iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır

iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır; iPhone uygulamanızı nasıl gizleyebilirsiniz iPhone veya iPad uygulamanızı gizlemek için bilmeniz gerekli olanlar nelerdir? IOS’ta sizin için uygulama gizleme için bilmeniz gerekli olan iki yöntemi bir araya getirdik.

iPhone Uygulama Gizleme Nasıl Yapılır; iPhone X veya iPhone 7 veya hatta iPhone 5’lerde uygulamaları gizlemek isteyebilirsiniz. iPhone uygulamalarını gizlemek esasında oldukça kolaydır; iOS 10 veya üstü çalışmakta olduğu sürece, sahip olduğunuz iOS cihazına bakılmaksızın iPhone, iPad veya iPad touch’ınızın Ana ekranındaki uygulamaları gizleyebilirsiniz.

Android Telefonlarda Uygulama Gizleme

Android telefonların çok sayıda önceden yüklenmiş uygulamayla gelmesi çoğu kullanıcı için sinir bozucu olabilir. Genel olarak, kullanıcılar cihazlarında çok fazla uygulama olmasını sevmez. Bir uygulamayı kaldırmak bir veya iki dokunuş kadar basit olsa da, işletim sistemine entegre uygulamalar kaldırılamaz. Bunun gibi uygulamalar ve gizlemek istediğiniz uygulamalar için neler yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

iOS Uygulamalarını Gizleme

App Store uygulamasını açın ve ekranın altındaki bugün simgesine dokunun. Sağ üst köşedeki Hesabım düğmesine veya fotoğrafınıza, ardından Satın Alınanlar’a dokunun. Aile Paylaşımı kullanıyorsanız, sadece kendiniz ne satın aldığınızı görmek için adınıza dokunun. Gizlemek istediğiniz uygulamayı bulun, ardından sola hızlıca kaydırın ve Gizle’ye dokunun.

Bitti’ye dokunun. Aile Paylaşımı’nın üyesiyseniz ve abone olduğunuz bir uygulamayı gizlerseniz Aile Düzenleyicisi, abonelik her yenilendiğinde ücretlendirmelerle ilgili bildirim almaya devam eder. Bir uygulamayı gizlemek, aboneliği iptal etmez. Aboneliklerinizi nasıl görüntüleyeceğinizi, değiştireceğinizi veya iptal edeceğinizi öğrenin.

iPhone Uygulama Gizleme

Gizlenen iOS Uygulamalarını Yeniden İndirme

  • App Store uygulamasını açın ve ekranın alt tarafındaki Bugün seçeneğine dokunun.
  • Sağ üst köşedeki Hesabım düğmesine veya fotoğrafınıza dokunun, ardından Apple Kimliğinize dokunun. Apple Kimliğinizle giriş yapmanız istenebilir.
  • Bulut Tabanlı iTunes bölümüne kaydırın ve Gizlenen Satın Alınanlar dokunun.
  • Aygıtınıza yeniden indirmek istediğiniz uygulamayı bulun ve İndir simgesine dokunun.
Sony Xperia Hoparlörden Ses Gelmiyor

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone uygulama nasıl gizlenir , iphone uygulama gizleme , uygulama gizleme ıphone
iphone uygulama gizle , iphone uygulama gizleme nasıl yapılır , iphone uygulama gizleme programı , uygulama gizleme iphone , iphone uygulama gizlemek , iphone larda uygulama gizleme , ios da uygulama gizleme , iphone uygulama saklama

Yerleşik Launcher Kullanarak Uygulama Gizleme

Çok az kişi, üçüncü taraf yazılım kullanmadan uygulamaları gizleyebileceğini biliyor. Herhangi bir uygulamayı cihaz ayarlarınızdan devre dışı bırakarak uygulamanın uygulama çekmecesinde veya diğer bir ifadeyle telefonda görünmesini engelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için aşağıda belirtilen adımları izleyin.

  • Cihazınızın Ayarlar uygulamasına gidin ve Uygulamalar sekmesini bulun. Bu, telefonunuzdaki tüm uygulamaların gösterildiği bölümdür.
  • Listeden gizlemek istediğiniz uygulamayı bulun ve üzerine dokunun. Açılan sayfada Devre Dışı Bırak düğmesine dokunun.
  • Sistem sizden “yerleşik uygulamaları devre dışı bırakmanın diğer uygulamalarda hatalara neden olabileceğini” belirten bir uyarı mesajı görüntüleyerek uygulamayı devre dışı bırakmak
  • istediğinizi onaylamanızı isteyecektir. Uygulamanın diğer uygulamalarda hatalara neden olabileceğini düşünüyorsanız, İşleminizi onaylamak için Devre Dışı Bırak düğmesine basın.

Bu yöntem son derece etkili görünse de, sadece önyüklemeli bir uygulama veya artık kullanılmayan uygulamalar için çok uygundur. Ayrıca, bu yöntemi kullanarak devre dışı bıraktığınız tüm uygulamalar fabrika sürümüne geri yüklenir ve yeniden kullanmaya başlamadan önce güncellemeniz gerekebilir.