Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Uygulama İndirilemiyor Sorunu

iPhone Uygulama İndirilemiyor Sorunu

Iphone Uygulama İndirilemiyor Sorunu

iPhone Uygulama İndirilemiyor Sorunu , App Store’dan bir uygulamayı indirirken veya güncellerken hatalarla karşılaşabilirsiniz. App Store üzerinden iPhone ile indirme veya güncelleme konusunda sorun yaşıyorsanız, bu makaledeki önerilerimizi deneyebilirsiniz.

Apple hizmetleri bazen çalışmayabilir. App Store bazen sunucu hatası gibi nedenlerle açılmayabilir. Bu nedenle, indirme sorununa konsantre olmadan önce bu hizmetlerin çalışıp çalışmadığını görmek için Apple Sistem Durumu sayfasını kontrol etmelisiniz. Bu sayfada App Store’un yeşil bir işaret görüyorsanız bunun sistemik bir sorun olmadığını söylediniz. Kırmızı bir işaret görürseniz, sorunun Apple tarafından düzeltilmesini beklemelisiniz.

App Store’u kapatın ve iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Uygulamalarla ilgili sorunlar bazen o uygulamayı yeniden başlatmakla düzelebilir. Bu yüzden App Store’u kapatın. iPhone’unuz yeniden başladıktan sonra App Store üzerinden veya uygulamaya dokunarak onu tekrar güncellemeyi deneyin.

Iphone Yeniden Başlatma

Apple Store Uygulama İndirilemiyor Sorunu

iPhone Uygulama İndirilemiyor Sorunu Hala bu sorunu yaşıyorsanız, internet bağlantınızla ilgili bir sorun olabilir. DNS, VPN gibi seçenekler etkinse, bunları devre dışı bırakın ve deneyin. Sorun devam ederse, uygulamayı başka bir ağ kullanarak kurmamaya çalışın.

Son olarak, önce WiFi’yi kapatarak ve ardından uygulamayı hücresel ağı kapatarak veya hücresel ağı kapatarak WiFi seçeneğiyle indirmeye çalışarak iki bağlantıdan hangisinin sorun olduğunu belirleyebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternetiniz olabilir. Kablosuz internet bağlantınızı veya hücresel internet bağlantınızı kontrol edin. Önce kapatın, sonra bağlantıyı tekrar açın. Çevrimiçi çalışabilen herhangi bir uygulama ile veya Safari üzerinden internete girerek bağlantıyı kontrol edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone SE 2020 Parçalarını iPhone 8 İle Değiştirme

Iphone Wifi Şifre Değiştirme

İnternet bağlantınız yoksa, iPhone’u yeniden başlatın ve tekrar deneyin. Modemi kontrol edin. Modemi kapatıp açın.

iPhone’unuzun Depolama Alanını Kontrol Edin

Depolama alanı doluysa veya güncellemek için yeterli bellek alanı yoksa, uygulamayı güncellerken sorun yaşarsınız. Depolama alanınızın durumunu kontrol edin:

  1. Ana ekranda yer alan Ayarlar uygulamasını açın.
  2. Genel yazısına dokunun.
  3. iPhone saklama alanı kısmına dokunun.
  4. Burada depolama alanını görebilirsiniz. Hafızada yer kalmadıysa o ekranda alt tarafta yer alan uygulamaların kullandıkları depolama alanına bakın. Uygulamalara ait verileri silerseniz depolama alanı sorununuz çözülecektir.

Güncelleme Sorunu İçin Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

Hala o uygulamanın güncellenmesinde sorun yaşamaya devam ediyorsanız o uygulamayı silin ve yeniden yükleyin. Ana ekranda yer alan uygulamaya basılı tutun. Uygulama titremeye başladığında üstünde yer alan çarpı işaretine basın. App Store’a girin ve o uygulamayı aratın. Uygulamayı tekrar kurun.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone uygulama indirilemiyor hatası çözümü.