iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 156 Görüntülenme

iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür

iPhone Update Edememe Sorunu Nasıl Çözülür ? Apple yeni bir iPhone yazılım güncellemesi yayınladı ve yeni özelliklerini denemek için sabırsızlanıyorsunuz. En son iOS sürümünü yüklemenizi istediniz, ancak iPhone yeni sürümü yüklemiyor. iPhone güncellenmiyor. Ne kadar zor denerseniz deneyin, hata iletisi görüntülenir ve güncelleştirme oluşmaz. Endişelenmeyin: bu makalede, “iPhone güncellenmiyor”diyenler için adım adım çözümler sunacağız.

iPhone Güncelleme Yapmıyor: Temellere Geri Dönüyoruz

Açık bir çözüm olsa da, iPhone’u yeniden başlatmak güncelleme sorununu çözebilir. Bunu yapmak için, “gücü kapatmak için kaydırın” kaydırıcısı çıkana kadar iPhone güç düğmesini basılı tutun.

Parmağınızı kullanarak kaydırıcıyı soldan sağa kaydırın, iPhone’un kapanması için birkaç saniye bekleyin ve güç düğmesine basarak telefonu açın.

Yeterli Boş Alan Olduğundan Emin Olun

Eğer güncelleme için iPhone yeterli alanı denetleyin. Genellikle bir iOS Güncellemesi için 750-800 megabayt boş alan gereklidir. (1 gigabaytta 1024 megabayt olduğu göz önüne alındığında, bunun büyük bir alan olmadığını görebiliriz.) Telefonunuzda ne kadar yer olduğunu görmek için bunu yapabilirsiniz:

 • İphone’daki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Aşağı kaydırın ve iPhone depolama seçeneğini tıklayın.
 • Ekranın üst kısmında iPhone’da ne kadar depolama alanı kaldığını görebilirsiniz. 1 GB’DEN fazla alan varsa, iPhone’u güncellemek için yeterli alanınız var.

iTunes Çalışmıyorsa Ayarlar Uygulamasını Deneyin

İOS cihazını güncellemenin iki yolu vardır: iTunes’u kullanarak veya ayarlar uygulamasını kullanarak. İPhone’u güncellemek için iTunes’u kullanırken bir hata alıyorsanız, Ayarlar uygulamasını deneyin. Ayarlar uygulaması çalışmıyorsa, iTunes’u kullanmayı deneyin. Her ikisini de nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Güncelleme işlemine başlamadan önce iPhone’u iTunes veya icloud’a yedeklemenizi öneririz.

iTunes ile iPhone Güncellemesi

 • Bilgisayarınızda iTunes’u açın ve telefonunuzu şarj etmek için kullandığınız şarj kablosunu kullanarak iPhone’unuzu bilgisayara takın.
 • İTunes penceresinin üst kısmındaki iPhone düğmesini tıklayın.
 • Ekranın sağ tarafındaki Güncelle düğmesini tıklayın.
 • İndir ve Güncelle’yi tıklatarak iPhone’u güncellemek istediğinizi onaylayın.

Ayarlar Uygulaması ile iPhone Güncellemesi

 • Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını açın ve genel düğmesine basın.
 • Yazılım Güncelleme seçeneğini tıklayın.
 • İPhone’unuzu takın, İndir ve Yükle düğmesini tıklayın.
Mavi Balina Tehlikesi

Apple Sunucularında Aşırı Yüklenme mi Var?

Apple yeni bir iOS güncellemesi yayınladığında, milyonlarca kişi yeni güncellemeyi indirmek ve yüklemek için iphone’larını kullanarak Apple sunucularına bağlanır. Aynı anda bağlanan pek çok kişi nedeniyle, Apple sunucuları isteklere ayak uydurmakta zorlanabilir. Bu, iPhone güncelleme sorununun nedenlerinden biri olabilir.

Bu sorunu Apple’ın en son büyük güncellemesi olan iOS 11’de gördük. Binlerce kişi güncellemeyi yüklerken sorun yaşadı ve yardım istedi.

Bu nedenle, iPhone’da büyük bir güncelleme yapmaya çalışıyorsanız, diğer kişilerin de bu güncellemeyi yapmaya çalıştığını unutmayın. Biraz sabrınız varsa, sorun çözülecektir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

iPhone Hala Güncellemiyor!

İPhone hala güncellenmiyorsa, iTunes’u kullanarak iPhone’u fabrika ayarlarına geri yükleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmadan önce telefonun yedeklendiğinden emin olun. Bu işlem sırasında, iphone’daki tüm içerik ve ayarlar silinecektir.

iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürün

 • Bilgisayarınızda iTunes’u açın ve şarj kablosunu kullanarak iPhone’u bilgisayara takın.
 • İTunes penceresinin üst kısmındaki iPhone düğmesini tıklayın.
 • Tıklatın Geri Yükleme Fabrika Ayarları ekranın sağ tarafında düğme.
 • Açılan pencerede cihazı fabrika ayarlarına sıfırlamak istediğinizi onaylayın. iTunes, ios’un en son sürümünü indirecek, iphone’daki her şeyi silecek ve ios’un güncellenmiş sürümünü telefona yükleyecektir.

Fabrika Ayarlarına Döndürme İşe Yaramıyor

İTunes’da hatalar görürseniz, iPhone’u dfu fabrika ayarlarına sıfırlayın. Bu işlem geleneksel fabrika ayarlarına sıfırlamadan farklıdır. DFU ile telefondaki tüm yazılım ve donanım ayarları silinir. Genellikle, iPhone ile ilgili bir sorunla karşılaşılırsa, bu yazılım çözümü son çare olur. DFU işe yaramazsa, iPhone ile ilgili bir donanım sorunu olabilir.

iPhone’unuz Güncellendi

Tüm bu adımlarda sonra iPhone nihayet güncellendi. Umarız bu makale size yardımcı olmuştur. Çözümlerin işe yarayıp yaramadığını yorum bölümünde yazabilirsiniz.

Neden Cep Hastanesi?

 • Firmamız 15 yıllık tecrübeye ve markaya sahiptir,
 • Firmamızda kullanılan ürünler fiyatına göre orijinal yada muadildir,
 • Onarım işlemleri ve yedek parça 3 AY garanti belgelidir,
 • Yapılan işlemler sistemimizde kayıt altına alınır,
 • Telefonunuzu firmamıza gönderirken kargo ücreti ödemezsiniz.

Cep Hastanesi Adres Bilgileri

1. İstanbul içinde ikamet ediyorsanız firmamıza gelerek 2 saat süre içerisinde ekran değişimini yaptırarak teslim alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden kurumsal anlaşmalı yurt içi kargo ile 311748961 kodumuzu belirterek telefonunuzu ücretsiz şekilde bize gönderebilirsiniz. Cihazınız aynı gün yapılıp kargoya verilir.
2. Ödeme işlemi cihazınızın onarımı tamamlandıktan sonra hesap bilgileri kısmında bulunan hesap numaralarımız üzerinden EFT ve havale yöntemiyle yapabilirsiniz.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Asus Zenfone 4 Max Ekran Degisimi Videosu

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir