Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Uygulama İndirme Sorunu

iPhone Uygulama İndirme Sorunu

Iphone Uygulama İndirme Sorunu

iPhone Uygulama İndirme Sorunu, uygulama mağazasından dosya indirirken hataları ve çözümlerini paylaşacağız. Apple’ın çevrimiçi mağazası App Store üzerinden Uygulama indirirken, yavaşlık, dosya indirmiyor, indirme düğmesi çalışmıyor, uygulama indirmesi başlatılamadı vb. birçok hata oluşabilir. Bu hatalar genellikle dosyayı indirmeye çalıştığınız cihazınızla ilgilidir. Tüm ücretli ve ücretsiz uygulamalarda bu tür hatalarla karşılaşabilirsiniz.

Dosya indirme hataları birden fazla nedene sahip olabilir, ancak kullanım hatalarını ve en yaygın hataları dikkate alarak sizin için çözümleri bir araya getirdik. İşlemi başlatmadan önce, internet bağlantınızın çalıştığından emin olmanız gerekir. Mobil internet bağlantınızı ve Wi-Fi bağlantınızı kullanarak indirmeyi denedikten sonra hata devam ederse, sırasıyla aşağıdaki işlemleri deneyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Telefon Yavaş Şarj Oluyor

iPhone Uygulama İndirme Hatası Çözümü

 • Apple Store mağazanın en altında bulunan “Apple kimliği” seçeneğine tıklayarak hesabınızdan çıkış yapıp, tekrar giriş yapın. Hesabınız askıda kaldığı için indirmede sorun yaşıyor olabilirsiniz.
 • iOS’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. App Store’u açın ve Güncellemeler’e dokunun. Kullanılabilir güncellemeler varsa Tümünü Güncelle’ye dokunun. Sorulursa Apple Kimliğinizin parolasını girin.
 • Farklı yayıncıların uygulamalarını indirmeye çalışın. Aynı yayıncının birden fazla uygulamasında sorun olabilir. Eğer yayıncı ile alakalı bir sorun varsa ; Uygulamayı App Store’da bulun. Uygulamaya dokunun ve ardından Yorumlar’a dokunun. AppStore Müşteri Yorumları altında Destek’e dokunun ve yaşadığınız sorunu ilgili kişilere iletin.
 • Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği > Seçeneğini takip ederek hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak tekrar deneyin.
 • Ağ Ayarlarınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Ağ ayarlarımızı sıfırlayıp tekrar deneyebiliriz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlar.
 • Telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak “iTunes” yardımı ile uygulama indirmeyi deneyin.
 • Hesabınızla alakalı bir sorun olabilir. Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği seçeneğini kullanıp hesabınızdan çıkış yapın ve farklı bir kullanıcı ile tekrar giriş yaparak tekrar deneyin.
 • Telefonunuzun tarih, saat ve saat dilimi ayarlarının doğru ayarlandığından emin olun.
 • Telefonunuzda antivirüs veya güvenlik yazılımları kullanıyorsanız, bu yazılımları devre dışı bırakarak veya kaldırarak tekrar deneyin.
 • Ayarlar > Genel > Sınırlamalar yolunu takip ederek telefonunuzda uygulama indirmek için herhangi bir sınırlama olmadığından emin olun.
 • Son çözüm olarak telefonunuzu sıfırlayarak tekrar deneyiniz. İşlemi başlatmadan önce telefonunuzun yedeğini almanızı öneririz. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm Ayarları Sıfırla seçeneğini takip ederek , fabrika ayarlarına dönebilirsiniz.

Reset Atma

Cihazımıza Reset atıyoruz bilindik yöntem Home tuşu ve Açma kapama tuşuna 10 5 saniye kadar basılı tutup cihazımızın yeniden açılmasını bekliyoruz. Reset atma işlemi sırasında verileriniz kaybolmayacaktır merak etmeyin

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;iphone uygulama yükleme sorunu , iphone 11 uygulama indirme sorunu , iphone 4 uygulama indirme sorunu , iphone 5s uygulama indirme sorunu , iphone apple store uygulama indirme sorunu , iphone 4s uygulama yükleme sorunu iphone 5 uygulama yükleme sorunu , iphone app store uygulama indirme sorunu , iphone uygulama indirme bekliyor , iphone uygulama inmiyor.