Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone ve iPad Ek Face ID Ayarlama

iPhone ve iPad Ek Face ID Ayarlama

Iphone Ve Ipad Ek Face Id Ayarlama

iPhone ve iPad Ek Face ID Ayarlama; Face ID, iPhone X ile ilk ortaya çıktığında yalnızca bir yüz ayarı yapılabiliyordu. Bu durum bazı olumsuzlukları da beraberinde getirdi. Örneğin acil bir durumda bir yakınınız telefonunuza ulaşamadı. Maskeli, güneş gözlüklü veya şapkalı tek bir kişi bile yüz tanıma sistemini geçemedi. Bu tür sorunları önlemek için Apple, iOS 12 ile birlikte gelen birden fazla Face ID ekleme özelliğini tanıttı. Bu yazıda size iPhone veya iPad Pro ile ikinci bir Face ID nasıl ayarlayabileceğinizi anlatacağız.

Hangi Cihazlar Face ID’ yi Destekler?

Face ID’ yi destekleyen dört nesil iPhone ve dört nesil iPad Pro vardır:

Face ID’li iPhone’ lar: iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 Pro, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 Pro, iPhone 12 mini, iPhone 12, iPhone 11 Pro Max, iPhone 11 Pro, iPhone 11, iPhone XS Max, iPhone XS, iPhone XR, iPhone X

Face ID’li iPad’ler: iPad Pro 12,9 inç, M1 (5. nesil, 2021), iPad Pro 12,9 inç (4. nesil, 2020), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil, 2018), M1 (3. nesil, 2021) ), iPad Pro 11 inç, iPad Pro 11 inç (2. yeni nesil, 2020), iPad Pro 11 inç (2018)

Face ID Alternatif Kişi Ekleme Aşamaları

  • Face ID ile iPhone veya iPad’ de Ayarlar’ a gidin.
  • Bir Yüz Kimliği ve Parola bulun.
  • Mevcut şifrenizi girin.
  • Alternatif Bir Görünüm Ayarla’ yı bulun.

Diğer kişi için Face ID’ yi veya iPhone’ un düzenli olarak görebileceği kendinizin çok farklı bir sürümünü ayarlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Buna yüz maskeleri, ağır makyaj, güneş gözlüğü, şapka vb. kullanımı dahildir. Yalnızca bir birincil Yüz Kimliği ve bir Alternatif Yüz depolayabileceğinizi unutmayın. İkincil olanı değiştirmek istiyorsanız, Face ID’yi sıfırlamanız gerekir. Face ID’yi sıfırlarken dikkatli olmalısınız.

İlginizi Çekebilir: iPhone Face ID Çalışmıyor Sorunu

Neden Alternatif Bir Face ID Görünümü Ayarlamalısınız?

iPhone ve iPad Ek Face ID Ayarlama; Kendinize “neden başka birinin cihazıma yüzleriyle erişmesine izin vereyim?” diye sorun. Ya da “neden alternatif bir görüş yaratmam gerekiyor? Kim olduğumu bilmesi gerekmiyor mu?” diye soruyorsunuz. Bazen, önemli kişinizin telefonunuzu telefon görüşmesi yapmak veya bir şeye bakmak gibi bir şey için kullanması gerekebilir ve şu anda yanlarında kendi telefonları yoktur. Ayrıca, acil bir durum olabilir. Başkalarına şifrenizi vermek istemiyorsanız, yüzlerini “Alternatif Görünüm” olarak ayarlamalarına izin verebilirsiniz.

Aynı zamanda yüz maskesi taktığınızda, makyaj yaptığınızda, gözlük veya güneş gözlüğü taktığınızda ve hatta şapka taktığınızda Face ID ile sorun yaşamayacaksınız.

iPhone ve iPad’ de Face ID nasıl ayarlanır?

Bu kısımda size iPhone veya iPad’e nasıl bağlanacağınızı anlatacağız. Alternatif bir Face ID görünümü ekleyebileceğinizi söylemiştik. Umarız faydalı olmuştur.

Sıkça Sorulan Sorular

Face ID’ ye birden fazla yüz ekleyebilir miyim?

Apple, sahibinin tamamen farklı bir yüz eklemesini engellemez, ancak yalnızca 1 alternatif yüz hakkınız vardır. Birkaç yüz eklemek, sistemin doğruluğunu ve güvenliğini azaltacağından, bu bir güvenlik açığı anlamına gelir.

Bir resim Face ID’ nin kilidini açabilir mi?

Hollanda’da yapılan bir araştırmaya göre, en yeni Android telefonların neredeyse yarısındaki yüz tanıma özelliği hala fotoğraflara aldanabiliyor. Ancak Apple’ın Face ID teknolojisi bir fotoğrafa aldanamaz.

Apple Face ID neden çalışmıyor?

Face ID’yi sıfırlayın ve ardından yeniden yükleyin. Ayarlar > Face ID ve Şifre’ ye gidin ve Face ID’yi Sıfırla’ ya dokunun. Ardından tekrar ayarlamak için Face ID’yi Ayarla’ ya dokunun.

Tüm iPad’ lerde Face ID var mı?

Ne yazık ki, her Apple iPad modelinde Face ID bulunmuyor. Şu anda Face ID’ yi destekleyen modeller: iPad Pro 12,9 inç, M1 (5. nesil, 2021), iPad Pro 12,9 inç (4. nesil, 2020), iPad Pro 12,9 inç (3. nesil, 2018), M1 (3. nesil) , 2021), iPad Pro 11 inç, iPad Pro 11 inç (2. yeni nesil, 2020), iPad Pro 11 inç (2018).

Face ID düzeltilebilir mi?

Face ID sensörleri sadece Apple tarafından tamir edilebildiğinden, Face ID kameralar güvenlik için anakartınıza bağlı olduğundan ve Apple tarafından programlanması gerektiğinden bu tamiri herhangi bir 3. tamirhanede yapamazsınız. Bu işlemi yalnızca Apple yetkili servisleri gerçekleştirebilir.

Kırık ekran Face ID’ yi etkiler mi?

iPhone X ekran aksamını değiştirmek genellikle Face ID’ yi etkilemez.

iPhone 11 ekranı değiştirildikten sonra Face ID çalışmaya devam edecek mi?

Face ID’nin artık yalnızca bir ekran değiştirildikten sonra çalışmasına rağmen, kullanıcıların ekranın orijinal olmadığını belirten bir mesaj görmeye devam edeceklerini belirtmekte fayda var yine de en azından tüm iPhone özelliklerini kullanmaya devam edebilirler.

Face ID neden iPhone 13’ümde çalışmıyor?

Alternatif bir görünüm eklerken Face ID çalışmıyorsa veya kurulumu başarısız olursa, sıfırlamak yardımcı olacaktır. Ayarlar > Face ID ve Şifre > Face ID’yi Sıfırla seçeneğine gidin. iPhone’ u yeniden başlatın. Ayarlar > Yüz Kimliği ve Şifre’ye gidin ve yükleme işlemini tekrar tamamlayın.