve Yükle düğmesini tıklayın.

Apple Sunucularında Aşırı Yüklenme mi Var?

iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür ; Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında, milyonlarca kişi yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için iPhone kullanarak Apple sunucularına bağlanır. Aynı anda bağlanan pek çok kişi nedeniyle, Apple sunucuları isteklere ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu, iPhone güncelleme sorununun nedenlerinden biri olabilir.

Bu sorunu Apple en son büyük güncellemesi olan iOS 11’de gördük. Binlerce kişi güncellemeyi yüklerken sorun yaşadı ve yardım istedi.

Bu nedenle, iPhone büyük bir güncelleme yapmaya çalışıyorsanız, diğer kişilerin de bu güncellemeyi yapmaya çalıştığını unutmayın. Biraz sabrınız varsa, sorun çözülecektir.

İlginizi Çekebilir: Telefonun Depolama Alanını En Çok Neler Doldurur

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iPhone güncelleme yapmıyor , iPhone yazılım güncelleme Hatası , iPhone güncelleme yarıda kaldı telefon açılmıyor , iPhone 6 son güncelleme , iOS 14 güncelleme hatası , iOS 14 güncelleme sorunu , iPhone güncelleme için yeterli hafıza yok.